• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ROTTWEILER: Nikdy jsem to nemeril. Si to vyzkousej.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    ROTTWEILER: Zalezi jaky by byl setup systemu (verze) a jaka verze VSka.

    Jinak da se toho spoustu vygooglovat ohledne tohoto.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    TENCOKACISTROMY: Co se myslí silnou linku? 10 Mbit? 20 Mbit? víc?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ROTTWEILER: Pokud bude mit kavarna dostatecne silnou linku, aby to utahlo tu vymenu grafiky, tak s tim neni problem.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    PIGSTER: Můj scénář by spíš byl, kde cílový počítač by byl někde v serverovně virtualizovaný třeba na Xenu nebo KLM a já bych se připojoval např. z kavárny z málo výkonného NB?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nestretol sa niekto pls s problemom vo VS2010 ked debuguje javascript ?
    mam webovu app, kde sa pracuje hlavne s google maps api, debugovanie normalne funguje pokial nieje zasadeny breakpoint v metode, ktora je volana handlerom :

    v opacnom pripade problem:

    Problem signature:
    Problem Event Name: APPCRASH
    Application Name: devenv.exe
    Application Version: 10.0.40219.1
    Application Timestamp: 4d5f2a73
    Fault Module Name: scriptle2.dll
    Fault Module Version: 10.0.40219.1
    Fault Module Timestamp: 4d5f2a89
    Exception Code: c0000005
    Exception Offset: 00019d44
    OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.4
    Locale ID: 1051

    google mlci, keby mal niekto aspon maly hint ... diky
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    ROTTWEILER: Pouzivam bezne (kazdodenni prace) Visual Studio ve Virtualboxu (host je Linux) - zadny problem, zadna pomalost. Pokud pojedes po lokale pres RDP na nejaky ESXi nebo podobne, vyjde to imho uplne nastejno.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ROTTWEILER: Obcas pres RDP ve Visual Studiu delam. Vynecham-li nepouzitelnost 2 monitoru pres RDP, tak jsem nemel problem. Samozrejme zalezi na tom, jaky mas spojeni na cilovy pocitac. Ale kdyz je to silna linka, tak ten rozdil neni moc poznat.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    Zkoušel někdy někdo aplikovat vývoj na VPS? Např. měl Linux a měl Windows VPS, na které měl Windows a Visual Studio a přes vzdálenou plochu vyvíjel? Pokud, ano, bylo to použitelné?
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MILL: Mam zkusenosti s WebSpark. Staci mit zivnostak a je to v pohode. Regnul jsem se pres web, za dva dny mi volal nejakej clovek z ceskyho MS, zeptal se me na par veci (ujistoval se, ze splnuju podminky) a den na to, jsem dostal mail a zaktivovany MSDN downloads.
    MILL
    MILL --- ---
    Nemazte nekdo zkusenost, s prihlasenim do programu BizSpark z pozice programatora na volne noze ?
    ESY
    ESY --- ---
    BUTHRAKAUR: jj cetl jsem, ale i tak je to pro me takovy zajimavy :]
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ESY: je to zalozeny na pair programming + stridani, jestli se ti nelibilo "parovaci skupina" - ostatne na tom webu je popsany vsechno podstatny..
    ESY
    ESY --- ---
    BUTHRAKAUR: co si podtim mam rpedstavit ? :D
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    nejdete nekdo na http://coderetreat.cz ? ze bychom pripadne udelali nyx C# parovaci skupinu :)
    MILL
    MILL --- ---
    SMOKY: po konverzi na vlastni dto to jede v pohode, jen jsem si vsiml, ze do service reference v klientovi, ktera se generuje automaticky ze service se ted pridava jak entita, tak i nove dto, jak zamezim tomu aby se generovala i ta entita, ktera uz je zbytecna ?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    MILL: Z principu by melo bejt jedno, na jaky platforme ta web service bezi. Pro predavani dat bych pouzil nejaky DTO, pouziti entit imho neni moc rozumny.
    MILL
    MILL --- ---
    Dostal jsem se k jednomu projektu

    klientska aplikace je WinForm + WCF client, psano v .NET 3.5
    serverova cast je WebService + Linq to SQL opet .NET 3.5

    je pozadavek prepsat to do Entity Frameworku a zatim narazim na same problemy, klient ma zustat na 3.5ce
    pod .NETem 3.5 EF neincluduje fk sloupce do modelu, da se pres wcf klienta pripojovat k WebService na s .NET a EF ve verzi 4 a posilat cele objekty ?

    AREX
    AREX --- ---
    Potreboval bych radu, nebo spis nejake nasmerovani, jak k tomu pristupovat.

    Mam aplikaci napsanou prevazne v javascriptu. Po prvnim nacteni uz je vse resene jen pomoci ajaxu a nedochazi k zadnym refreshum. Na serveru bezi ASP.NET 4.0, kde mam vlastnorucne napsanou REST sluzbu poskytujici data, ktera jsou v MSSQL databazi. Pouzivam Linq 2 Sql pro nacitani dat. Nevyuzivam serverove MVC.

    Tedka je pozadavek, aby se periodicky kontrolovalo, jestli na serveru nejsou nova data a pokud ano, tak je poslat, abych mohl aktualizovat zobrazeni a klientovi. V idealnim pripade bych chtel posilat jen zmenene hodnoty, ale to neni tak zasadni, jelikoz jde o intranetovou aplikaci, takze velikost dat na siti neni az tak zasadni.

    Premyslim jestli pouzit System.Web.Caching spolu s SqlCacheDependency, ale nevim jestli je to dobry napad v souvislosti s Linq2Sql a spis to neublizi vykonu. Co myslite ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam