• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Jeste ze mezi nama nejsou fyzikalni chemici a nebo zustavaji utajeni ;-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    to jsme vyplodili krasnych definic koloidu... :o]
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    super,, mezidtim som aj toho Remyho este raz pozrel, ale vpodstate vy ste to objasnili najviac. Na nete si pozrel este obrazky a uz mam fpoho predstavu... dik
    - ten sposob striebrenia s koloidom sa vraj kamos ucil na strednej. No ale vpohode si moze mylit pojmy, podobne ako aj ja. Tiez neni chemik, je to rytec. Takze laik jak sviň..
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Homeopatikum do toho neplet. To ma nulovy koncentrace.

    Koloid, jak napsal LIBRIUM je nepravy roztok. Jde o to, ze v rozpoustedle (napr. vode) jsou rozptylene castice jine latky, ale ty jsou prilis velke na to aby to byl roztok a prilis male, aby se to chovalo jako suspenze - neusadi se a nezfiltrujes to (bilkoviny, shluky anorganickych nerozpustnych soli, castice kovu). Typickym prikladem je mleko (i kdyz to je zaroven emulze kvuli obsahu tuku), lepsim asi vajecny bilek, colodium. Povrch tech castic musi byt dobre smacitelny tim rozpoustedlem, aby se dal neshlukovaly a neudelaly suspenzi.

    Asi by slo nejak nanest koloidni kov na povrch a rekneme vypalenim dostat kov v tom stribrnym stavu, ale nevim ze by se to delalo.

    To co ti vzniklo na medi je kovove, praskove, krystalicke stribro, vyber si. ;-)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: koloid je disperzia castic (v tomto pripade kovu) s velmi malymi rozmenrmi. je to na rozhrani roztoku a suspenzie.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    tak uz chapem teda .. diky
    - ako nazvat teda ten "sliz" odborne?
    - koloid je vlasne homeopatikum? tie miery mi dajak tez unikaju, ale zdasa mi to byt fest zredene. Ma vyznam to natierat na volaky povrch umyslom striebrit?
    super ze ste takto trpezlivy;;
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    LIBRIUM: Jo, tomu i verim
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Ono to jako sliz vypada, ale kdyz to promyjes ethanolem a ususis, je to KRYSTALICKE stribro. Ne Koloid.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CHEMIK: zrkadlo sa ti podari vytvorit len na dokonale vycistenom sklenom povrchu za kontrolovanych podmienok -- ked to hodis do skumavky/banky, zahrievas a miesas, vyredukuje sa ti koloidne striebro.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    škoda že neumim pochemicky;)
    "sliz" Ag z dusicnej - predsa ta zrazenina, čo po zneutralizovani dusicnej vylopatkujem pomocou Cu plechu.. nevem ako to inak nazvat, bolo to akoze take slizske..
    treba to nazývať "srazenina" ?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    sliz Ag z dusicnej mi taky neni jasny :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Jinak typickej koloid je mliko.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Nejak nechapu cemu rikas sliz Ag z dusicnej. Ag v HNO3 by mel byt roztok, jestli tam mas sliz, tak to je neco jinyho. Jak si to dostal a jak ten sliz vypada? Mne napada treba v pritomnsti chloridu AgCl, ale podle popisu to nemuzu specifikovat.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK: jasne ze to Ag budem recyklovat v dusicnej. Ja si len myslel, ze ten Ag sliz sa nazyva "koloid". Kamos poradil, ze kamen je mozne postriebrit natrenim koloidneho striebra na povrch. Ja si teda myslel, ze natrem na povrch kamena ten sliz co pochadza z dusicnej. Tuto chalani mi vysvetlili, ze koloid je nieco ineho. Ja vyguglil tie lahve fest zriedeneho volaco homeopatickeho a nepozdava sa mi teda, ze ten koloid bude schopny volaco vobec postriebrovat. A ten Ag sliz z dusicnej podlateba bude drzat po uschnuti na povrchu tej skaly? pravdepodobne neodolam tomu, aby to vyskusal,, len preistotu sa opytam ci to neni dajaka fest volovina to skusat vobec...?

    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    LIBRIUM: Nedela se takhle stribrny zrcatko? Mel jsem za to ze koloidy se musej srazet nejakym specialnim redukcnim cinidlem, formaldehyd mi z nejakyho duvodu tane na mysli.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Rozpust v HNO3 a postup stejnej jako jsem ti uz nekolikrat popsal. HCl s H2O2 nedoporucuju, protoze se ti naoxiduje i to stribro a dostanes tam srazeninu AgCl. Minimalne na povrchu pilin - ztraty.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    LIBRIUM: tie koloidy, co predavaju na tej dole uvedenej stranke je co zac?? to je uplne bezne koloidne striebro? kebyze urobim doma podla tvojho postupu, dostanem to iste co oni predavaju?? co oni predavaju, sa mi zda byt fest zriedene a za tu cenu co si zato pytaju, nebudem tym doma pančovať..
    vidis to realne, ze ten kupeny koloid natriem na volaky kamen a po vyschnuti ten kamen ostane postriebreny??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ku koncentrovanemu roztoku striebornej soli pridas amoniak a glukozu a zahrievas, kym sa nevyredukuje vsetko striebro...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ááá;; hovadina.. ved to koloidne AG je ako homeopatikum.. aspon co vtych flaskach predavaju.. tym sa striebryt asi nebude dat...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    na vyrobu koloidneho striebra treba vyslovene soľ striebra -AgNO3???
    to AgNO3 rozpustit vo formaldehyde alebo kys.mravcej???

    podla vas ked toto natrem na volaco, bude to drzat a bude sa to dat po uschnuti lestit?? ci to iba fáma..
    http://www.koloidne-striebro.wz.cz/index.html?pod=/1x0.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam