• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Jj, taky doporučuji Apress, bývají velmi dobře čtivé a navíc jdou i docela do hloubky...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MARECEK: muze EN, nebo cesky?
    dobre EN jsou ruzne knizky od Apressu, daji se najit na torrentech a tak ruzne, ;)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MARECEK: visual C# 2005 bez predchozich znalosti

    je to sice starsia ale na zaklad hadam postaci, nepoznam nic novsie
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    poradte mi prosim nejakou knizku o c# uplne od piky....
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nema niekto funkcny wcf na upload suborov ? (wcf je iis hosted), diky !
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ja som to pochopil, ale musel som sa zatvarit jak ten jackie chan :))) je to celkom fail no ..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: tady - zakladni console app, kde jsem jen zmenil AssemblyProduct: na "DMSS"
    VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner
    http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=e8ff2235a77835fb582c0110909e9bad4f5fe67992eb30b1f8cb987fe94323af-1315387364
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyzva! mate nekdo na svem kompu F-Secure antivirus? Zkuste neco - zalozte ve Visual studio defaultni console projekt a v AssemblyInfo zmente hodnotu AssemblyProduct na "DMSS", dejte build - hodi vam to chybu, ze to naslo virus?
    ted jsme tu hodinu zjistovali u zakaznika, ze F-Secure hlasi jako false positive dllka, ktera maji v AssemblyProduct hodnotu zacinajici na "DMSS"... shodou okolnosti je to vychozi namespace naseho projektu, tak resime co s tim :D
    MILL
    MILL --- ---
    Rozsirujeme is napsany v ASP .NET4 a MVC3 a potreboval bych jednu radu. Stranka A obsahuje tabulku pomoci Datatables pluginu pro jquery strankovanou na serveru, pricemz pri kazdem dotazu na server se ulozi to cookie aktualni stranka, pocet zaznamu na strance a sortovani a filtry. Kdyz se potom vracim na tuto stranku z formulare, soucasti odkazu je parametr ret=1, ktery urcuje, ze se cookie jeste pred nactenim tabulky nesmaze. A obnovi se tak puvodni stav. Problem je ze uzivatele se z 90% nevraceji pres formularove tlacitko zpet, ale pres tlacitko zpet v prohlizeci a jdou tedy na stranku pres odkaz bez parametru ret a o puvodni stav tabulky prijdou

    Je nejaky elegantni zpusob jak zachovat puvodni stav tabulky ? Napadlo me modifikovat zaznam v historii, ale to nefunguje na starych prohlizecich. Potom me napadlo odchytit udalost kliknuti na tlacitko zpet, ulozeni cookie s informaci, ze se ma stranka obnovit, ikdyz nebude v adrese ten parametr a tu cookie pri nacteni puvodni stranky smazat
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: To je fuk, otevres v browseru tu stranku (tim ti naskoci ten proces, kterej obsluhuje requesty&response), a pak se attachnes k tomuhle procesu.

    Ja delam vzdycky deploy na IIS a pak se attachnu k w3wp.exe.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ted uz to bohuzel nevyzkousim, ale asi jsem mel napsat, ze jde o webovou aplikaci, kazdopadne vim, ze bez spusteni debugu normalne aplikace nabehla. Jenom debug se odmitne spustit a pak uz nejde ani ta aplikace. Prijde mi, ze se to sekne nekde napul cesty.

    Po restartu kompu to chvili fungovalo, udelal jsem par debug iteraci (run/stop) a pak zase znicehonic to same. Zabiti VSka a nove spusteni nepomaha, jedine ten restart. Fakt zvlastni...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: Pust tu aplikaci a pak se na ni pripoj az kdyz bezi (menu->debug->attach to proces ...).
    Jede to pak?
    AREX
    AREX --- ---
    Prosim pomoc. Pustil jsem po cca roce VS 2010 s tim, ze mam dodelat neco do projektu, ktery jsem tenkrat delal (delal jsem ted v phpku, takze .net pro me trochu usnul). Kdyz spustim debug, provede se v pohode build, ale pak se to kousne a cokoliv dalsiho odmita delat. GUI nereaguje ale pritom to wokna stale nepokladaji za "not responding", takze to samo nespadne, abych moh zjistit v cem je zadrhel.

    Nevideli jste uz neco podobneho ? Ptam se predem nez se pustim do destruktivniho reinstallu VSka.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Tak to bylo jednodušší, než jsem čekal:

    (IronPython kód)
    def getUniqueNames( fileList ):
    	uniqueNameList = []
    	
    	for file in fileList:
    		uniqueNameList.append( ( ( Path.GetFileNameWithoutExtension(file) ).rsplit("_",1) )[0] )
    	
    	return sorted(set(uniqueNameList))


    Tohle je prakticky můj základ regexu, podle kterýho pak projedu ten fileList ještě jednou a vyberu z něj jen ty soubory, který obsahujou ten unikátní string, kterej mám vyfiltrovanej touhle getUniqueNames metodou. :)

    Všem ještě jednou díky, jdu se koupat... ;)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R: Ok, díky, to jsem chtěl slyšet. Mrknu na to.

    Ještě jednou díky všem.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: co ti na tomhle příjde neelegantního? Na napsání je to trivka, rychlostí budeš velmi blízko optimu. Asi by šli vymyslet nějaký nesmysli s upraveným porovnávacím automatem (aho-corasick) ale nevidím jediný důvod se s tím kvůli takhle malejm počtům programovat.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    H_U_N_T_E_R: Hmm... ok, to zní v poho.

    Nicméně, neexistuje teda nějaký "elegantnejší" řešení?

    Pokud ne, můžu to prakticky zpatlat dokupy jak mě zrovna napadne. :)
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LOOCAS: jenže pak už je to rozlišení linerání:
    for (...)
    {
    if(!regex.Match(pole[i])){ vytvor regex + novej seznam}

    zarad item do aktualniho pole
    }
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    VIRTUALVOID: To nevim, k čemu přesně by mi bylo, když budu mít třeba několik různejch sekvencí souborů v jednom listu... pak je stejně musim nějak odlišit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam