• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MILL
    MILL --- ---
    MILL: Beru zpatky: vsechno resi [ToolboxBitmap(typeof(TextBox))]
    MILL
    MILL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Jestli jsou ty bitmapy nekde pohromade k dispozici abych je nemusel tahat z dll, tak je to v pohode, jen jsem myslel, ze kdyz uz dedim z toho controlu, jestli nejde "zdedit" i to nastaveni bitmapy
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MILL: A co je spatne na ToolboxBitmapAttribute?
    MILL
    MILL --- ---
    Chtel jsem se zeptat, kdyz ve Visual Studiu vytvarim CustomControl a dam jako base treba standardni TextBox, da se nejak jednoduse nastavit, aby se v toolboxu zobrazovala ikona toho base controlu, misto toho fialoveho ozubeneho kola, tedy jinak nez pres ToolboxBitmapAttribute
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak rozjet WCF servicy na Windows 7 - tento navod vyresil vsechny problemy, na ktere jsem narazil:
    Host a WCF Service in IIS 7 & Windows 2008 - The right way - Sahil Malik | blah.winsmarts.com
    http://blah.winsmarts.com/2008-4-Host_a_WCF_Service_in_IIS_7_-and-amp;_Windows_2008_-_The_right_way.aspx
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Uz pristi tyden je konference MIX 11 v Las Vegas - to jsem zvedavy, co noveho ze sveta .NETu, Silverlightu, IE9 a WP7 se dovime :)
    MIX
    http://live.visitmix.com/
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    SMOKY: co jsem hledal, tak nejlevněji vychází smska.cz , nejprofláklejší je smsender.cz a největší propustnost ti dá přímo operátor.
    No nakonec jsem stejně skončil u GSM modemu a tarifu od vodafone neomezený SMS
    AREX
    AREX --- ---
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    sorry za OT, nevim kde bych se zeptal: Resim odesilani sms z aplikace, nejlepe volat nejakou web service. Nevite o firme , ktera by nabizela takovou moznost ? Nejak nemuzu nic najit. Nasel jsem jedine www.maternacz.com, ale chtel bych skusit jeste neco jineho.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Aha, tak to jsem netusil, zkusim to, diky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: Ale zrovna na aspone.cz se muzes dohodnout a zpristupnit si ten server.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tak jsem se az ted dostal k tomu bulk copy a nakonec to asi nebude to co muzu pouzit. Jestli jsem to spravne pochopil, tak oba sql servery musi byt navzajem pristupne, coz u me neplati. Jeden je na hostingu (aspone.cz), zvenku nepristupny, druhy u me na lokale, taky zvenku nepristupny...

    Jediny co mam na tom hostingu k dispozici je myLittleAdmin for SQL Server 2005 a tam nejde nic jinyho, nez vygenerovat INSERT dotazy, ale musi se tabulka po tabulce a pro vetsi mnozstvi dat je to taky dost na nic.

    To je haluz, ja nakonec fakt budu muset delat rucni generator sql dotazu, fuj...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    dapper-dot-net - Simple SQL object mapper for SQL Server - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/dapper-dot-net/

    ORM co bolo pouzite v stackoverflow je open :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opet jsem objevil zajimavou tridu v .NETu:
    Jakysi globalni TryParse, aniz by clovek musel vedet, jaky je cilovy typ :)
    try
    {
        Value = (T)Convert.ChangeType(value, typeof (T));
    }
    catch (FormatException e)
    {
        return;
    }
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ehm ... ted jsem si vsim datumu :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JACHYMKO: To jsem zvedavej, jaky jim to bude davat vysledky v produkcnim prostredi.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SMOKY: Vcetne shematu apod? K MSSQL jsou pro .NET assembly, ktery ti zpristupnujou kazdej objekt v databazi. Ty objekty maji metodu "Script()", pres kterou muzes ziskat skript, jenz ti je vytvori/upravi/smaze. Data pak muzes previst normalne pres DataReader a BulkCopy.

    Nicmene nevylucuju, ze pro Azure neexistuje nejakej tool (ovladatelnej z tvy aplikace), kterej tohle vsechno zaridi.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Potreboval bych takle prevest celou databazi - schema i data. Konkretne bych potreboval prevest databazi z MSSQL na Azure. Je to nejak jednoduse mozny ? (musi to jit pres moji aplikaci )
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Tolik toho zase nemam nastesti :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam