• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLOMANKOVY - asociovanie o kovoch, vybrane kovy v kazdom moznom slova zmysle...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    diky za linky,, povodne som zhanal toto: http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1999/9908/tudvil/drgak.14.jpg
    :)))
    nakolko je obrazok vystizny?? mae neco lepsieho?
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Tady hned druha fotka jsou srostly oktahedry

    Platinum and Gold Natural Crystals, platinum and gold nuggets, gold quartz specimens
    http://nevada-outback-gems.com/prospect/gold_specimen/Natural_gold2.htm
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Jinak videl jsem centimetrovy krychle z Klondiku, ale na ty vystave se nesmelo fotit. Bohuzel, detail, jak ty plochy vypadaji a ze je to opravdu do trojuhelniku nemam, zkusim najit na netu
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    Tady je fotka krystalickyho zlata. Trojuhelnikove vyrostky jsou ty vyrostky na tech plechach,

    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    "Spravidla vytvára výrazne deformované kryštály s pokrivenými plochami" - je jasné, proste má daleko od ideálu, ako aj skoro vsetko v prirode...
    "Na oktaédrických plochách možno často pozorovať trojuholníkové útvary (trigóny)" - tomuto sa nedopátral, potreboval by som obrázok..
    nasiel som volake oktaédre, ale bez tech trojuhelnikových utvaru...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    pokud toto je pravdou o zlate, moholl by mi nekdo pomoct najst vramci ukazky co najvystiznejsi obrazok?
    "Spravidla vytvára výrazne deformované kryštály s pokrivenými plochami, zaoblenými rohmi a hranami. Na oktaédrických plochách možno často pozorovať trojuholníkové útvary (trigóny)"
    ..a o strebre a medi tiež..
    KUATO
    KUATO --- ---
    CHEMIK: diky moc
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    KUATO: Rozpustit 14-kt zlato v lucavce, upravit pH na neutral, strcit do toho medenej plech a vysrazet na nem zlato, oskrabat ho, vymyt, vysusit a rozpustit v novy lucavce.

    Chlorid antimonity takhle pripravit nelze, ve vodnym prostredi budes mit neco jako oxid-chlorid antimonity (SbOCl). Samotny chlorid se pripravuje reakci antimonu s chlorem a kdyz ho vystavis vlhkosti, rozlozi se na ten oxychlorid a HCl.
    KUATO
    KUATO --- ---
    CHEMIK: tim "roztokem" myslis opetovne rozpustenim ziskaneho prasku treba v destilce, nebo vychazenim primo z lucavky s rozpustenym zlatem?

    jde takhle pripravit i chlorid antimonnity ze stibnitu (antimonitu)? myslim rozpustenim v lucavce prip. jine kyseline a jejim odparenim?
    CHEMIK
    CHEMIK --- ---
    KUATO: Chlorid mednaty, nikelnaty, zinecnaty..., podle toho s cim je to zlato namichany.. Ale budes to mit v roztoku, kdyz upravis pH na neutralni, strcis do toho medenej plech, na nem se ti vysrazi cisty zlato. To muzes oskrabat a rozpustit znovu a dostanes cisty chlorid zlatity.
    KUATO
    KUATO --- ---
    muzu pouzit pro vyrobu chloridu zlatiteho (rozpustenim v lucavce a naslednym odparenim) i bezne sperkarske 14ti karatove zlato, nebo mi v tom zustane i nejaky bordel?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: zlato ma v skutocnosti cez 30 izotopov, z ktorych su radioaktivne vsetky okrem 197Au. rozpadaju sa s polcasmi milisekund - ca. 190 dni (195Au).
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    čo znamené presnejšie, že zlato má 14 radioaktivných nuklidov s nuk.číslami os 190 až 203?? to sa zýskava po dajakej úprave?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: 99% = 2N
    99.9% = 3N
    99.99% = 4N
    atd.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    dajak nemozem zystit, co znamena "Rafinace drahých kovů do čistoty 3N až 4N "
    co to znamena?
    ERIDANI
    ERIDANI --- ---
    WILDENBURY_SQ: Jedine ve stavu beztize:)
    NEAX
    NEAX --- ---
    díky za rady! ... vypadá to, že se ze mě stane malý chemik :-)
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    mne osobne nikdy nevadili tie vybielene časti,,, na začiatku to svietilo troška sice, posobilo to novo, ale casom sa v tých miestach stejne vytvorila patina,,, stýmy bielemi častami niektore tvaroslovia posobia modernejšie;

    LIBRIUM: jjmoebyt, iked som to neskušal,, ja som sa k dusicnanu dostal až ked sa zacal venovat recyklacií;
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    COLOMAN: zriedena kyselina dusicna (tak 5 - 10%). len kratko. (?)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    A sonifikace v nejaky ultrazvukovy lazni by nepomohla?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam