• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK: vykupujem AG, aby ztoho vyrabal sperky a potom tie sperky a ine AG vyrobky predal. Od statu kupovat a na cernom trhu je rozdel, najma ked sa vyraba 500g kralovska retaz pre motorkara:) skratka aby si viac zarobil na samotnom materialy...
    ..stou ortutou som netusil, ze to beru tak vazne.. skoro akoby volakdo mal doma uran alebo co...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: .. nebo renomovany firme, nejlip, v ktery ma clovek znamy a vi, ze tam nejsou zadni dementi.. a doopravdy rict "prosimvas znamej to nasbiral ze rtutovejch relatek za 60 let, nechcete to za neco?"
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    XCIDER: Odkupni cena nejake firmy bude ca 5-10 Kc na kg, jsou si ti parchanti velmi dobre vedomi, ze ty se ji legalne jinak nezbavis a jeste budes rad.
    Jinak nezaznamenal jsi posledni dobou ve zpravach, jaky poprask zpusobi pritomnost byt nepatrneho mnozstvi rtuti kdekoliv na verejnosti? Vzdycky tam jede zasahova jednotka hasicu v tech nejdrsnejsich oblecich a rozpitvava se, jak strasne nebezpecne to je (priserne se to prehani, ale media rady nahani strach).
    Jak uz jsi uznal sam, pokoutni prodej komukoliv vylucujes a to ti jedine schvaluju, nikdy nevis, jestli se ti neozve tajnej policajt nebo tak neco, proste toho se musis zbavit legalne (muj nazor).
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    no zadny pokoutni nabizeni se konat nebude :)) ten clovek ji ma doma uz aspon 30 let, je to snad z nejakych pristroju, ktere se normalne vyhazovaly do odpadu, a jemu bylo te rtuti lito, tak ji shromazdoval....
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WILDENBURY_SQ: to je dost jedno, T, T+, hlavne je to N, velke mnozstvo N a surovina/katalyzator na vyrobu najroznejsich zlob.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    .. Ale samotna rtut myslim T+ neni,
    http://ptcl.chem.ox.ac.uk/MSDS/ME/mercury.html
    .. nicmene je to takovy ten proflakly "prekurzor strašák"..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    LIBRIUM: Tenhle navrh zni rozumne, vpodstate jakykoli jiny kseft bych v tomto mnozstvi take dost silne neodporucal. :)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_mercury

    co sa tyka ilegalnych obchodov, silne neodporucam. keby to vyletelo, mohli by za to byt vazne tresty (hint: §stoneviemkolko pojednava o omamních a psychotropních látkách a jedech a prekurzorech).
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ: "ruzne pochybne organizace po ni pry prahnou" - to mi pripomelu famu s "cervenou rtuti", rozsirenou nekdy po revoluci. pry to skupovali teroristi, za ucelem ledasceho , od stealth nateru po vyrobu jaderne pumy.
    nevite nekdo co to tenkrat vubec bylo ? existuje neco takoveho ?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: hmmm, to jsem tusil...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    no prave me to zajima z hlediska fyzicke osoby, to ze ma nejakou cenu na burze kovu v londyne mi nepomuze :)) kazdopadne nejaky vykup by se hodil, tahle by mela byt uplne cista (z elektrotechniky)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: jasne, ale ak si fyz. osoba bez kvalifikacie na pracu s T+ a N, mohol by z toho (ze mas 60 kg Hg) byt pruser....
    odporucal by som "neoficialne" sa dohodnut s nejakou firmou, zaoberajucou sa chemikaliami a kovmi, ze by to odkupili za nejaku nizsiu nez nominalnu cenu (60%? 70%? podla ustnej dohody) a za ten zvysok "privru oko" a nejak zvladnu dokumentaciu...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: Jo, ruzne pochybne organizace po ni pry prahnou, na fulminat, na dobre rozpustne Hg2+, na amalgamove redukce ruznych zajimavych nitrostyrenu atd..., ale jinak bych to videl spis na hodne tucnou palku za ekologickou likvidaci :)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    kdyz ma clovek doma cca 60kg rtuti, da se to nejak zpenezit ??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK: ja som nazivo videl len okolo 1,300°C, ale skalu ma do 2,000°C a hovoril, ze ak ju necha bezat 16 - 20 hod naplno, tak na tych 1,600 to vylezie. :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Kdyby ses v ty sberne neptal, donesl jim tam cihlicky, tak to urcite vzali. Mozna sis k tomu mohl vymyslet nejakou verohodnou pohadku-napriklad ze jsou to roztaveny trubky. Olovo je docela drahy a mohl sis privydelat.

    Jinak s tim stribrem te nejak nechapu.
    A. bud mas zdroj levneho stribra, potrebujes ho z nej recyklovat a pak bud prodat nebo si to nechat doma jako cihlu nebo si z toho odlejt sochu.
    Nebo B. Shanis levnej zdroj stribra, potrebujes ho na neco.
    Nebo C. Shanis levnej zdroj stribra protoze na tom chces vydelat.
    O co ti vlastne jde? V mym pripade slo vzdycky o to, ze se nekdo chtel zbavit cehokoliv obsahujici stribro a zdarma nebo za hubicku mi to dal, ja jsem si s tim poradil a tak mam doma kilo Ag prachu. Ale nedam a neprodam, proste k nemu mam osobni vztah. Tak jsem zvedavej, jak si na tom ty ;-)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    LIBRIUM: Tyjo, to je pec, v ni uz by se daly pomalu i palit bezbarvy korundy (s vhodnym slozenim) na safiry, jak se to dela na Ceylonu..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: tohle je tak 10-12 let zpet..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: jeden znamy umelecky kachliar si postavil odporovu pec sam, z samotu a suciastok.
    objem asi 0.5 m³, vypecie ju aj na 1,600+°C. :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..tak mozem zacat zhanat volakoho s pieckou, ktory by bol ochotny zasrat svoju piecku s medou..
    ..snazil sa to riesit aj so zubnym technikom, ale oni mozu odlievat iba male kusy.. tie moje vretena su moc velke a tazke...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam