• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Git pod Windows je použitelný... blah Subversion...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ROTTWEILER: pokousel jsem rozjet git na Google code, ale pod Windows je Git zatim hodne nepouzitelny... tak jsem pouzil klasiku Svn, kde nejde co zkazit :)
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    NECROMAN: Proč si to nedal na GitHub? Jinak možná se na to ze zvědavosti kouknu a s něčím pomůžu, ale žádný aktivní vývoj. Na to nemám bohužel čas. :(
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyvíjej a vyhraj
    http://msdn.microsoft.com/cs-cz/hh410158
    tak co, kdo mi pomuze s temi Fish Fillets? :)
    fishfillets-wp7 - Fish Fillets game ported to WP7 XNA platform - Google Project Hosting
    http://code.google.com/p/fishfillets-wp7/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BRAP242: rucne? kolekci objektu a helper tridu, ktera tam nasazi nav a li elementy :)
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    chtel bych se zeptat, pomoci ceho v MVC3 vyrabite navigaci? mam MvcSiteMap ale ten nejak nemuzu dat dohromady s telerik komponentama ktery pouzivame.

    nejakej typ?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN:Algoritmicky nic lepšího než dva vnořené cykly nevymyslíš, ať už to obalíš do LINQu nebo ne. V obecném složitějším případu bys mohl (s dodatečnou pamětí) předzpracovat jeden seznam do množiny (HashSet<string>) a projít jen ten druhý, čímž se ti z O(MN) stane O(M+N), ale u 1–2 prvků to fakt nemá smysl. :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dalsi otazka, mam 2 objekty IEnumerable<string>, kazdy ma tak 1+ prvku (vetsinou 1-2, vyjimecne vice)
    jaky je tak nejefektivnejsi algoritmus, jak zjistit, zda nejaky string ze skupiny a se rovna nejakemu prvku ze skupiny b? v testu by se mela ignorovat velikost pismen.
    Napada me moznost dvou forcyklu, nebo pouzit group1.Intersects(group2, mycomparer)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: jo, dik!

    ProcessedFilesItem item;
    if (!ProcessedFiles.TryGetValue(key, out item))
    {
    ProcessedFiles.Add(key, item = new ProcessedFilesItem { key = key });
    }
    return item;
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, potrebuji mit kolekci velkeho mnozstvi objektu, ktere jako klic pouzivaji jeden string vevnitr. Ted jsem pouzival List<> a hleda polozku pomoci
    list.FirstOrDefault(l => l.key == key)
    ale to rostlo na kvadratickou slozitost
    ted mam dictionary<string, obj>

    jak provadet efektivni nalezeni polozky? toto podle me dela 2x search

    if (ProcessedFiles.ContainsKey(key))
    {
    return ProcessedFiles[key];
    }
    ProcessedFilesItem item = new ProcessedFilesItem { Key = key };
    ProcessedFiles.Add(key, item);
    return item;

    neslo by to nejak efektivneji s tim, ze kdyz tam ten klic neni, tak se vytvori objekt pro dany klic?
    URZA
    URZA --- ---
    jinak immediate window ve visual studiu 2010 je velmi prijemna vec pri debugovani.. obzvlast LINQu.. jsem si ho dlouho vubec nevsiml..
    URZA
    URZA --- ---
    JACHYMKO: jo dik, uz jsem na to prisel tak jsem to mezitim smazal :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R:
    JACHYMKO:

    Díky moc za info! Už jsem to rozběhal! :) Ale chyba byla jinde. Navíc dost triviální. Na serveru jsem sice winrm službu měl spuštěnou, ale na pracovní stanici ne! Po nastavení všechno běhá jak má.

    Ještě jednou díky!
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: přesně jak říká JACHYMKO . Pokud není tvůj PC v doméně, tak i když jsi připojen přes VPN, musíš stejně nastavit TrustedHosts a k tomu ještě explicitně dát credentials přes parametr -credentials.
    Tak to aspoň musím dělat já (scénář stejný jako popisuješ -> VPN do sítě s AD, ale notebook v AD není)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R: Nastavil jsem na serveru to, co bylo psáno na tý stránce TechNetu. Služba běžela. Jsem připojenej vzdáleně přes VPN k serveru, tzn. jsem i ověřenej uživatel v doméně (moje PC neni součástí domény, btw), ale když jsem v PowerShellu zkoušel ze svýho PC spustit "invoke-command" příkaz, tak mi to vyhodilo:

    Windows PowerShell
    Copyright (C) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.
    
    PS C:\Users\loocas> invoke-command -computername "XXXX" {ping www.seznam.cz}
    [XXXX] Connecting to remote server failed with the following error message : The WinRM client cannot process the r
    equest. If the authentication scheme is different from Kerberos, or if the client computer is not joined to a domain, t
    hen HTTPS transport must be used or the destination machine must be added to the TrustedHosts configuration setting. Us
    e winrm.cmd to configure TrustedHosts. Note that computers in the TrustedHosts list might not be authenticated. You can
     get more information about that by running the following command: winrm help config. For more information, see the abo
    ut_Remote_Troubleshooting Help topic.
        + CategoryInfo          : OpenError: (:) [], PSRemotingTransportException
        + FullyQualifiedErrorId : PSSessionStateBroken
    PS C:\Users\loocas>
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: popisek chyby / chování by nebyl?
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Tak ten PowerShell remote command se mi nedaří zprovoznit. :( Netušim, v čem je problém a nemám s tim žádný zkušenosti, tak se mi to hodně blbě debuguje.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    JACHYMKO: Supr! Díky moc, vyzkoušim. :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    TENCOKACISTROMY: Jop, o tom jsem někde už čet, před časem. Nicméně tohle řešení by právě vyžadovalo mít nahozenou nějakou živou službu na serveru. Né, že by to byl problém, ale chtěl jsem se tomu vyvarovat. :) ale i tak se na to mrknu. Díky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: btw. v .NETu existuje trida FileSystemWatcher, pres kterou jsi schopen zjistit, ze se nekde vytvoril/smazal/zmenil soubor, aniz by jsi neustale prochazel celou hierarchii adresaru. Mozna by se ti to hodilo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam