• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Podle me ti tam smrdi chlor nebo kapicky peroxidu s HCl. Pokud neumres, tak dobry, zadna kumulace. Dobre vetrej. Jinak otrava chlorem - ihned zacnes kaslat a za chvili vykaslavas kusy plic, to se ti asi nestalo, ne? Podle me podobne s HCl i H2O2. Je to natolik neprijemny, ze v nebezpecnych koncentracich bys to dychat nevydrzel.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..takze teda tu med leptam HCl+10%peroxid vodika... vyborne to funguje, co mi trvalo 5dni, teraz trva 30min:)... lenze to smrdi a zrejme jeto jed a nemam digestor a iked to delam venku, ajtak cast prace musim v dielni.. no a otazka je, ako sa prejavy otrava toho HCl+peroxid??? co sa mi moze stat dlhodobym vdechovanim toho smradu??
    MASAKRATORIST
    MASAKRATORIST --- ---
    XCIDER: odstin a vysledek celkove zalezi dost taky na slitine a jeji kvalite, pokud jsou v tom i nejake tezsi kovy, tak louh v eloxovaci lazni v tom miste vyzere diru a vypada to dost nehezky, taky zalezi jak je zpracovanej povrch predtim, treba lestenej nebo kartacovanej, coz se hlavne pouziva (to kartacovani) u imitace nerezi, ktera je na pohled velice verohodna, pokud ma byt povrch skutecne lesklej, tak se to musi predtim lestit
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    MASAKRATORIST: pokud vim, hlinik se da eloxovat do spousty barev, ten odstin se snad reguluje jen tlouskou te vrstvicky...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    MASAKRATORIST: jasne,, hliniku je vela mutacii,, snad volaktory typ sa bude dat aj pokovovat,..
    to eloxovanie Al skusal podla knife.cz receptu??

    MASAKRATORIST
    MASAKRATORIST --- ---
    COLOMAN: neni hlinik jako hlinik, hlinikove slitiny se zasadne eloxuji, krome cerneni oxydacni cinidlem o dalsi metode nevim jak mu dat nejakou barvu, ale treba neco existuje, jen jsem to jeste neobjevil
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    este skor nez mi vynadate
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Magnet
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    XCIDER: polamna ano,, mam pokovovacie pero a ide to tym. jedine co mi nejde, je zlatenie hlinika tym elektrolitickym perom, napriek tomu ze ten kusok Al je vodivy. nevem preco...
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    da se nerezova ci obycejna ocel eletrolyticky postribrit ?
    COLOMAN: taky jsem si hned vzpomel na Mluvici kamen od I.Asimova :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    WILDENBURY_SQ: chvylu ano, priznavam sa, ze naletel a cudoval sa ze je to predsa len mozne... proste jasom scifickar a tieto dva svety sa mi niekedy prelinaju:D

    dajake praskove Fe musim splasit zoslovenska, lebo kamoske sa nechce na dovolenku doBrna... alebo skusim volaky koncert najst vBrne a pojdem tam s chlapmi..

    inak ked sme pri magnetoch, co je podstatou magnetu? volnymi slovami alebo dajaky link na fajnovy text alebo knizku...
    ako to suvysi so zelezom?? magnet sa da iba vyrobyt, ci aj tazit v prirode?? banalna vec, pritom nic otom neviem...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: :o) nemyslel sis, ze magneticke pole vyvolane dvemi kousky magnetu, bude zpivat, ze ne?

    ano, ty praskove kovy jsou z obchody praskovekovy.cz
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    WILDENBURY_SQ: nehovorim ze to neposielaju, ale ze sa mi sposob platby zda byt zlozity a nezvladnem to a radsej by siel na predvianocny vylet, dovolenka + nakup Fe..

    no a stymi spievajucimi magnetmi jeto sklamanie z mojej strany..

    tie praskove kovy mas z toho obchodu ocom sa bavime??
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ: hodne stesti a spoustu zbyvajicich prstu do noveho roku " :)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: Jinak "zpivajici magnety" je samozrejme reklamni trik :) Ze by jako vydavalo nejake zvuky to magneticke pole, to urcite ne :) jde o to, ze kdyz vyhodis dva mgnety vejciteho tvaru do vzduchu, ruzne o sebe tou pritazlivou/odpudivou mag. silou trou, narazeji atd.. a to vydava proste takovy zvuky, no, jak kdyz o sebe tres dvouma sutrama.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---


    Vesele vanoce (a hlavne silvestra! :) preji praskovekovy.cz
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: co blbnes? :)

    Naše zboží zasíláme i do Slovenské republiky !

    A to nejen firmám, ale i soukromým osobám !
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    jasan ze treba borax, dobre predhriaty kelimok atd..
    zystoval, ake okolnosti panuju pri kupovani tejto zalezitosti zo zahranicia... asi pojdem osobne na vianocny vylet do Brna a kupim to aj stymi zazracnymi magnetmi... ciwoe
    ATREY
    ATREY --- ---
    Stavit praskove zelezo by slo v kelimku. Musel by jsi k nemu, ale pridat Borax (tavidlo), aby jsi se zbavil oxidu, ktere jsou na povrchu tech zeleznych castic a zabranil dalsi oxidaci. Borak utvori na povrchu vrstvu, ktera bude branit pristupu kysliku k tavenine. Zahrivat to autogenem pac zelezo ma b.t. 1540 stupnu.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Termit jde dobre a levne zapalit i prskavkou, nema-li clovek doma horcikovou pasku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam