• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALISTAIRDorn - desková hra
      AUTOŘI
    Kerwil - Jan Daněk
    Muflon - Jiří Daněk
    Stryx - Jan Dřevíkovský
    Amarath - Filip Kozák
    Alistair - Jan Kozák
    Zorkal - Kryštof Kozák

    Tento klub slouží k diskuzi, výměně zkušeností a zodpovídání dotazů k dobrodružné deskové hře Dorn.
    V klubu jsou přítomni autoři hry, kteří vám rádi zodpoví otázky všeho druhu...
     

    Oficialni Stranky

     
    rozbalit záhlaví
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    NECECH: Zrejme se na nem zacne pracovat, ale jeste na to nikoho nemame, pomoc v tomhle ohledu rozhodne vitame - co bys mohl udelat?
    NECECH
    NECECH --- ---
    Vidim, ze Dorn byl v Essenu. Mate uz pro nej nemecky preklad? (pripadne bych mohl pomoci)
    HAC
    HAC --- ---
    Tak jsem dal na me stranky fotky s Essenu, kde mimo jine byl i Dorn.
    Prohlednout si je muzete tady
    ZORKAL
    ZORKAL --- ---
    Kdo by si chtel zahrat Dorn, tak dneska od 13:00 a dale na Deskohrani, Ujezd 40, P-1
    AMARATH
    AMARATH --- ---
    Ja bych mohl v sobotu zatestovat, i dopoledne. F
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    BOUCHI: No, zvážím... Pokud neseženu tady, ozvu se.
    Ale doufám, že v nějakým obchodě s dřevěnejma věcma seženu... pak už jen vhodnou fixu 8-))))
    REQUO
    REQUO --- ---
    CYBERWOLF: bohuzel proste nemam to stesti hrat hry vzdy na duvbovem stolu ze 16teho stoleti. :( A kolik peknych her bylo ovlivneno proste vstanutim od stolu, nebo necekanou navstevou. :(
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    REQUO: jj, moje rec:)
    CARCHARIAS
    CARCHARIAS --- ---
    BOUCHI: Jo já reagoval jen na ten Tvůj příspěvek. Jsem spíš myslel, jestli se neobjevily nějaké menší figurky, jaké máte v sekci pro Dračí doupě - plus. Tam se některé vyloženě pro Dorn hodí, ale bohužel mají větší podstavec.
    REQUO
    REQUO --- ---
    TECZKO: aha, promin, necetl jsem to pozorne. Napsal si to spravne ty. :)

    ale mne figurky jsou v podstate jedno, jak rikam, preferuji spise hraci plan a "stabilitu" figurek pri drcnuti do stolu, nebo pri pruvanu atd.
    TECZKO
    TECZKO --- ---
    REQUO: ja to asi spatne napsal, prave ze hodne lidi kupuje prave ty vymazleny. nepocitam pak upravy hracich planu do "3D". nekdo si s hrama opravdu hraje :D
    REQUO
    REQUO --- ---
    TECZKO: taky postupem casu misto "vymazlenych" figurek preferuji klasicke figurky z clobrda, u ruznych her. Zajimalo by me, cim to je. Treba v tomhle se mi obecne nejvice libi figurky z typickych sachu... dobre se drzi, jsou v podstate jen naznakove (mysleno klasicke sachy) a na prvni pohled je zrejme, co ktera figurka znamena.
    TECZKO
    TECZKO --- ---
    BOUCHI: v pohode, jen me to tak napadlo, i tak je cena vic nez prijatelna :)
    ad figurky - kdyz sem prochazel ruzny hry ba BGG tak sem celkem koukal jak hodne lidi k hram dokupuje ruzny plastovy figurky a nahrazuje tim ty puvodni. myslim ze to pak asi podniknu taky, hra pak pusobi uplne jinak. snad se mi povede sehnat nejaky pravidelny hrace aby se to vyplatilo...
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    CARCHARIAS: Hm, zvlastni. Ty figurky maji podstavec AFAIK 12 mm v prumeru a vysoke jsou 24 mm, cili tam by zadny problem byt nemel.
    Ale mozna jsi prehledl, ze mluvime o drevenych figurkach z clovece.
    CARCHARIAS
    CARCHARIAS --- ---
    BOUCHI: No to sice jo, ale pokud vím a jak jsem se i informoval, ty figurky jsou nepoužitelné kvůli své velikosti, nebo velikosti podstavce, takže tudy cesta taky nevede, pokud nemáte v Altaru něco nového a použitelného, pokud ano, prosím o odkaz
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    GALENIUS: Nebarvenych figurek mame v Altaru slusnou hromadku (a ostatne i nejake barvene v docela pouzitelnych barvach).
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    ZORKAL: Jelikož se stejně nehrálo na orientaci postav, bylo by možné nahradit figurkami z člověče a určovat dle barvy.
    Sám přemýšlím, že si zkusím někde nebarvené dřevěné figurky sehnat...
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    TECZKO: Se snizenim pocitat nelze, protoze sice misto spalicku s nalepkami budou kartonove figurky v podstaveccich, ale na druhe strane:
    - pribude losovaci pytlik
    - zetony nestvur uz budou predem onalepkovane
    - herni plan bude vetsi
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    mě ty původní hranaté špalíčky vyhovují - maximálně bych je možná čase nahradila vystihujícími figurkami, ale to je idea, která nemusí dojít naplnění
    CARCHARIAS
    CARCHARIAS --- ---
    Používám kulaté špalíky (myslím z mávátek nebo něco takového) Nahoru toho špalíčku mám ještě napsané počáteční písmeno/a hrdiny, takže je pak přehled i jen letmým pohledem. Každý si najde něco svého co mu vyhovuje.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ZORKAL: ja vim, je to boj :) Kdyby ty podstavce byly tezky, tak je po problemu, ale pokud jsou to takove ty klasicke stojanky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam