• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    SMOKY: AutoResetEvent alebo tak nejak sa to vola.

    defaultne nastavis na false a po dokonceni zavolas Set. Kedze mas tych akcii viac asi bude treba pole na tuto triedu. potom sa len pozres ci su vsetky true teda skoncene...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Lze nejak zajistit kompletni ukonceni vlakna vytvoreneho System.Timers.Timer ? Delam windows service, ktera spousti vice netrivialnich cinnosti v casovych intervalech. K tomu pouzivam tridu Timer. Potrebuju zajistit, aby se pri ukonceni windows service, ukoncili korektne vsechny cinnosti spoustene timerem. Tady aby hlavni vlakno pockalo na dokonceni vlaken vytvorenych Timerem. Nejaky napad ? Diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Visual Studio 2010 SP1 je venku
    Visual Studio 2010 enhancements - Somasegar's WebLog - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/somasegar/archive/2011/03/07/visual-studio-2010-enhancements.aspx?sf1158647=1
    AREX
    AREX --- ---
    NECROMAN: Osobne bych se tedy na session nespolihal. Vzdycky mi tohle prislo strasne nepruhledny. Lepsi mi skoro prijde si session nasimulovat treba pres System.Web.Caching a generovat si vlastni klic, ktery si tam bude predavat.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    doporucil by nekdo nakej rozumnej metodickej tutorial / jakysi guidlines / nakej template ohledne psani aplikaci ve WinForms? de mi o napsani mensi interni aplikace pro spravu komponent o par uzivatelich, s pripojenim na db... jelikoz v .NETu vseobecne moc nedelam a winAPI moc neznam, de mi o naky dodrzeni standartu, s vyuzitim vseho co to prostredi nabizi, abych nevylejzal kolo a psal to proste jak je zvykem...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, potrebuji vytvorit WCF service, ktery bude vyuzivat sessions a bude obsluhovat JSON requesty z jQuery aplikace na webu. Ted mam onen service, ale nepouzivam sessions - kdyz je chci zavest, tak narazim na problem, ze sessions nemohou bezet na webHttpBindingu - jak to tedy zmenit?
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    MICA: pouzivej GTK#
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    C#jako skriptovací jazyk pro vaši aplikaci
    C# As a Scripting Language in your .NET Applications – Using Mono’s Compiler As a Service : Amazedsaint's .net journal
    http://www.amazedsaint.com/2010/09/c-as-scripting-language-in-your-net.html
    MICA
    MICA --- ---
    Je nějaký způsob jak Mono donutit, aby používalo vzhled GUI operačního systému na kterém právě běží a né vzhled Windows? Nebo je jediná možnost to udělat ručně, tj. každé komponentě v GUI podstrčit vlastnoručně udělaný způsob vykreslování?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SAJAGI: nekde jsem v pozde v noci neco podobneho zahlidl. Ale jak tak tedka zbezne koukam, tak o tom uz nemuzu nic najit, takze sem si to asi vymyslel :)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    GARFIELD: ViewData jsou obyč slovník, o jakou cache by mělo jít?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JACHYMKO: O tom vim ale tajne doufam, ze existuje neco pohodlnejsiho. Kdysi jsem videl nejakej tool pracujici s Cecil, kde to slo upravovat. Ale nemuzu to najit.

    Takze to vypada ze mi nic jinyho nez ildasm+al nezbyde. Jsem zvedavej, jak se vyporadam s nalinkovanim vsech tech resourcu, a spravnym zlicencovanim 3rd party komponent.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Potreboval bych v jedny .net assembly zmenit jeden radek. Bohuzel dodany zdrojaky neodpovidaj presne tomu, z ceho ta assembly byla zkompilovana.
    V zasade se jedna o zmenu:
    string value = this.GetActivityType(record);
    // na
    string value = record["SomeColumn"].ToString();
    


    Nevite o nejakym sikovnym nastroji, kde by zmenil primo IL kod?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    SAJAGI: neni tam nejaky rozdil v cachovani tech ViewData?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    GARFIELD: Osobně si myslím, že lokalizace by měla jít mimo Controller-View proud, tedy bych použil první možnost.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Myslite si, ze pro lokalizaci Views v asp.net mvc 3 je lepsi pouzit toto:

    <input type="submit" value="@MojeAplikace.TimeSheet.Resources.LogOn_LogOn" />
    
    nebo ViewData?
    @{
        ViewData["LogOn_LogOn"] = MojeAplikace.TimeSheet.Resources.LogOn_LogOn;
    }
    
    ...
    
    <input type="submit" value="@ViewData["LogOn_LogOn"]" />
    


    ??
    ESY
    ESY --- ---
    Mel bych jeden dotazek, je neaka rozumna moznost v .netu jak odposlouchavat/blokovat/posilat pakety na neakem bezicim spojeni ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    rychly dotaz, kdyz vytvarim partial tridu, ktera ma definovane attributy, musi byt tyto attributy u kazde casti partial definice, nebo jen u jedne, nebo je to jedno? Muj tip je pouze na jednom miste, ale radeji se ptam.
    PECA
    PECA --- ---
    JACHYMKO: dík, zkusím
    PECA
    PECA --- ---
    Tak jsem zase v... Snažím se komunikovat s web službami portálu farmáře a mám problém s vložením hashe. V Delphi, kde nám to běhá, to je tak, že se prostě najde pozice tagu v XML a natvrdo se tam vloží kus text. Přes WCF nedokážu tentýž postup použít. Konkrétně potřebuju do soap:header vrazit celý tag vOKO-wss:Token, včetně mého obsahu:
    <SOAP:Envelope>
    	<SOAP:Header>
    		<vOKO-wss:Token type="A01">nějaký můj hash</vOKO-wss:Token>
    	</SOAP:Header>
    	<SOAP:Body/>
    </SOAP:Envelope>
    
    Podle nějakých návodů na netu se mi podařilo udělat ClientMessageInspektor, který se mi zavolá před odesláním požadavku do WS, ale neumím do requestu vložit potřebný tag na správné místo:
    public class MyMessageInspector : IClientMessageInspector
    {
    	public object BeforeSendRequest(ref Message request, IClientChannel channel)
    	{
    		// kdybych se posral, tak se mi tu nijak nedaří token do headeru vrazit ;-(((
    		return null;
    	};
    }
    
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam