• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MILL
    MILL --- ---
    Pokud v OnActionExecuted ... melo byt v OnActionExecuting
    MILL
    MILL --- ---
    JACHYMKO: kazdy controller odvozujeme od vlastniho controlleru, ktery ma override na OnActionExecuting a OnActionExecuted

    Pokud v OnActionExecuted neco ulozim do HttpContext.Items a pozom v prubehu requestu k tomu pristoupim ze static metody pres HttpContext.Current.Items mam jistotu ze

    a. vzdy dostanu stejna data co jem ulozil v OnActionExecuting
    b. k temto datum se nedostane soubezny request ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Ve webovy aplikaci si chci ukladat cas posledni aktivity jednotlivych uzivatelu. Ale nechci si to zapisovat pri kazdym requestu co poslou (posilaji hodne request => hodne zapisu do DB).

    Rikal jsem si, ze bych si udelal buffer, kam bych si ukladal ID uzivatele & cas aktivity. A v nejakych intervalech bych to pak ukladal na server. Ten buffer musi byt thread-safe, to je jasny. Nevadi mi, kdyz by nahodou nejaky ten cas "zmizel" a neulozil se do DB. Ty casy jsou stejne jen orientacni.

    Jak udelat to ukladani v nejakym intervalu?
    Mam pri zapsani casu k uzivateli kontrolovat kdy naposled se to ulozilo a pak to ulozit?
    Nebo mam mit nejakej timer, kterej mi bude ukladat? Pokud timer, tak jakej zvolit na IIS?

    Diky.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Teda divil bych se, kdyz by v jednu chvili v jednom vlakne byly zpracovavany dva requesty. Vzdyt zpracovani toho requestu zacina v nejakym IHttpHandler.ProcessRequest a tam to jede porad dal, dokud tahle metoda nezkonci, ne?

    Co se ale nejspis muze stat (netestoval jsem to, ale prijde mi to logicky), ze po dokonceni requestu se vlakno neukonci, ale pouzije se na zpracovani dalsiho requestu.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MILL: IIRC, může se stát, že jeden request se bude provádět postupně na různých threadech. Nevím, co to přesně znamená „současně […] ve stejném threadu“. ;-)
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    MILL: jestli jsem to pochopil spravne, tak IIS je stavove rizenej web server. Takze pro kazdej request urcite neni zvlast proces a rekl bych ani thread.
    MILL
    MILL --- ---
    Resim logovani v MVC 3 webu pomoci log4net

    log4net ma pro ukladni dat ThreadContext, takze i kdyz je static umi uchovat data pro jednotlive thready oddelene. Zajimalo by me jak je to u IIS s requesty a thready:

    1. kdyz prijde request a zpracovani jede na urcitem threadu, zustane na nem az do konce ?

    2. kdyz prijdou soucasne dva requesty, muze se stat ze oba pojedou ve stejnem threadu ?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    SAJAGI: zalezi, jak moc logiky mate v DB. Pokud temer 0, tak je podle mne idealni neco jako https://github.com/schambers/fluentmigrator . Pouzivam to v nekolika aplikacich uz par let a o aktualizaci DB se vic nemusim starat. Pri startu aplikace se proste spusti vsechny dosud neaplikovany migracni tridy a je hotovo.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Napada nekoho z vas, jaky algoritmus muze pouzivat mono pro implementaci sortu (pro List T), ze porovnava polozky samy se sebou? :) Mam list datovych trid, ve kterem jsou zarucene unikatni identifikatory, s custom comparerem, ktery mi nejak nechtel fungovat, tak jsem se do toho kouknul pozorneji, a ano, divne chovani bylo zpusobeno tim, ze me NENAPADLO kontrolovat reference, jestli nahodou nejsou identicke. Dost me to zarazi, nejak me nenapada, proc by to tak melo byt...
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, mohli byste se podělit, jakým způsobem provádíte staging databází?

    Myslím tím jaké verze používáte (vývojové, testovací, produkční, apod.), jakým procesem je aktualizujete (ručně, sql compare, changescripty, apod.), jestli aktualizační soubory (máte-li) uchováváte v repository a jaký systém na to máte, apod.

    Mám sice rozmyšlený nějaký postup, jaký bych chtěl ve firmě zavést, ale nejdřív bych rád zjistil, jestli někdo nemá jiný a lepší :)

    Díky moc,

    L.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: zkusim, diky
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    NECROMAN: jQuery nevím, ale pro práci s (nevalidním) HTML jsem používal HtmlAgilityPack (http://htmlagilitypack.codeplex.com/) a spokojenost.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Nejde tohle náhodou popsat XPathem ? :-) Pak už stačí jen parser nevalidních xmlek :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Neexistuje neco jako jQuery pro C#, kdyz potrebuji naparsovat z HTML zdrojaku treba obsah tagu XY, ktery ma tridu AB a je v parent tagu EF?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Podpora async a dalsi fajnove veci
    JetBrains .NET Tools Blog » Blog Archive » ReSharper 6.1 EAP Opens: Much More than a Bugfix Release
    http://blogs.jetbrains.com/dotnet/2011/11/resharper-61-eap-opens-much-more-than-a-bugfix-release/
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    DARKREIDER: Roslyn funguje tak, ze tam posles kus c# kodu (treba "Console.WriteLine(123);" a ono ho to spusti.
    Kdezto CodeDomProvider vzdycky jen vytvori novou assembly.
    DARKREIDER
    DARKREIDER --- ---
    JACHYMKO: mam taku hlupu otazku, Roslyn je teda spristupneny kompilator.

    Aky je rozdiel medzi pouzitim roslynu a tohoto:

    [C#] CodeDomProvider codeProvider = new Microsoft.CSharp.CSharpCodeProvider( new D - Pastebin.com
    http://pastebin.com/af8auFE0

    tento kod tiez skompiluje csharpKod do DLL a udajne uz je to dostupne od pradavna. Tak ma zaujima v com je oproti tomu rozdiel s Roslynom. Nerypem, zaujima ma nazor.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Proste pisu velky pismena. (jestli si to teda nepletu s necim jinym)
    Ale ta "nova" intellisense mi nevyhovuje tolik jako byla ve VS2008.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: a jak toho dosahnes? :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: To je uz ve VS2010, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam