• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: (i) neco takoveho jsem potreboval slyset... (na cestu "primeho wpfka" me navedl jeden kolega z Anglie, kteremu jeden programator z Ukrajiny pise nejakou malou aplikaci a reporty tam resi pres "wpfko". jenze pak jsem zjistil, ze reporty kompletne malujou v kodu do flowdocument a zacal jsem se trochu strachovat, ze to mozna neni uplne idealni cesta....)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Vykasli se na WPF a pouzij reportovaci nastroje. To je mnohem lepsi.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    zkousim vyprodukovat nejaky "jednoduchy" system, jak ve wpf generovat na zaklade sablon "papirove" dopisy.

    tj. idealni pripad by byl, ze bych mel obecne sablony pro "stranku" dopisu s (fixni) hlavickou, mistem pro adresu, hlavnim obsahem (v idealnim pripade uzivatelsky "formatovatelnym"), ktery by umel bindovat data a (fixni) patickou (i kdyz obcas by pata mela obsahovat (nejen) barcode)

    zkousim
    fixeddocument (inspirovan http://www.codeproject.com/KB/WPF/MailMergePrintWPF.aspx),
    flowdocument,
    kombinaci obeho, "ale vzdy se mi podari uspokojive jen "cast""
    dalsi moznosti mam MS Reporting Service, Crystal Reports ci to rvat do Wordu (pri pouziti techle je jasny, ze wpf binding muzu zapomenout (coz bych mozna mel tak jako tak))

    zkousim uplne nesmysly, nebo si proste mam pripustit, ze to nebude/neni tak jednoduchy?
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    VIRTUALVOID:

    Jeden screenshotek...

    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    RUTHAN: A komponentu hledas na ten levy panel a/nebo na tu plochu?

    Ukladej si to do XML.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Nuda? Vubec, jenom vomrd :D.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ahoj,
    snad jednoducha otazka, jaky komponenty ve Visual Studiu 2008, by bylo nejlepsi vyuzit tohle: Potreboval bych mit nejaky levy panel s kompomentama, a ty tahat na pravy panel ala platno, kde by komponenty budou rozmistovat a spojovat nejakyma primkama ci krivkama, abych tvoril
    stromovou strukturu na platne. Hlavni obsah komponent by mela byt textova data, ktera budou pro kazdou komponentu dopredu definovana (jednotlive - povine a nepovine polozky).

    Druha vec, kterou bych potreboval je nejaky vhodny zpusob, tak tady graficko textove informance ukladat do souboru a nacinat, pripadne exportovat do textovych dat, ktere bude nacitat jiny program.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ALCATOR: pouzivate aspon async a await rozsireni? Bez toho je to celkem nuda :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    ALCATOR: ani screenshoty nemozes? .)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    ALCATOR: Proč ten (-1)? Naopak, gratulace! :)
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    Tak mám za sebou první multi-threadovku v C#, docela mě to chytlo. Škoda, že se nemůžu pochlubit (interní firemní aplikace).
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Díky za odezvu :)

    Zatim jen hypoteticky bych měl zájem o tvorbu aplikace pro jednoduchý náhledy na databázi. Konkrétně obdoba týhle aplikace na iOS: http://itunes.apple.com/us/app/deadline-mobile/id440242352?mt=8

    Oni sice někdy v budoucnu tuhle aplikačku dělat chtěj, ale neni to teď priorita.

    Funguje to tak, že se na serveru nahodí webová služba, která jednoduše vrací stringy na dotazy, který se pošlou na specifickej port.

    Nic víc. :)

    Dokázal byste někdo odhadnout čas a potažmo rozpočet na vývoj týhle aplikačky?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    LOOCAS: jop, ale ne na market :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    LOOCAS: Ano
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Vyvíjíte tu někdo aplikace pro Windows Phone?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    ROTTWEILER: Ten datový tok je fakt malý, důležitější než bandwidth je latence. V principu ti stačí 1Mbit, ale jak je latence nad cca 100ms, tak to docela pocítíš.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ROTTWEILER: Nikdy jsem to nemeril. Si to vyzkousej.
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    ROTTWEILER: Zalezi jaky by byl setup systemu (verze) a jaka verze VSka.

    Jinak da se toho spoustu vygooglovat ohledne tohoto.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    TENCOKACISTROMY: Co se myslí silnou linku? 10 Mbit? 20 Mbit? víc?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ROTTWEILER: Pokud bude mit kavarna dostatecne silnou linku, aby to utahlo tu vymenu grafiky, tak s tim neni problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam