• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Mam ASP.NET MVC aplikaci, ktera ma v App_Data sqlite databazi a xml konfiguracni soubor.

    Tuto aplikaci si jiz nekteri uzivatele stahli a maji v danych souborech svoje data a konfiguraci. Jakym zpusobem bych mel vyresit novy release a distribuci aplikace?

    Momentalne ji distribuuju jako zip file a mam v planu udelat jeden jako instalacni balicek a jeden zip jako updatovaci (ten nebude obsahovat adresar App_Data). Napada nekoho nejake lepsi reseni?
    URZA
    URZA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s MongoDB?
    AREX
    AREX --- ---
    MORMEGIL: No jo, pak jsem taky zjistil, ze tam nejde dat ani obycejny delegat. Nakonec jsem to cele udelal jinak, prozatim jsem spokojeny.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    AREX: Moc nechápu, jak sis chtěl předávat do atributu delegáta, i kdyby negenerického. Parametrem atributu může být jen compile-time konstanta, typeof výraz, nebo vytvoření pole.
    AREX
    AREX --- ---
    Tak extension metody jsem zavrhnul. Napadl me podobny pristup, ale to zase neni mozne kvuli omezenim jazyka, opovrhujici generickyma atributama. Chtel jsem si udelat genericky delegate a ten predavat do atributu. Vypadalo by to jako ty extension metoda nize, akorat bez "this" a pri serializaci by se to zavolalo a vratilo anonymni objekt. Ale teda bez generiky jsem v haji, nechce se mi to tam pretypovavat...
    AREX
    AREX --- ---
    Zdravicko. Potrebuju opet mensi radu. Celkem bezny Linq2Sql model, pomerne dost vazeb mezi tabulkami. Potrebuju ty jednotlive classy serializovat do JSON, ale selektivne. To znamena musim urcit ktere propertky se maji serializovat a ktere preskocit.

    Ten model je samozrejme v jine assembly, takze tam si moc neuziju a hlavne to tam logicky moc nesedi, aby to obsahovalo informace o tom, jak to naformatovat pro klienta. Existuje nejaka jina moznost nez pres metadata tridu ?

    Uvazuju o pouziti extension metod v tomhle stylu:
    public static class User {
      public static object GetSerializable(this DataModel.User user) {
        return new {
          user.Id, user.LoginName, user.FirstName, user.LastName
        }
      }
    }
    Akorat nemuzu nejak vymyslet jak to udelat trochu genericky.
    public class AuthModel {
      public DataModel.User { get; set; }
    }
    Toto je trida, ktera by se mela serializovat jako celek a poslat na klienta. Rutina, ktera to serializuje, je opet v jine assembly. Takze k te extension metode se nema jak dostat ani pres reflexi jestli to chapu dobre.

    Nenapada vas nejake elegantni reseni ? Nejlepe podobne necemu takovemu, ale trochu pruznejsi.
    URZA
    URZA --- ---
    XAML Power Toys « Karl On WPF – .Net
    http://karlshifflett.wordpress.com/xaml-power-toys/
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NECROMAN: mono pro playstation uz je nejakou dobu


    NECROMAN: ja treba
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: spise se zeptej, kdo nepozoroval :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    pozeral niekto BUILD konferenciu ?
    napichany som :))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: rozhodne bych s tim nepocital :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: to by PS muselo podporovat DirectX .. afaik je teraz len opengl only ale ano, predstava pekna :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: asi je prilis naivni predstava, ze XNA bude spolecne pro Xbox 360 a PS? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: ze bych si poridil PS :)?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: trosku dost neskoro ale predsa .)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Programovani Playstationu v C#? fck yeah!
    PlayStation Suite SDK beta coming in November, offering new games in spring 2012 -- Engadget
    http://www.engadget.com/2011/09/15/playstation-suite-sdk-beta-coming-in-november-offering-games-in
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    AREX: Eh? Tím myslíš to poslání UrlRouting.axd na HttpForbiddenHandler?

    Viz zcela namátkou Using ASP.NET Routing Without ASP.NET MVC
    AREX
    AREX --- ---
    Hm, tak asi neprehlizim, druhy navod to same a zmini to samozrejme az uplne nakonci, brrr. Tohle neni url rewriting ani omylem, to je obycejny parsovani query stringu, na to nepotrebuju takovou mega knihovnu a i bych si to dokazal napsat pruhledneji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam