• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JINDRICHJeden svět
    rozbalit záhlaví
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    BAARKA: reného jsem viděla kdysi a vůbec se mi to nelíbilo...(..pro mě nikterak zajímavý dokument
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    veliké dopručení: Pevnost...
    videla jsem v nedeli Reného i s diskuzí s Třešnákovou..asi potrebovala názor i nekoho dalsío, protože nevím moc jak s tím mám naložit,...videlste to nekdo??
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    MODRAPUSINKA: ne, ale kamarádka mi to doporučovala, snad to stihnu :)
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    videl jste nekdo nerusene ticho?
    ALTA
    ALTA --- ---
    tak ja zatim videla

    Barmsky VJ - urcite stoji za videni, paradni pohled na to, jak se dostavaj z takhle uzavrenych zemi zpravy ven a co proto je nutny obetovat.. uplne chapu, ze je divacky nejuspesnejsi zatim

    Svedectvi z tibetu - dalsi vec, kterou by mel videt kazdej.. myslela jsem si, ze mam docela dobrou predstavu o tom, co se tam deje, ale informace, ze na kazdyho tibetana v tibetu vychazi 1 cinskej fizl.. to me prekvapilo :( "libilo" moc

    Zahnat dabla do pekla - ukonceni obcansky valky v Liberii, o ktery se zasadily mj. liberisjky zeny,, jejich odvaha a odhodlani, vzhledem k "happyendu" je film pomerne pozitvivni (navzdory situaci tam v tyhle dobe), taky rozhodne doporucuju

    Jaderny comeback - celkem objektivni pohled na soucasnou situaci jadernych elektraren, reportaze z ruznych elektraren ve svete, ruzny pohledy ruzne zainteresovanych lidi, predlozena pro i proti, zajimavy
    CHEROOKE
    CHEROOKE --- ---
    MININA: dostala jsem se tam náhodou přes člověka, který tam vystupoval a hned na mě spadla porota :o( . Ale tedy zážitek dobrý. Ty chodíš častěji na jejich soutěže?
    MARTIA
    MARTIA --- ---
    tak u me jako nejhorsi dokument vede "MY" dost me to zklamalo. Cekala jsem portrety beznych lidi a kadru v Cine - imho zajimavy tema...ale byl to...no tak trosku, alespon z meho hlediska, sebestrednej slovni prujem, kterej trval dve hodiny:/ Neco tam zajimave bylo, z toho co rikali i nerikali ale vetsinu casu dost nuda. Navic jmena a udalosti, ktere jmenovali jsem dost casto neznala. Prece jen vedet o lokalnich povstanich v cinskych provinciich za poslednich 20 let a znat jmena odpurcu rezimu...to uplne nepatri k mym beznym znalostem...ale treba pro cinany jako takove tenhle dokument muze byt prinosnejsi.
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    KKKWIXXX: a nebo se bude promítat v crossu a zadarmo
    http://crossclub.cz/program-detail/741/
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    KKKWIXXX: jj, Vítejte v KLDR se promítá ve Světozoru od PÁ až do zač.dubna v 13:30 (90kč) a 20:45 (110kč). V tomto filmu koukáte na korejskou hranici ze severní strany- prostřednictvím českých turistů, v dokumetu Příběhy z Jodoku je hranice vidět ze strany jižní- spolu s příběhy uprchlých Severokorejců z koncentračního tábora...

    Květinový most mě po Jodoku pohladil na duši kamerou...
    KKKWIXXX
    KKKWIXXX --- ---
    KAROS: vitejte v kldr je v distribuci a hraje se napr.ve svetozoru
    KAROS
    KAROS --- ---
    RYBICKA: Papirove hlavy jsem videla ted, a doporucuji tez (jestli jeste budou davat.. )

    dnes jsem jeste chtela na Kvetinovy most, ale beznadejne vyprodano (pravda, prisla jsem kratce pred zacatkem) a na zitra Vitejte v KLDR v Atlase taky vyprodano... radeji jsem si hned obehla zbyla kina, kam chci jit...
    JANITA
    JANITA --- ---
    Ahaaa...;) Tak jo, snad nekdy priste*
    MININA
    MININA --- ---
    JANITA: ne, to byl jenom doprovodný program po filmu Pizza v Osvětimi.. nicmene, slam poetry obecne doporucuju..
    JANITA
    JANITA --- ---
    MININA: bohuzel, zni to dobre ale.. jeste to davaj?

    ja zas doporucuju pro afromily a vsechny zeny (i muze) dokument "senegalky a ja" :)) zvlast pokud jste nekdy nekdo byl v africe..:)))
    YAMANGO
    YAMANGO --- ---
    Doporucuju film Nerusene ticho http://tinyurl.com/beq3um , pobezi jeste 19.3. ve svetozoru od 17,30
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    mám zde jeden lístek navíc na zítřejší příbehy z Jodoku..

    nechcete někdo?
    MININA
    MININA --- ---
    nevidel jste nekdo vcera Slam poetry v Atlasu? sem z toho byla naprosto nadsena..
    RYBICKA
    RYBICKA --- ---
    a rozhodne doporucuju dokument Papirove hlavy o ceskoslovensky povalceny historii
    http://www.jedensvet.cz/ow/2009/index2.php?id=24&idf=15205#
    RYBICKA
    RYBICKA --- ---
    AMOPRA: to mas bohuzel pravdu s tema vcerjsima dokumentama, organizace bohuzel nejak selhala... a ani dokumenty me moc nenadchly, ten druhej o hip hoperech byl fajn, ale klidne ho mohli tak o 20 min zkratit - poselstvi by neutrpelo a divaci taky ne.)
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Já včera viděla Metaře- celkem mě zklamali, takové nekompaktní to bylo... ale Léta páně 2006 je zábavý a milý film- doporučuju ;)
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    Tak jsem včera navštívila 2 dokumenty ,které šly hned po sobě : kongo na rozcestí a poté African undeground.

    Zatím nejhorší, co jsem v rámci JS viděla a hlavně opravdu ŠPATNÁ organizace..
    První dokument byl kongo na rozcestí- nedoporučuji...jelikož nic moc zážitek..bylo to o volbách v koňžského prezidenta, ale neukazovalo to mnoho..(tedy spíše nic)

    a k tomu nejdříve byl dokumetn puštěn z půlky a bez titulků..poté od začátku, ale titulky pořád vypadávali či pak tam byli tak 2s, za které je člověk nemohl přečíst. Sice anglicky umím, ale přece jenom jsem všechny slovíčka neznala.


    Druhý byl African undeground
    Vcelku zajímavé pojetí ztvárnění voleb v Senegalu. Dokument plný hip hopu.
    ale jako v prvním případě, titulky zde byl opět VELKÝ problém, jelikož z 50% nebyly a když byly, tak opožděně několik scén a asi 1-2 s, tudíž člověk nestíhal je přečíst

    Kdyby člověk neuměl anglicky, tak nemá z dokumentů nic. K tomu neustálé rozptylování špatnými titulkami tomu moc nepřidalo...((((

    snad bude dnešek a zítřek lepší..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam