• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    WILDENBURY_SQ: nehovorim ze to neposielaju, ale ze sa mi sposob platby zda byt zlozity a nezvladnem to a radsej by siel na predvianocny vylet, dovolenka + nakup Fe..

    no a stymi spievajucimi magnetmi jeto sklamanie z mojej strany..

    tie praskove kovy mas z toho obchodu ocom sa bavime??
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ: hodne stesti a spoustu zbyvajicich prstu do noveho roku " :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: Jinak "zpivajici magnety" je samozrejme reklamni trik :) Ze by jako vydavalo nejake zvuky to magneticke pole, to urcite ne :) jde o to, ze kdyz vyhodis dva mgnety vejciteho tvaru do vzduchu, ruzne o sebe tou pritazlivou/odpudivou mag. silou trou, narazeji atd.. a to vydava proste takovy zvuky, no, jak kdyz o sebe tres dvouma sutrama.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---


    Vesele vanoce (a hlavne silvestra! :) preji praskovekovy.cz
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: co blbnes? :)

    Naše zboží zasíláme i do Slovenské republiky !

    A to nejen firmám, ale i soukromým osobám !
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    jasan ze treba borax, dobre predhriaty kelimok atd..
    zystoval, ake okolnosti panuju pri kupovani tejto zalezitosti zo zahranicia... asi pojdem osobne na vianocny vylet do Brna a kupim to aj stymi zazracnymi magnetmi... ciwoe
    ATREY
    ATREY --- ---
    Stavit praskove zelezo by slo v kelimku. Musel by jsi k nemu, ale pridat Borax (tavidlo), aby jsi se zbavil oxidu, ktere jsou na povrchu tech zeleznych castic a zabranil dalsi oxidaci. Borak utvori na povrchu vrstvu, ktera bude branit pristupu kysliku k tavenine. Zahrivat to autogenem pac zelezo ma b.t. 1540 stupnu.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Termit jde dobre a levne zapalit i prskavkou, nema-li clovek doma horcikovou pasku.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    no, ale vazne!!!:)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Normalne zpivaj, posledni hit je myslim "ach synku, synkuuuuu... oral-li jsiii..." :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    a este zabudol sa opytat co su zac tieto spievajuce magnety??
    co obsahuju ze to robia? ma to volakdo doma?? ako hlasite to robia? normalne pocut volnym uchom??
    http://www.praskovekovy.cz/index.php?page=shop.browse&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=26
    premna zazrak a uplne vrchol zatial samariove magnety.. ale tottoo je ulet..
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    XCIDER: "ferona" je firma volaka??
    to praskove Fe si objednam tak ci tak, ja iba hlasite uvazoval o moznych metodach tavenia... uvidime a pak poreferujem...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: Je to nejvic znat, neco jako kdyz si varis brambory s a bez poklicky, zejo..
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: Taky se mi to zda prehnane vyhroceny, cela takova onanie jen kvuli leptani zeleza :)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    a myslim ze acetylen/kyslik plamen zvladne zelezo roztavit hrave, kelimek ani nemusi byt grafitovy, normalni keramicky. hlavne je dulezite nastavit plamen tak, aby se teplo optimalne predavalo do kelimku (uhel, vzdalenost, sirka plamene) a kelimek zeshora necim prikryt, aby se snizili ztraty (nezda se to, ale je to dost znat)...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    COLOMAN: ja jsem te jen opravoval, osobne mi prijde dost ulitle vyrabet si surove zelezo jen kvuli tomu aby se dobre leptalo. ja bych sel do ferony, a chtel po nich plech z co nejmekciho materialu jaky maji, pripadne bych roztavil v kelimku nejaky drat (ten mekky zahradnicky je taky v podstate ciste zelezo)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: Ja osobne Ti nemuzu potvrdit ani jedno :D ale termit proste funguje, to vim z osobni zkusenosti, jestli autogenem nestavis prasek, to uz nevim, ale podle me kdyby jsi vzal grafitovy kelimek, nasypal do nej pul kg zeleza, pod kelimek nejak nainstaloval treba ten acetylen/kyslikovy horak, tak si vyrobis takovou improvizovanou picku, kde by se to zelezo imho proste rostavilo, ale nevim, faaakt nevim, nezarucuju....
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    fajn,, ked mi teda potvrdite, ze ten Fe prasok nestavim s plamenom a zarucite, ze vyslene Fe sa bude dat leptat, tak sa pustim do toho "kvetinacoveho procesu",, ALE treba mi ten postup procesu dokladne a trpezlivo vysvetlit, lebo som panic a mam strach...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: Jj, protoze je v zeleze nerozpustna a jak rikas, je lehci, ale stejne to nebude xtra purissimum gold label zelezo .)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    "kvetinacovou" technologii nebudes tavit Fe prasek, ale Al + Fe2O3- zelezo ti vznikne z toho oxidu zeleziteho, kyslik si "preleze" z zeleza na hlinik a zustane ti tam tavenina kovoveho zeleza se struskou Al2O3. ktera je lehci a zustane nahore....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam