• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    LIBRIUM: myslis, ze by to prudce zaclo horet, alebo explodovalo? :]]
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    MASAKRATORIST: tavenie a odlievanie elektronov sa da robit jedine pod ochrannou atmosferou (argon alebo xenon; dusik myslim nestaci) a je to fakt nebezpecne -- ked by nastal kontakt so vzduchom, tak amen.
    cize...spytaj sa pyrotechnika s licenciou, ci by to nekupil za rozumnu cenu :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    MASAKRATORIST: Elektron v praskove forme je mnohem zabavnejsi nez elektron jako slitek, cely zivot jsem resil presne opacny problem, tedy jak z bloku hliniku, horciku ci elektronu udelat krupici, spony apod ;-).
    Jsem si skoro jisty ze jedine pod inertem. Teplota nebude tak vysoka, ale z hlavy nevim.. Navic, elektronu je vic typu, ne?
    MASAKRATORIST
    MASAKRATORIST --- ---
    nemate pls nekdo nejakej tip na odlejvani elektronu? mam ho par krabic ve forme spon z triskoveho obrabeni co jsem kdysy delal dutiny do naboju kol na jednu motorku a chtel bych si zkusit z toho neco odlejt, pri jake teplote, jestli je nutne to delat v nejake ochr atmosfere atd. mam moznost si sam udelat formu prakticky jakoukoliv
    MASAKRATORIST
    MASAKRATORIST --- ---
    btw o tezeni platiny z katalizatoru jsem slychaval napady jak ji dostat ven uz od dob kdy se zacly montovat prvni typy S1 do ceskejch formanu a vsichni ztroskotaly na tom, ze jako kopaci prikopu si prijdou na mnohem vic penez
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: hmmm... a jsi si jisty, ze to jsou katalyzatory z auta?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ:
    "Moderní detoxikační katalyzátory obsahují:
    - aktivní složku (Pt, Rh, nekdy Pd)
    - promotor - oxid ceričitý
    - nosič - syntetický cordierit Mg2Al3(AlSi5O18) s nanesenou tenkou vrstvou směsi delta- a sigma- Al2O3"
    Josef Koubek : Průmyslové katalytické procesy
    o aktivním uhlí ani slovo...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    XCIDER: ... "Kdyby jsi chtel cistou platinu, bude to vic prace nez uzitku, musis dekarbonizovat" ...

    To myslim jako nejen od vzniklych sazi, ale i od toho jemneho aktivniho uhli, na kterem je to naneseno.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    WILDENBURY_SQ: ten prasek imho neni samotna platina, je jeste nanesena na nejakym vysokopovrchovym nosici....
    VERNY
    VERNY --- ---
    no nejsem moc velkej mechanik_ale cesta s flexou zni hodne jednoduse_zkusim padoucha ukonejsit touhle odpovedi_diky za ni
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jo ja uz chapu xciderovu narazku :)) Ja rovnou preskocil fakt, ze v karburatoru platina neni, nicmene v katalyzatoru je :D
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jako pockat.. Vzdyt kuchani autokatalyzatoru je dnes beznej kseft, vezmes kat, rozrisnes flexou na novinach, vysypes Pt čerň a ve sberu .. treba ze sedmickovyho bavoraku (velkej kat :)) dostanes 2 - 3 litry. Kdyby jsi chtel cistou platinu, bude to vic prace nez uzitku, musis dekarbonizovat (velky problem..), promyt spoustou organiky od produktu nedokonaleho spalovani paliva (vpodstate taky problem, ono filtrovat tu vzniklou ultrajemnou koloidni cern je nic moc) a vysledek bude ten, ze budes mit hromadku jemne praskove platiny o cistote ne vic nez 80% - 90% .. Imho, co jsem se parkrat setkal s kuchanim katu.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    kde by se tam vzala ?
    VERNY
    VERNY --- ---
    mezi svatkama jsem narazil na Padoucha, co sni uz 20 let o technologii, jak dostat z karburatoru platinu.....co vi na to koumaci...?
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    nevem, nepoznam.. hlavne ze tuto su navody na vyrobu krystalov snad vsehodruhu
    samozrejme nie drahkamy:)
    istu dobu uz take navody zhanam, tak som zvedavy,, este to nekupili, lebo je to dajak vypredane. snad na ruske vianoce to uz bude:)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    neni to komercni verze "chemikovy zahradky", ze ne? :D :D :D
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    je to OT, ale toto som si pital pod stromecek::)
    http://www.martinus.sk/?uItem=55413
    zaciatok mojej krasnej cesty chemiou...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: no ani mi nemluv, jak ja udelam fyzikalu, to nevim. Nejsmutnejsi je, ze jsme na SŠ brali nämlich to samy co tady na vejšce, ale me to tak nezajimalo, ze jsem to asi zapomnel nebo co.. :)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ..ale šéfuje tu laik..;)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Jeste ze mezi nama nejsou fyzikalni chemici a nebo zustavaji utajeni ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam