• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    rozbalit záhlaví
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    SAJFA:no to máš pravdu.. díky za tip (:
    SAJFA
    SAJFA --- ---
    SNICKERS: neni to sice uplne kov, ale v hodně pekné a pravidelne krychlicky krystalizuje Pyrit (FeS2), dají se sehnat na kazde mineralogicke burze a 2cm stoji cca 50,-CZK
    ESL
    ESL --- ---
    SNICKERS: Snickersi, jestli chceš, můžu Ti kostku vyrobit. Ze stříbra. Ozvi se do počty.
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    ERIDANI: No proti stříbru nic nemám :o)
    Myslíš že by v Safině mohli mít "hotový výrobek"?
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    SNICKERS: A co takhle stříbro. Není tak drahé, v Praze je Safina, kde se to prodává, tak by si mohl frajeřit, že máš "těžkej hliník". Jako že ho vymysleli nedávno a je to úplná bomba na trhu:)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    KUATO: super
    KUATO
    KUATO --- ---
    JUNIOR: jestli se ti povede vyrobit na soustruhu z libovolneho materialu kosticku, tak mas u me flasku slivovice ;o).
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: No v Praze určitě neni rozhodně jenom jedna a rozměry se určitě dělají pod 2 cm. Hliník, mosaz, hlazenka, měď, etc.. Si projdi nějakej katalog hutních materiálů
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    JUNIOR: No nějak se mi nechce obcházet dílny - a v práglu je po krátkém google zdá se jen jedna, a nějak se nedokážu vybavit jak tam jdu a ptám se na malou kovovou kostičku.
    Takže radši ten profil. Ale pak je tu problém s velikostí profilu. Nejsem si jist jestli se pod 2cm dělají nějaké hlinikové čí z jíného hezkého kovu :o)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: Já bych si koupil profil materiálu jakej potřebuješ (materiál a velikost) a normálně to uřízl a opiloval. Jednoduší už to asi nebude. A přístup ke svěráku s pilníkem a ruční pilkou seženeš snad všude.

    Nebo pokud máš soustruh tak ještě líp na tom uděláš perfektní kostičku. Nejdříve bych upíchl z hranolu kus potřebné velikosti a pak vyhladil stěny pomocí nože.

    A pokud potřebuješ fakt kostičku jenom do 2 cm, tak bych oběhl nějaké kovodílny a aby ti dali nějaký odřezek, kterej stejne poletí do šrotu. A nemusíš to ani kupovat
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    CHEMIK: To mě napadlo, přeci nebudu házet tolik peněz.
    Tak možná takhle..
    co potřebuju, abych jí vyrobil? Zatím jsem s kovem nedělal tak na mě buďtě hodní :o)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    JUNIOR: Snickers to sam neumi a ptal se kde ji sehnat, pripadne chtel poucit, jak ji vyrobit.
    SNICKERS: Ty ceny jsou vysoky, protoze jsou to cisty prvky, proto kdyz uz, sel bych do neceho exotickyho, kdyz chces hlinikovou kostku, zkus nekde schrastit nekoho kdo obrabi hlinik, v dilne apod. a je to vec za pakatel.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    WILDENBURY_SQ: Tak co se tu řeší... ?
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    JUNIOR: Není.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SNICKERS: Asi jsem minul pointu dotazu a něco mi uniklo, ale je to tak těžký si vyrobit takovou kostičku... ?
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    KUATO: No spíš mi šlo o to že takovou kostku nesežene nikdo v ledajakém železářství ;) matek mám doma dost
    KUATO
    KUATO --- ---
    SNICKERS: no prinejhorsim by se dala pouzit velka matka. sice to neni uplne kostka a ma tu uprostred douru s vroubkama, ale zase je to z poctiveho zeleza a skoro zadarmo :o)
    SNICKERS
    SNICKERS --- ---
    ATREY: No ne :o)
    Paráda.. děkují.. koukám se na hlinikovou a stojí to cca 80 euro, tak snad najdu něco mírnějšího, pokud ne tak dám něco stranou asi)
    Díky moc ;)
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    BORAG: Aby ty ses nechyt taky, jeste cekam na nejakej obdivnej prispevek od Wildenburyho :).
    BORAG
    BORAG --- ---
    skvělá je ta sada vzácných plynů!
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    ATREY: Ta wolframova by se mi libila :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam