• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    rozbalit záhlaví
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    VERNY: Hefký. Body si u mě získal už za to kalení:)
    VERNY
    VERNY --- ---
    tak tady sou ty duralovy krouceniny, po foceni to slo jeste na elox takze sou ted krapitek svetlejsi

    VERNY
    VERNY --- ---
    takovej můj výraz pro podélné přetáčení, uz jich mam par zkroucenejch, nahodim pak fotky
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    VERNY: co je to twistovat? Takže to mýdlo hnědne na těch 500°C? To je dobrá vychytávka!:)
    VERNY
    VERNY --- ---
    ted jsem se vrhnul na sperky z duralu a je to teda pekna makacka, aspon nemusim do fitka, ono twistovat deset 20mm ctvercovejch profilu da docela zabrat..

    ale prisel jsem u toho na bezva fintu jak vyzihat na spravnou teplotu /500 C/ - cely se to potre mejdlem a pak se to postupne zahrejva az mydlo zhnedne, pak schladit a je to...
    BORAG
    BORAG --- ---
    nedávno jsem něco hledal v chemických tabulkách a dost mě překvapila obrovská teplota tání boru (nějakých 2050 °C, když už se tu tedy o tom bavíme)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Si predstavuju Colomana jak tavi a tavi a ziha, aby ti udelal prstynek a ono nic :)).
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: A to zrovna nevim, hehe.. :o))
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    To je zase plodna diskuze :))))))
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    WILDENBURY_SQ: Vis ze tantal ma z kovu drhou nejvyssi teplotu tani - zhruba 3000 stupnu, jo?
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ATREY: Nahodou, takovy 238Pu je cistej alfa zaric, ten by potazeny zlatem skutecne jen hral. Bohuzel, zasoby 238 Pu dochazej, ten reaktor na jeho produkci je v oprave.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    A co ten tantal, kteryho tu kus mam?

    Colomane, udelal bys mi prstynek z tantalu? :)
    BORAG
    BORAG --- ---
    být hodně v balíku, tak bych šel asi do prstenu z iridia, jen by mě zajímalo, který zlatník by to dokázal zpracovat (bod tání..) :-)
    ATREY
    ATREY --- ---
    BORAG: Jipi, ty mi snad ctes myslenky.
    BORAG
    BORAG --- ---
    (nedejbože z cesia, že jo ;-)
    ATREY
    ATREY --- ---
    Velmi zajimavy by ovsem byl prsten z Pu potazeny zlatem. Ten by navic i hral....
    ATREY
    ATREY --- ---
    WILDENBURY_SQ: Zlatnikovy je to burt, z ceho ti to udela. Premejslel jsem u zluty slitine palladia s indiem, ale Hafnium bude lepsi. Zlato a stribro ma na sobe kazda masta, ale Hafnium, bo Zirkon:))
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ATREY: ne ze bych se opicil, ale to chci taky!

    Jaky jsou pozadavky na kov, aby mi z nej nekdo udelal prsten? :)
    ATREY
    ATREY --- ---
    Jj, je to mekke, ze se do toho da rypat nehtem. Jsou to kapky cca 4x6 mm. Puvodne jsem chtel si z toho nechat udelat prsten, ale ta mekost je fakt velika. Poridim si radsi Hafnium.
    BORAG
    BORAG --- ---
    Indium? To je docela měkké, ne? Co si pamatuji, tak jsem do něj v laborce rýpal nehtem :-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: Joo, nekde mam moc pekny ulomky Tantalu, krasne tam je videt ta krystalicka kovova struktura :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam