• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ESL: To proto ze sulka zabiji hadatko, nejvetsiho nepritele nas pestitelu cesneku :). Zkusil bych jak rikas, lzicku do vody a ponorit do toho ten predmet na nejakou dobu nez to zcerna. Nedelal jsem to a chtelo by to vyzkouset. V nejhorsim to budes mit cerny jako uhel - to jde zpatky vylestit a zkusit znova...
    ESL
    ESL --- ---
    COLOMAN:Když jinak nedáš a chceš mermomocí nějaká písmenka, tak já teda posloužím. :o)

    Nemáte někdo zkušenosti s patinováním stříbra Sulkou? Zakoupila jsem si ji, ale z nějakého mně neznámého důvodu na ní je jenom návod na moření česneku... ;o)
    Takže jak na to, pár kapek do horké vody a vymáchat v tom předmět? Nebo se to dávkuje jinak? (Vycházím z kusých informací o sirných játrech, ale nevím, jak moc koncentrovaná jsou v té Sulce, takže ani nevím, jak to přizpůsobit.) Předem díky!
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    dajak tady stagnuje reč
    vtip:
    Které poslední slova slyšel terminator na východě Slovenska? "dig more, železo"
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    hezky pekne, zadnej troškař... To je skoro na flastr, ne? :)

    http://aukro.cz/item921845440_rtut.html
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Hele, zadny OT, vis ze z tyhle nezavazny diskuze a vzpominek na nase "alchymisticka" obdobi cas od casu vypadne i nejaky moudro o uslechtilych kovech ;-).
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: stracaju sa len elektrony, inak je to ontopic. ;)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ALL: bacha na OT ;)))
    strácame sa ...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: RVO nemam, ale stejne to pak neni definovany, ztraci vody a pak dokonce i nitraty. Ja jsem to delal v zime na balkone a krystaly mi vznikly pres noc na dne kadiny, do ktery jsem to prelil. Pak jen odfiltroval, vysusil na filtraku a hned do prachovnice, ale stejne byly prad vlhky. A ty co zustaly venku se behem minut roztekly.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jsi to mel dat na RVO, kterou jsi mel urcite v kuchyni .. Nebo pokud ne, zahustit mamce v troube .. :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Cilem byl dusicnan mednaty at uz tri nebo pentahydrat, chtel jsem ty krassny tmavo modry krystaly, a pritom jsem zjistil, ze hygroskopictejsi svi*e snad neexistuje. Dokonce tvori ve vode roztoky, kde je mnohem vic te soli nez vody...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: co jsi vytvarel..? Teda krome vodopadu NOxu z osmyho do ctvrtyho :))
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: jednou jsem s medi vytvoril krasnej vodopad tech zrzavejch plynu od nas z balkonu v osmym patre az do ctvrtyho. pul litr 65 % a ctvrt kilovej medenej plech, v kybliku, za mrazu....Velmi rychla reaxe..Ale s Ag pul na pul, to nebude tak divoky...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    COLOMAN: No, 60% je koncentrovana kyselina dusicna.. o 96% kyseline dusicne se ani nema cenu bavit, ta se pouziva snad jen na pripravu vybusnin (nitrace), povetsinou je sama o sobe dýmavá a uvolnuje hnedooranzove dymy sama o sobe :))

    Jak rikam, pred kýblreakcí si to vychytej.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    WILDENBURY_SQ: tak toto je docela podstatná informácia a doporučenie:)) pomer CU ku Ag je skoro 1:1,, nedavam to však do koncentrovanej HNO3, ale dajak do cca 60%., dajak si nepamatam co pouzil naposledy..

    ERIDANI: zbieraj šecko co možeš, oplatí sa, není stým pak problém..

    XCIDER: hehe, ozaj, dojdi pak mrknút na proces:) stejne to už parkrá chystal nafotit a použit to ako volakú seminárku,, trebalo by volaký makroobjektýv, foták by sa našiel Canónový snad..
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    COLOMAN: kdyztak dej vedet, nez zacnes rozpoustet, utahneme si v praci okna a zacneme napoustet rousky roztokem sody bikarbony... :))
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    COLOMAN: Tak to je vychytané. Hned bych ti něco přihodila, kdyby si byl kousek.

    No jo. Já děvčice nezkušená.
    Nechce mi někdo z vás napsat teorii k vedení tavby na požadované složení litiny?:) Nevím jak to budu psát...
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    .. A bacha, pokud takhle, měď s koncentrovanou kyselinou dusičnou hulí opravdu brutalne, i to dost kypí a pění obcas, urcite bych udelal par mensich pokusu a optimalizoval koncentraci kyseliny, teplotu, pripravil si chladici lazen.

    Pokusy pak samozrejme muzes slejt, ja extremni zastance prehnane opatrnosti nejsem, ale tady je to na miste.
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    COLOMAN: Tak to ti pujde dobre, ta med jede rychle i za studena a stribro bude mit velkej povrch. Ani to nemusis moc predehrivat.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ERIDANI: recyklujem nekvalitné strieborné odpady a súčiastky a zbytky pilin z "mokume" polotovarov. dostanem ciste striebro, ktoré pak miešam na požadovanú rýdzost a pak sa vyrábajú výrobky..

    WILDENBURY_SQ: na zohrievanie si k.dusičnej v kuchyni nemám koule!:) mám ujeté zážitky s varením v k.sírovej.. dám to teda do horkého kýbla s vodou a vyčkám proces..

    prevažne teraz to budú Ag pilyny s hodne Cu,, popripade na tenko rozvalkané plechy s Cu,,,
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ERIDANI: Ja vim, ale Colomanovi tady uz nejakej patek odpovidam, tak si troufam i odhadnout, o co mu bezi ;-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam