• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MILL
    MILL --- ---
    VIRTUALVOID: Udelej si vlastni sablonu /Views/Shared/EditorTemplates/DateTime.ascx

    <%@ Control Language="C#" Inherits="System.Web.Mvc.ViewUserControl<System.DateTime?>" %>

    <%:Html.TextBox("", Model.HasValue ? Model.Value.ToShortDateString() : string.Empty)%>

    .ToShortDateString() si zamenis podle potreby

    EditorFor ji potom bude defaultne pouzivat pro DateTime + zustane zachovano generovani atributu pro unobtrusive validation
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    NECROMAN: Relativní odkazy z css na fonty, obrázky, apod. jsou relativní k danému css souboru, tak bych to použil tak. třeba url = "../fonts/somefont.ttf".
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz - jak v MVC 3 aplikaci referencovat v CSS souboru treba soubor s fontem? Nemohu tam pouzit Razor ve stylu @Url.Content("~/fonts/myfont.ttf") a nechce se mi tam psat primou cestu, protoze ta nemusi existovat, pokud mam extra nastavene routovani.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    je nejaka moznost ako pouzit v mvc3 EditorFor pre DateTime typ takym sposobom, ze ked je v modeli dana property null (teda datetime je nullable) tak sa zobrazi prazdny string ? DisplayFormat s jeho vlastnostami si neviem pomoct ...
    a musi to byt EditorFor :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Mam udelanou WinService aplikaci a chtel bych, aby mi bezela ve vice instancich - pokazdy s jinym *.config souborem. Da se to udelat jinak, nez ze si udelam X buildu s ruznym nazvem sluzby?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    NECROMAN: Mělo by to jít. Pokud budeš ty inputy nazývat ručně, tak by to měly mít název typu "Filter.Category", kde Filter je název property tvého modelu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mohu mit v MVC3 strongly typed model, ktery bude mit hierarchicke parametry?
    Tj. ted mam typicky toto, ale rad bych tam pridal i nejakych 10 parametru filtru, ale nechci tam pridavat 10 string parametru, ale radeji jen jede filterSettings, kde budou tyto parametry - jde to, nebo ne?
    public class ListModel
    {
    // allow alphanumeric and space chars only
    [RegularExpression(@"[ \w-]+", ErrorMessage = "Invalid type parameter")]
    public string type { get; set; }

    [RegularExpression(@"[ \w-]+", ErrorMessage = "Invalid category parameter")]
    public string category { get; set; }

    [Range(1, int.MaxValue, ErrorMessage = "Invalid page parameter")]
    public int page { get; set; }

    [Range(6, 72, ErrorMessage = "Invalid items parameter")]
    public int items { get; set; }

    public ListModel()
    {
    page = 1;
    items = 6;
    }
    }
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nejaky napad na WebDav server nad databazovym ulozistem souboru ? Zatim se mi jako nejlepsi reseni jevi napsat vlastni WCF REST rozhrani, ktery by obsluhovalo WebDav metody. Nejak nemuzu najit, jestli uz neco takoveho neexsituje, abych neobjevoval kolo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MILL: tak si to tak dej do routovani, ne? Ja tam treba mam:
    routes.MapLowercaseRoute(null, "{action}",
    new { controller = "Home", action = "Index" }
    );
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    MILL: myslim, ze to home/jinaakce => dohledani controlleru by melo jit pres vlastni ControllerFactory, ale mozna existuje nejaky elegantnejsi reseni..
    MILL
    MILL --- ---
    Potreboval bych poradit s routovanim v MVC 3

    Mam x controlleru, vcetne puvodniho home a potreboval bych aby vsechny akce z home controlleru byly dosazitelne pres host/akce misto pres host/home/akce

    host/ = home/index
    host/jinaakce = home/jinaakce

    a akce z ostatnich controlleru normalne pres host/controller/akce

    host/jinycontroller= home/jinycontroller/index
    host/jinycontroller/jinaakce = home/jinycontroller/jinaakce

    diky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DARKREIDER: prave jsem an to narazil, zajimave reseni:
    String Extension Collection for C# - CodeProject
    http://www.codeproject.com/KB/string/string_extension_lib.aspx
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    NECROMAN:


    public static string RemoveDiacritics(String s)
    {
    // oddělení znaků od modifikátorů (háčků, čárek, atd.)
    s = s.Normalize(System.Text.NormalizationForm.FormD);
    System.Text.StringBuilder sb = new System.Text.StringBuilder();

    for (int i = 0; i < s.Length; i++)
    {
    // do řetězce přidá všechny znaky kromě modifikátorů
    if (System.Globalization.CharUnicodeInfo.GetUnicodeCategory(s[i]) != System.Globalization.UnicodeCategory.NonSpacingMark)
    {
    sb.Append(s[i]);
    }
    }

    // vrátí řetězec bez diakritiky
    return sb.ToString();
    }
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nevite o nejakem rychlem kusu kodu v C#, ktery prevede ve stringu vsechna pismenka s hacky a carky na pismena bez hacku a carek, at se s tim hodinu nepisu?
    ESY
    ESY --- ---
    muze enkdo doporucit neakou .Net free ocr vec na zpracovani textu z screenu?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajimave zjisteni - nepouzivejte nejnovejsi ILMerge - ted jsem zabil dve hodiny zjistovanim, proci mi nefunguje kompilace, ktera driv behala - novy ILMerge pokazde konci na
    An exception occurred during merging:
    Object reference not set to an instance of an object.
    at ILMerging.ILMerge.Merge()
    at ILMerging.ILMerge.Main(String[] args)

    Stahnul jsem si rok starou verzi od kolegy a vse v pohode.

    Jinak na to logovani jsem nakonec pouzil log4net a Common.Logging adapter s nejakym nasim wrapperem - vymyslet neco noveho by bylo zas na den prace.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ja som s log4net spokojny ...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    jakou mi doporucite knihovnu pro logovani v .NET 4.0 aplikaci? Hledam neco snadneho, konfigurovatelneho pres web.config, zadnou x-let neudrzovanou .NET 2.0-only knihovnu. Diky
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    MICTECH: jj... ale ve chvili kdy jsem zjistil, ze unity je "kompatibilni" a ze to stejne budu muset psat na macu a dost veci psat specialne na to (rekompiler do ios kodu udajne nektere veci neumi / umi blbe, kompletne ovladani je nutno prepsat atd), tak to uz skoro stejne muzu vzit svou sbirku blabolu v c#, upravit z GL do GL ES a prekompilovat pomoci monotouche - bude to sice vic prace, ale aspon, kdyz uz teda budu delat na ozranem jablku, budu mit pocit ze to k necemu bude
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Jenze bez toho se pravdepodobne moc neobejdes, protoze emulator iOS bezi pouze na Mac OS X.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam