• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    rozbalit záhlaví
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ATREY: ne ze bych se opicil, ale to chci taky!

    Jaky jsou pozadavky na kov, aby mi z nej nekdo udelal prsten? :)
    ATREY
    ATREY --- ---
    Jj, je to mekke, ze se do toho da rypat nehtem. Jsou to kapky cca 4x6 mm. Puvodne jsem chtel si z toho nechat udelat prsten, ale ta mekost je fakt velika. Poridim si radsi Hafnium.
    BORAG
    BORAG --- ---
    Indium? To je docela měkké, ne? Co si pamatuji, tak jsem do něj v laborce rýpal nehtem :-)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    CHEMIK: Joo, nekde mam moc pekny ulomky Tantalu, krasne tam je videt ta krystalicka kovova struktura :)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Obdobnym zpusobem vlastnim trofejniho pul kila tantalu.. :))
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    ATREY: Mmm, to je lakavy, ale znas to, pro me by to byla trofejni zalezitost a tez by mi bylo k hovnu, uz takhle tech krámů mam .. :)

    Prášek, nebo v kuse?
    ATREY
    ATREY --- ---
    Pro zajemce bych mel doma 25g 4 devitkoveho India. Koupil jsem ho za 1200Kc a je mi k hovnu. Pro me ucely je k nepouziti. Zajemce posta.
    ATREY
    ATREY --- ---
    SAJFA: Kazda elektrovodna med ma obsah min. 99.99% z celkem logickych duvodu. Vyrabi se rafinaci elektrolyzou.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    ja používal elektrosučiastky,, navynuté Cu dráty,, ich čistotu Ti žial číselne nevyjadrím, ja nimi fpoho legoval rýdzosti zlata a prechádzalo to cez puncák bezproblémov... tak asi budú dost čisté...
    SAJFA
    SAJFA --- ---
    Nevíte někdo jakým způsobem získat co nejčistší měď za co nejmiň peněz? Zda jsou např nějáké součástky ve staré elektronice, které by byly docela čisté, nebo nějáký podobný zdroj... Díky
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    ESL: Nevím jak u čisté mědi, ale na bronz to funguje také postupně. Záleží jak jsou koncentrované a jak rychle to vyndáš z lázně a zastavíš reakci. Co jsem ještě zjistila, že je zajímavé, tak když napatinovanou věc rozpálíš na nějakou teplotu vyšší jak sto, tak se ti časem, v průběhu několika měsíců začne dělat měděnka, takže ti to místy zelená. No ale v tom asi nebude žádná záhada, prostě ten ochranný nátěr následkem vysoké teploty odešel...:)
    ESL
    ESL --- ---
    Prosím ještě o jednu radu - co sirná játra (resp. Sulka) a patinování mědi? U stříbra to dělá celou škálu zabarvení. U mědi to má také nějaké stupně, nebo to prostě zčerná a nazdar? Případně - existuje nějaká patina, kterou by se u mědi dalo dosáhnout nějakých zajímavých barevných odstínů?
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    XCIDER: No a ještě mne napadá jedna odpověď. Proč máme dvě ruce, když jsou obě skoro stejné?:)
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    XCIDER: Moje téma je přímo jeden obor, tady kovy jsou věci psané obecného rázu. Moje diskuze vznikla, aniž bych věděla, že existuje tato a prostě není pouze o kovu. Navíc je to můj obor a vysvětlení proč jsem ji založila je v ní též napsané. Čím víc aktivit provozuji v jednom směru, tím víc se o daném směru dozvídám.

    V podstatě tu je na nyxu hafo diskuzí na téma počítač, neustále se rodí další a nikdo to neřeší. Když se podíváš do našeho odvětví, tak je tu zepár dikuzí a každá má to své.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ERIDANI: v cem se ta diskuze lisi od tehle, krome toho ze tamta je tvoje ? prijde mi zbytecny, aby o kazdy veci exitovalo X paralelnich diskuzi, takze clovek je pak musi projizdet vsechny kdyz neco hleda...
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    Cokoliv o kovu - tvárná litina - tu [ ERIDANI @ Slévárenství ]
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    VERNY: To uz vlada davno zamitla a tunu zlata nepujci, bali se ze by to nekdo ukrad. Respektive zamer byl ty zlaty cihly pretavit do kapky a pak po vystave z kapky zase nadelat cihly. Tam je myslim si strach docela opravnenej s tim ze by CNB taky mohla dostat zpatky pozlaceny cihly z wolframu. NJN tuna zlata je 50 litru///
    VERNY
    VERNY --- ---
    ESL:
    idealni je nejdriv stribro trochu ohrat hodit do kyseliny sirove /pokud nemas cim ohrat stribro muzes kahanem nahrat kyselinu i se stribrem a vetrat/
    tim ho zbavis povrchovejch necistot a mastnoty.

    neohmatej to a patirej koncentrovanou sulkou, dobry je potrit, nechat á 1 min černat omejt očistit kartáčkem a opakovat až to chytne idealní barvu. docela efektni je to na zaver jemne prejet mosaznym kartacem a chytne to takovej pololesklej ocelovej nadech....



    jinak co mne tedka celkem zaujalo je projekt federika diaze na expo, chce od narodni banky zapujcit tunu zlata a podle reakci divaku michat kazdemu vuni podle toho jak reagoval

    budou asi dost prekvapeny jak mala tuna zlata je.

    nejdriv ale bude muset ukecat narodni banku a zaplatit nekolik mega pojistneho, byl by to docela pech kdyby se mu to cestou nekde ztratilo ;-) nedomluvime se na nejakou spolecnou akcicku uz si predstavuju co by se s tim dalo vsechno delat...
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ESL: To proto ze sulka zabiji hadatko, nejvetsiho nepritele nas pestitelu cesneku :). Zkusil bych jak rikas, lzicku do vody a ponorit do toho ten predmet na nejakou dobu nez to zcerna. Nedelal jsem to a chtelo by to vyzkouset. V nejhorsim to budes mit cerny jako uhel - to jde zpatky vylestit a zkusit znova...
    ESL
    ESL --- ---
    COLOMAN:Když jinak nedáš a chceš mermomocí nějaká písmenka, tak já teda posloužím. :o)

    Nemáte někdo zkušenosti s patinováním stříbra Sulkou? Zakoupila jsem si ji, ale z nějakého mně neznámého důvodu na ní je jenom návod na moření česneku... ;o)
    Takže jak na to, pár kapek do horké vody a vymáchat v tom předmět? Nebo se to dávkuje jinak? (Vycházím z kusých informací o sirných játrech, ale nevím, jak moc koncentrovaná jsou v té Sulce, takže ani nevím, jak to přizpůsobit.) Předem díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam