• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko, nevite jestli je v linq to sql modelu nejaka jednodussi moznost jak vygenerovat cisty insert skript ? Mam databazi (MSSQL 2008) na vzdalenym serveru, ze ktery bych chtel udelat obcas rucne dump nekterych tabulek. Asi uz jsem tak moc zblbej modernima metodama, ze prehlizim neco strasne jednoduchyho...

    Nasel jsem DataContext.Mapping kde si vytahnu strukturu tabulek, ale pak to generovani samotnych insertu je celkem zamotany. Jde tam predevsim o naformatovani te hodnoty do insert query, napr. nvarchar sloupce aby byly prefixovany N, datumy taky asi nejak naformovat...Nevite prosim o necem ?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Netušíte někdo, jak přijít na to, kde se může skrývat "indirect dependency"?

    Mám knihovnu, která referencuje IronPython - kterej jsem si ve verzi 2.7 zkompiloval pro 3.5

    Knihovna se zkompiluje, její funkce normálně chodí, když volá IronPython, tak všechno funguje, ale jakmile tu svou knihovnu referencuju z dalšího projektu, tak ten už se mi nezkompiluje: The primary reference "SPTools..." could not be resolved because it has an indirect dependency on the .NET Framework assembly "... v4.0.0 ..." which is hight then the version "3.0.0.0" in the current target framework.

    Takovýchhle warningu tam vyskáče 30, a samozřejmě k tomu errory, protože reference není platná...

    Když zkoumám v Reflectoru, tak všechny knihovny, které referencuju, jsou postavené pro v2, jejich reference se odkazují jenom na dllka v2, mscorlib je všude taky v2, už jsem zkoušel nastavit u referencí i Specific Version, a pořád nic.

    Tak kdybyste měl někdo tip, co dělám blbě, nebo aspoň jak přijít na to, kde ta reference je nebo jak se tam dostává...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: v prvom rade to je len "plugin" do VS, ked chces si mrkni : http://msdn.microsoft.com/en-us/lightswitch/gg604823
    DIX_Q
    DIX_Q --- ---
    Zdravim, nemate tu nekdo prosimvas zkusenosti se zpracovanim zvuku v .NET [idealne C#] a tvorbou audio pluginu? Napr. knihovny VST.NET nebo BASS.NET? Potreboval bych trochu pichnout, ozvu se postou, diky moc!
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    H_U_N_T_E_R: v CF se docela vyplaci recyklovat vytvoreny formy/GUI prvky obecne a nevytvaret pokazdy novy, pze to je vazne vyrazne pomalejsi - to by ti mohlo tu aplikaci zrychlit, pokud to tak jeste nemas. + pouzivat wait-cursor/splash-screen, aby uzivatel vedel, ze se neco deje a zbytecne neklikal. jinak s tim pamatovanim si stisku podle mne nic moc neudelas...
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    TENCOKACISTROMY: Zkusím, dík za tip
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SAJAGI: Umi to Excel sam o sobe? Jestli ano, tak si nahraj makro v Excelu. Pak udelej projekt v .NETu, nareferencuj si "http://msofficefornet.codeplex.com/" a ten kod-makro, co ti nahral Excel, prepis do C# (stejny nazvy trid i metod).
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, mohl by mě někdo prosím nasměrovat, jak v .NET vzít Excelovskou tabulku a vyexportovat ji jako obrázek? Nikdy jsem s Office dokumenty nedělal.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Ahoj

    Řeším teď následující problém:
    Mám aplikaci v .NET CF. Na formu několik tlačítek a podle stisknutého tlačítka se zobrazí další okno. Problém je, že zařízení na kterém to běží je relativně pomalé a uživatelé netrpělivý. Stisknou tak tlačítko na form1 několikrát, ovšem druhý stisk handluje už nové okno a pokud se v něm na stejném místě nachází nějaký prvek, je stisk handlován tím prvkem.
    Jaký je bestpractice pro řešení tohoto?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: co to umi navic/jinak proti VS 2010?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    hral sa uz niekto s lightswitch ? vyzera to bohovsky :)
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Vsecko odvolavam - cele to byl muj fail. Mel jsem si nejdriv poradne nastudovat jak se pisou a kompletujou winservices nez jsem zacal hledat bug. On to totiz lepil kolega, ktery tu dneska chybel, ja delal jenom logicky backround. No a az v prubehu dne jsem dosel k tomu, ze je specificke nastaveni service v tride WindowsServiceInstaller...

    Takze pricina byla v te casti kodu, kterou resil kolega a okomentoval ji: "tady po tom nepatrej, to ti nachystam." - samo ze tam byl radek:
    this.ReportyWinServiceInstaller.ServicesDependedOn = new string[] { "SQL Server (MSSQLSERVER)"};

    No tak priste aspon budu chytrejsi a nebudu se snazit pul dne googlit chybovou hlasku, ale podivam se, jak se to ma delat pekne zgruntu... sry za zmatky a za bordel...
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    JACHYMKO: jo takhle ;-)
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    jaky je rozdile mezi buildem pro .NET4.0 a 4.0 Client profile ?
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    to je jasne.. ;]
    Hele jeste takova rychlovka - nemuze to byt buildem pro .NET4.0 (narozdil od 4.0 Client profile) ..?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JAACOB: Tak jako tak, bys to musel udelat, kdyz by jsi tu chybu hledal sam :).
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    TENCOKACISTROMY: je tady na to nabaleny hrozny balast vcetne devexpresich komponent. Zkusim to sam nejak ocesat na zaklad a rozchodit postupne po castech, pripadne bych z toho pak poslal to ukazkove solution..
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JAACOB: To mas nejaky divny. Ty dependency je potreba explicitne vyjmenovat. Posli testovaci projekt, kde se to deje.
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    Pro stare mazaky asi uplne lame dotaz:
    Potrebuju rozbehat winservice na serveru, ktery nema nainstalovany MSSQLSERVER, ale ta service se musi dotazovat do DB na jinem serveru na nejake mailing listy a rozesilat reporty po mailu. Nenastavoval jsem zadne dependancy na MSSQLSERVER pri vytvareni instalatoru servicy, ale po instalaci na serveru a registraci do seznamu aktivnich services tam ta dependancy je, MSSQLSERVER service ovsem neexistuje a tudiz ji nemuzu nastartovat. Zkousel jsem tu dependency vyhodit pres registry, ale pada mi to uplne stejne: Error 1075: The dependency service does not exist or has been marked for deletion.
    V system logu pak dohledam, ze jde o MSSQLSERVER service...

    Je to teda tak, ze abych mohl volat nejake prikazy nad MSSQL na vzdalenem serveru, musim mit nainstalovany server (nebo aspon nejakou compact/express verzi) i lokalne na serveru? Jsem z toho trochu jelen. Mel jsem za to, ze volani dotazu nad SQL serverem zajistuje jenom nejaka knihovna a ze neni potreba mit server primo nainstalovany, ale mozna se pletu... Anebo delam nejakou debilni chybu u toho buildu...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zjisteni - kdyz do objektu Session nic neulozim, tak je sessionID pri kazdem requestu jina, ale jakmile tam cokoliv ulozim, tak uz se nemeni. To mi zabralo par hodin ladeni :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam