• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Aha, tak to jsem netusil, zkusim to, diky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: Ale zrovna na aspone.cz se muzes dohodnout a zpristupnit si ten server.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tak jsem se az ted dostal k tomu bulk copy a nakonec to asi nebude to co muzu pouzit. Jestli jsem to spravne pochopil, tak oba sql servery musi byt navzajem pristupne, coz u me neplati. Jeden je na hostingu (aspone.cz), zvenku nepristupny, druhy u me na lokale, taky zvenku nepristupny...

    Jediny co mam na tom hostingu k dispozici je myLittleAdmin for SQL Server 2005 a tam nejde nic jinyho, nez vygenerovat INSERT dotazy, ale musi se tabulka po tabulce a pro vetsi mnozstvi dat je to taky dost na nic.

    To je haluz, ja nakonec fakt budu muset delat rucni generator sql dotazu, fuj...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    dapper-dot-net - Simple SQL object mapper for SQL Server - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/dapper-dot-net/

    ORM co bolo pouzite v stackoverflow je open :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opet jsem objevil zajimavou tridu v .NETu:
    Jakysi globalni TryParse, aniz by clovek musel vedet, jaky je cilovy typ :)
    try
    {
        Value = (T)Convert.ChangeType(value, typeof (T));
    }
    catch (FormatException e)
    {
        return;
    }
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ehm ... ted jsem si vsim datumu :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JACHYMKO: To jsem zvedavej, jaky jim to bude davat vysledky v produkcnim prostredi.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SMOKY: Vcetne shematu apod? K MSSQL jsou pro .NET assembly, ktery ti zpristupnujou kazdej objekt v databazi. Ty objekty maji metodu "Script()", pres kterou muzes ziskat skript, jenz ti je vytvori/upravi/smaze. Data pak muzes previst normalne pres DataReader a BulkCopy.

    Nicmene nevylucuju, ze pro Azure neexistuje nejakej tool (ovladatelnej z tvy aplikace), kterej tohle vsechno zaridi.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Potreboval bych takle prevest celou databazi - schema i data. Konkretne bych potreboval prevest databazi z MSSQL na Azure. Je to nejak jednoduse mozny ? (musi to jit pres moji aplikaci )
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tolik toho zase nemam nastesti :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: K tomu BulkCopy jeste podotku, ze je dobry to tam posilat po mensich davkach, pac kdyz ta DataTable ma mit 10M zaznamu, tak to nebude moc efektivni. Ja obycejne pouzivam 10K zaznamu a pak nahravam, a je to celkem ok.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Diky moc, ten BulkCopy bude stacit. Naprimo to bohuzel nejde, protoze ten vzdaleny sql server neni videt zvenku.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: Jestli chces jenom previst data z jedny databaze do druhy, tak mas nekolik moznosti. Uplne idealni by bylo si ten druhej server pripojit jako Linked-Server a pak udelat v SQL:
    INSERT INTO [muj_server].[moje_db].[schema].[tabulka] ( sloupec1, sloupec2 )
        SELECT sloupec1, sloupec2 FROM [jiny_server].[jina_db].[schema].[tabulka]


    Jestlize tohle z nejakyho duvodu nejde, nebo vylozene touzis po tom, aby to slo pres tvoji aplikaci, pouzil bych DataReader a BulkCopy. http://www.codeproject.com/KB/database/SqlBulkCopy.aspx
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko, nevite jestli je v linq to sql modelu nejaka jednodussi moznost jak vygenerovat cisty insert skript ? Mam databazi (MSSQL 2008) na vzdalenym serveru, ze ktery bych chtel udelat obcas rucne dump nekterych tabulek. Asi uz jsem tak moc zblbej modernima metodama, ze prehlizim neco strasne jednoduchyho...

    Nasel jsem DataContext.Mapping kde si vytahnu strukturu tabulek, ale pak to generovani samotnych insertu je celkem zamotany. Jde tam predevsim o naformatovani te hodnoty do insert query, napr. nvarchar sloupce aby byly prefixovany N, datumy taky asi nejak naformovat...Nevite prosim o necem ?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Netušíte někdo, jak přijít na to, kde se může skrývat "indirect dependency"?

    Mám knihovnu, která referencuje IronPython - kterej jsem si ve verzi 2.7 zkompiloval pro 3.5

    Knihovna se zkompiluje, její funkce normálně chodí, když volá IronPython, tak všechno funguje, ale jakmile tu svou knihovnu referencuju z dalšího projektu, tak ten už se mi nezkompiluje: The primary reference "SPTools..." could not be resolved because it has an indirect dependency on the .NET Framework assembly "... v4.0.0 ..." which is hight then the version "3.0.0.0" in the current target framework.

    Takovýchhle warningu tam vyskáče 30, a samozřejmě k tomu errory, protože reference není platná...

    Když zkoumám v Reflectoru, tak všechny knihovny, které referencuju, jsou postavené pro v2, jejich reference se odkazují jenom na dllka v2, mscorlib je všude taky v2, už jsem zkoušel nastavit u referencí i Specific Version, a pořád nic.

    Tak kdybyste měl někdo tip, co dělám blbě, nebo aspoň jak přijít na to, kde ta reference je nebo jak se tam dostává...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: v prvom rade to je len "plugin" do VS, ked chces si mrkni : http://msdn.microsoft.com/en-us/lightswitch/gg604823
    DIX_Q
    DIX_Q --- ---
    Zdravim, nemate tu nekdo prosimvas zkusenosti se zpracovanim zvuku v .NET [idealne C#] a tvorbou audio pluginu? Napr. knihovny VST.NET nebo BASS.NET? Potreboval bych trochu pichnout, ozvu se postou, diky moc!
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    H_U_N_T_E_R: v CF se docela vyplaci recyklovat vytvoreny formy/GUI prvky obecne a nevytvaret pokazdy novy, pze to je vazne vyrazne pomalejsi - to by ti mohlo tu aplikaci zrychlit, pokud to tak jeste nemas. + pouzivat wait-cursor/splash-screen, aby uzivatel vedel, ze se neco deje a zbytecne neklikal. jinak s tim pamatovanim si stisku podle mne nic moc neudelas...
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    TENCOKACISTROMY: Zkusím, dík za tip
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SAJAGI: Umi to Excel sam o sobe? Jestli ano, tak si nahraj makro v Excelu. Pak udelej projekt v .NETu, nareferencuj si "http://msofficefornet.codeplex.com/" a ten kod-makro, co ti nahral Excel, prepis do C# (stejny nazvy trid i metod).
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, mohl by mě někdo prosím nasměrovat, jak v .NET vzít Excelovskou tabulku a vyexportovat ji jako obrázek? Nikdy jsem s Office dokumenty nedělal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam