• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    LOOCAS: mozna je to mimo, ale napada mne, jestli by tvuj problem nesel elegantne vyresit nejakym vzorem typu MVP/MVC/* - proste oddelit view od aplikacni logiky. To publikovani vsech controls apod mi prijde celkem necisty, ale zalezi, na co presne to potrebujes pouzit...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Staci, kdyz si vsechny ty controly nastavis jako "public". By default jsou vsechny private. Udelas to tak, ze v designeru v properties nastavis property "Modifier" na "public".

    Tento formular/usercontrol pak zkompilujes (dejme tomu do "MojeUI.dll".
    V IronPythonu si pak vytvorit instanci toho formu (new MojeUI.MujForm()). Ten pak ma jako jednotlivy cleny (fieldy) ty controly, co jsi tam dal.

    Tohle je uplne nejjednodusi cesta (ne uplne elegantni, ale funkcni).
    Ma to svoje rizika, napriklad ze do toho clenu neco priradi jiny objekt a tak ten field jiz nebude reprezentovat dotycnej control na formu. To se da obejit tak, ze si pro kazdej control udelas read-only property:
    public Button OkButton { get { return this.button1; } }
    a z IronPythonu pak budes pouzivat ty jednotlivy property.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Ahoj lidi. Opět exotickej dotaz. :)

    Je možný vytvořit si GUI template, "nějak" jí zkompilovat do DLL např. a pak jí použít v jinym jazyku jako šablonu, na kterou pak pověsim vlastní funkce, eventy atp...?

    Příklad, mám Visual Editor v SharpDevelopu (nebo Visual Studiu) a v C# si vytvořim komplexní WinForm rozhraní, čudlíky, checkboxy atp... Bez eventů, bez funkcí. Čistě jen GUI.

    To bych pak potřeboval "nějak" zkompilovat, abych ho jednodušše moh načíst (asi jako assembly?) v např. IronPythonu a nebo jinym .NET compatible jazyce, ve kterym bych tomu GUI přidal veškerou funkcionalitu, eventy, metody atp...

    Je tohle vůbec možný? A případně co je k tomu třeba udělat. :)

    Předem díky!
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ok... diky vsem za rady :)
    MILL
    MILL --- ---
    MARECEK: S Apressem souhlas, konkretne Introducing C# 2010 od Adama Freemana
    ESY
    ESY --- ---
    MARECEK: pokud to myslis vazne tak Professional C# 4.0 and .NET 4 (Wrox Programmer to Programmer)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    NECROMAN: ne vubec neva.... primarne sem chtel cesky protoze to chci prelouskat co nejrychlejc...
    kdyby jste ale nekdo mel neco dobryho (idealne mobi nebo epub) tak mi dejte prosim vedet do posty....
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Jj, taky doporučuji Apress, bývají velmi dobře čtivé a navíc jdou i docela do hloubky...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MARECEK: muze EN, nebo cesky?
    dobre EN jsou ruzne knizky od Apressu, daji se najit na torrentech a tak ruzne, ;)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    MARECEK: visual C# 2005 bez predchozich znalosti

    je to sice starsia ale na zaklad hadam postaci, nepoznam nic novsie
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    poradte mi prosim nejakou knizku o c# uplne od piky....
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nema niekto funkcny wcf na upload suborov ? (wcf je iis hosted), diky !
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: ja som to pochopil, ale musel som sa zatvarit jak ten jackie chan :))) je to celkom fail no ..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: tady - zakladni console app, kde jsem jen zmenil AssemblyProduct: na "DMSS"
    VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner
    http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=e8ff2235a77835fb582c0110909e9bad4f5fe67992eb30b1f8cb987fe94323af-1315387364
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vyzva! mate nekdo na svem kompu F-Secure antivirus? Zkuste neco - zalozte ve Visual studio defaultni console projekt a v AssemblyInfo zmente hodnotu AssemblyProduct na "DMSS", dejte build - hodi vam to chybu, ze to naslo virus?
    ted jsme tu hodinu zjistovali u zakaznika, ze F-Secure hlasi jako false positive dllka, ktera maji v AssemblyProduct hodnotu zacinajici na "DMSS"... shodou okolnosti je to vychozi namespace naseho projektu, tak resime co s tim :D
    MILL
    MILL --- ---
    Rozsirujeme is napsany v ASP .NET4 a MVC3 a potreboval bych jednu radu. Stranka A obsahuje tabulku pomoci Datatables pluginu pro jquery strankovanou na serveru, pricemz pri kazdem dotazu na server se ulozi to cookie aktualni stranka, pocet zaznamu na strance a sortovani a filtry. Kdyz se potom vracim na tuto stranku z formulare, soucasti odkazu je parametr ret=1, ktery urcuje, ze se cookie jeste pred nactenim tabulky nesmaze. A obnovi se tak puvodni stav. Problem je ze uzivatele se z 90% nevraceji pres formularove tlacitko zpet, ale pres tlacitko zpet v prohlizeci a jdou tedy na stranku pres odkaz bez parametru ret a o puvodni stav tabulky prijdou

    Je nejaky elegantni zpusob jak zachovat puvodni stav tabulky ? Napadlo me modifikovat zaznam v historii, ale to nefunguje na starych prohlizecich. Potom me napadlo odchytit udalost kliknuti na tlacitko zpet, ulozeni cookie s informaci, ze se ma stranka obnovit, ikdyz nebude v adrese ten parametr a tu cookie pri nacteni puvodni stranky smazat
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: To je fuk, otevres v browseru tu stranku (tim ti naskoci ten proces, kterej obsluhuje requesty&response), a pak se attachnes k tomuhle procesu.

    Ja delam vzdycky deploy na IIS a pak se attachnu k w3wp.exe.
    AREX
    AREX --- ---
    TENCOKACISTROMY: Ted uz to bohuzel nevyzkousim, ale asi jsem mel napsat, ze jde o webovou aplikaci, kazdopadne vim, ze bez spusteni debugu normalne aplikace nabehla. Jenom debug se odmitne spustit a pak uz nejde ani ta aplikace. Prijde mi, ze se to sekne nekde napul cesty.

    Po restartu kompu to chvili fungovalo, udelal jsem par debug iteraci (run/stop) a pak zase znicehonic to same. Zabiti VSka a nove spusteni nepomaha, jedine ten restart. Fakt zvlastni...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    AREX: Pust tu aplikaci a pak se na ni pripoj az kdyz bezi (menu->debug->attach to proces ...).
    Jede to pak?
    AREX
    AREX --- ---
    Prosim pomoc. Pustil jsem po cca roce VS 2010 s tim, ze mam dodelat neco do projektu, ktery jsem tenkrat delal (delal jsem ted v phpku, takze .net pro me trochu usnul). Kdyz spustim debug, provede se v pohode build, ale pak se to kousne a cokoliv dalsiho odmita delat. GUI nereaguje ale pritom to wokna stale nepokladaji za "not responding", takze to samo nespadne, abych moh zjistit v cem je zadrhel.

    Nevideli jste uz neco podobneho ? Ptam se predem nez se pustim do destruktivniho reinstallu VSka.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Tak to bylo jednodušší, než jsem čekal:

    (IronPython kód)
    def getUniqueNames( fileList ):
    	uniqueNameList = []
    	
    	for file in fileList:
    		uniqueNameList.append( ( ( Path.GetFileNameWithoutExtension(file) ).rsplit("_",1) )[0] )
    	
    	return sorted(set(uniqueNameList))


    Tohle je prakticky můj základ regexu, podle kterýho pak projedu ten fileList ještě jednou a vyberu z něj jen ty soubory, který obsahujou ten unikátní string, kterej mám vyfiltrovanej touhle getUniqueNames metodou. :)

    Všem ještě jednou díky, jdu se koupat... ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam