• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    TENCOKACISTROMY: a to po tobe ta VPN nechce? To je udelany pres L2TP (Windows Remote Network nebo jak se ten kram jmenuje)?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    PIGSTER: Diky, zkusim to. Nevim jak moc se mi chce hrabat do registru, pac to po me bude asi chtit adminovsky prava :/.
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    TENCOKACISTROMY: tohle sice neni idealni reseni, ale fungovat to bude
    Bink.nu | Disable the “Set Network Location” dialog in Windows Vista - Bink.nu
    http://bink.nu/news/disable-the-set-network-location-dialog-in-windows-vista.aspx
    MILL
    MILL --- ---
    MILL: Stale nevyreseno, ale problem jsem zuzil na negenerovani zadne validacni zpravy a ta anglicka zprava je automaticka pro vsechny ciselne datove typy co nejsou nullable.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Mam tool, kterej mi vytvori novou VPN polozku v sitich, pripoji se tam, sesynchronizuje data a zase se odpoji. Na Win7 a Win2008 mi pri tom vyskoci okno s nabidkou "domaci/pracovni/verejna sit". Nase uzivatele to mate a me je fuk, co tam vyberou. Da se tomuhle oknu nejak vyhnout? Klidne zpusobem, kdy to oznacim jak verejna sit.
    MILL
    MILL --- ---
    v modelu mam property s validacnim atributem required a svoji chybovou zpravou

    [DataMember]
    [Required(ErrorMessage = "Prefix nemůže být prázdný")]
    [Display(Name = "Prefix)]
    public decimal RegCisloPrefixId { get; set; }


    ale ve view mi leze dropdown, ktery pri prazdnem radku hlasi vychozi The Decimal field is required

    <p>
    <%: Html.LabelFor(model => model.RegCisloPrefixId, new { @class = "SizableLabel", style = "width: 20em;font-weight: bold;" })%>
    <%: Html.DropDownListFor(model => model.RegCisloPrefixId, ViewData["Prefixes"] as IEnumerable<SelectListItem>, new { onchange = "ToggleElementsByPrefix($('#RegCisloPrefixId option:selected').val()," + -1 + ")" })%>
    <%: Html.ValidationMessageFor(model => model.RegCisloPrefixId) %>
    </p>

    jak tam dostanu ten svuj text ? u TextBoxFor to normalne funguje
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MILL: razor je genialny viewmotor =]
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ja som sa mvc "naucil" z video tutorialov od AppDev (LearnDevNow) - je to sice platene ale na torrentoch je kopec kompletnych releasov. Asp.net som nejak predtym uz chapal a stacilo mi par videii aby som pochopil :)
    kazdopadne vela free veci najdes aj na www.asp.net popripade pluralsight.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    NECROMAN: Jak píše MILL, ta knížka je výborná.
    MILL
    MILL --- ---
    NECROMAN: Za jsem zacinal podle knihy Pro ASP.NET MVC 2 Framework od Apressu. Sice je na MVC 2, ale na zaklady MVC se hodi. Touhle dobou uz mela byt venku aktualni kniha o MVC 3 ale uz asi trikrat posunuli datum vydani.

    Jinak co jsem zatim z nove verze pouzil je ViewBag property a unobtrusive validation + remote validation
    Je tam take novy engine Razor pro cistsi kodovani views, ale ten zatim nepouzivam, stejne tak Scaffolding
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz potrebuji se naucit za par dnu zaklady ASP.NET MVC 3 - nejake tipy na ebooky ci tutorialy? Kolega rika, ze nejlepsi pro zacatek je zapomenout vse, co vim o ASP.NETu, protoze MVC je pry uplne jine, to uz je splneno, protoze o ASP.NETu vim jen uplne zaklady :)

    MICTECH: vyreseno, pouzil jsem jiny virtual, kde to uz behalo
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Zkus pouzit IIS Express misto instalace klasickeho IIS.

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jinak je nejaka sance dostat do Windows Home Premium "Windows Authentikaci" do IIS? Nebo mam radsi na ten muj notebook pouzit extra licenci Win 7 Pro namisto WIn 7 Home Premium OEM?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PJOTRIK: pouzivame NANTi skript na cely build proces od zbuildovani solution, sample generator, podepisovani, pakovani do msicka a pod. nevim, zda by toto vse umel jen msbuild
    MILL
    MILL --- ---
    Ve formulari mam dynamicke kontakty a kazdy kontakt ma checkbox, jestli je adresa stejna jako zakladni, kdyz ano skryju pole co soubisi s adresou.

    Kdyz v MVC controlleru v Action zpracuji submit a v ni dostanu kolekci dynamickych kontaktu a potreboval bych je projit a omezit je na ty ktere maji mit vyplnenou adresu a zkontrolovat jestli jsou property pro adresu vyplnene coz neni problem, ale potom u techto kontaktu do poli kde nic vyplnene neni potrebuji pridat error pres ModelState, ale navim jak zjistit, guid teto adresy, ktery je pouzit vzdy jako cast klice v ModelState pro oznaceni prvku ve formulari
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Lepsi mas pouzit MSBuild nebo Psake - https://github.com/JamesKovacs/psake
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    NECROMAN: a proc nepouzijes normalni deploy?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: uz jsem si na to nasel NANTi skript :)
    visual studio - is it possible to make nant run a publish on web application project - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/430904/is-it-possible-to-make-nant-run-a-publish-on-web-application-project
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    NECROMAN: Misto "vykopirovat" by jsi mel pouzit neco co to udela za tebe. :)

    Postaci treba Publish ve VS2010.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, kdyz chci nekam vykopirovat zbuildovany projekt, kde jsou aspx stranky a nejake WCF sluzby, tak musim dat do jedne slozky obsah Binu, vsechny aspx a svc soubory a jeste web.config, nebo jeste neco?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Mám ASP.NET MVC aplikaci, která používá Forms autentizaci. Potřeboval bych, aby to automaticky přihlašovalo lidi z domény (budou mít odpovídající záznam v databázi, stejně jako forms uživatelé). Jde to nějak, aniž bych musel mít separátní přihlašovací miniaplikaci pro windows uživatele? Ve webforms to jde obejít nastavením zabezpečení na jednotlivý soubor (aspx stránku), v MVC netuším...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam