• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: co jsem cetl ruzne clanky, tak u Windows Phone je nejvetsi mira zakoupeni aplikaci na pocet aplikaci zdarma v porovnani treba s iPhone/Androidem, a take je to relativne nova platforma, takze je zde spousta mist na trhu - staci prijit s necim, co tu jeste neni a muzes si vydelat klidne par tisic USD za mesic. Kdyztak se zeptej Roberta Vargy - nejaktivnejsiho ceskeho vyvojare pro WP7, ten uz ma par tisic zakoupeni aplikaci - par destiek tisic vydelano, za nejake dva tri mesice, co jsem tak zjistil z ruznych zdroju :)
    ESY
    ESY --- ---
    mam tu mensi dotaz k WP7. Ma tu nekdo zkusenosti nemusi byt z prvni ruky. S prodejema vyvojem app na WP7 a to z komercni sfery? Potom co jsem se koukal na pocet app a jejich event hodnoceni. ME prijde jako uplne zabity se tam o cokoliv snazit, s cily podilu an trhu apod jsme se jeste vice utvrdil. Platforma se me uz odzacatku libi, ale...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Šuškanda: Windows 8 pro ARM bude rozumět pouze aplikacím pro Metro - Živě.cz
    http://www.zive.cz/bleskovky/suskanda-windows-8-pro-arm-bude-rozumet-pouze-aplikacim-pro-metro/sc-4-a-161344/default.aspx
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    VIRTUALVOID: jj - to tady propaguju porad dokola :) na to primy pripojeni do DB jsem uplne zapomnel - to je fakt..

    jediny, s cim jsem tam mel drobnej problem bylo SQL Server CE - tusim, ze se mi tam nepodarilo rozjet aktualni verzi, ale treba uz to zmenili
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    BUTHRAKAUR: Zmenovy skripty jsem schopnej zaridit. Stejne tak upravuje DB v produkcnim prostredi. Rucne to je sebevrazda :).

    VIRTUALVOID: To je dobry, obcas do DB potrebuju sahat naprimo.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    BUTHRAKAUR: ja som rozmyslal, ze fluent migrator - https://github.com/schambers/fluentmigrator - by som na tento ucel skusil vyuzit.

    ale zas, mas moznost sa na ten sql server pripojit aj cez sql managera a urobit zmeny tak.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    TENCOKACISTROMY: ja mam na free appharbor jednu malinkou vec uz par mesicu a proste to funguje :) maximalne mi to vyhovuje - proste pushnes a hotovo. akorat musi clovek pocitat s nutnosti mit automatizovany veskery upgrady DB apod.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: Moc nerozumim to procingu tam.
    Pisou $0.05 za hodinu. Takze kdyz bych mel aplikaci, ktera ma na pozadi proces, kterej jede nonstop, tak zaplatim $1,2 denne -> $36 mesicne?
    Priplatil bych si $10 za SQL Server a pak bych platil $ za cas spotrebovanej zpracovanim http requestu?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: A jak to jede? Chci nejaky info :))
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: ok - zkusim to zitra nadhodit a budu si drzet palce
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Tak jestli je pruchozi pouziti neceho novyho placenyho, tak drzim palce at to tam nejakej managor neudela "dulezity rozhodnuti" :).

    Jinak me DevExpress prisli fajn i z toho duvodu, ze dodavaji zdrojaky. Stoji to asi o $100 vic, ale diky tomu jsem si usetril spoustu casu, kdyz jsem chtel vyvadet nejaky nepristojnosti a chtel jsem vedet, jak to funguje uvnitr.

    Mapoval jsem konkurenci asi pred tremi roky, tehdy jsem se rozhodoval mezi Telerik a DevExpress, ktery mi vysli jako nejlepsi. Za tu dobu se to mohlo samozrejme zase zmenit.

    Nedoporucuju ale ActiveReports. Driv byly nejlepsi, ale pak usnuli na vavrinech a spolecne s jejich obfuscovanim (cimz se stalo reseni jejich vyjimek prakticky nemozne) sla jejich pouzitelnost niz. Ale porad to je mnohem lepsi nez CrystalReports.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: ,) zapomnel jsem podotknout, ze crystal report mame, ale pouzivat ho taky nechceme. mame ho kuli jedne stare aplikaci napsane v clarionu a letosni "upgrade" z verze 8.5 (nekdy z roku 2000) na 2011 byl vlastne dost nestastnej krok - spoustu veci tam stihli "pokazit" (a oduvodnili to (na supportu) tim, ze ve verzi 8.5 to fungovalo jen proto, ze "tam" to bylo spatne [i kdyz dost prekvapila "feature" - odebrani moznosti pouzivat dlouhej text v DBF souboru...]) - takze povzdych na CR chapu - nechapu (teda krome tlacenky SAPu) proc je zrovna tahle hovadina pribalena...
    kouknu se na ty dalsi a uvidim, zda se vyskrabne na licenci...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    TENCOKACISTROMY: jo, akurat pracujem na jednom prototype, takze to tam nasupujem asap.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Achjo ... zase ty CrystalReports.
    To byl .NETu cert dluznej, ze ho pribalujou v ramci VS. Prosimte, CrystalReports vemte a uz ho na nic nepouzivejte, vetsi zmetek mezi reportovacima nastrojema pro .NET jsem nevidel. A ty zmetci maji jeste drzost byt nejdrazsi mezi konkurenci!

    Je pravda ze CrystalReports jsou utrpeni.

    Doporucuju vyzkouset Telerik nebo DevExpress. Pripadne neco jinaciho. Zazijes neco, co u CrystalReports neuvidis ani za deset let (jsem o tom presvedcenej, pred deseti lety to byl podobnej zmetek jako tedka).
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: ono to je tak, ze v tom projektu mame uz "nalinkovanej" crystal report 2011 (kterej je ve vs automaticky, ale kuli ijne legacy apliakci mame i dev standalone verzi) a "reporting services" z mssql 2008; "jenze" ten anglickej programator zacat tvrdit, ze v MSRepu budeme delat prave reporty a ve wpf "dopisy" - jenze jak se mi tedka ukazuje neni to ani trochu "primocare" a zitra se to pokusim tak trochu zvrhnout. a diky moc za "napovedu".
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: Uz jsi to zkousel?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    kto by chcel skusit cloud, tak pre prtave aplikacie je appharbor.com prakticky zdarma :)

    https://appharbor.com/page/pricing
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Delal jsem tiskovy vystupy radu let. WPF by bylo fajn, kdyby melo pripraveny nastroje pro tisk. Jenze ony pripraveny nejsou, takze takovy veci jako definovani velikosti okraju stranky, rozdelovani dokumentu na stranky, cislovani stranek (a vubec tisk paticek stranek vs. obsah stranek a jejich rozelovani), soucty hodnot za stranku atd.... to jsou funkcionality, ktery se daji naprogramovat ale stoji to hrozne moc prace.

    A kdyz pouzijes nejaky pripraveny reportovaci nastroje, tak ty to maj zpravidla v sobe uz zabudovany a ty si vybiras jen jak to ma fungovat. Proste v narocnosti prace to je nebe a dudy.

    Nevyhoda se muze zdat, ze ty kvalitnejsi nastroje jsou zpravidla placeny. Ale ve srovnani s mnozstvim casu, ktery stoji jejich naprogramovani, tak vychazi vyhodne pro tebe jako vyvojare ci jako sponzora/investora toho projektu.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: (i) neco takoveho jsem potreboval slyset... (na cestu "primeho wpfka" me navedl jeden kolega z Anglie, kteremu jeden programator z Ukrajiny pise nejakou malou aplikaci a reporty tam resi pres "wpfko". jenze pak jsem zjistil, ze reporty kompletne malujou v kodu do flowdocument a zacal jsem se trochu strachovat, ze to mozna neni uplne idealni cesta....)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Vykasli se na WPF a pouzij reportovaci nastroje. To je mnohem lepsi.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    zkousim vyprodukovat nejaky "jednoduchy" system, jak ve wpf generovat na zaklade sablon "papirove" dopisy.

    tj. idealni pripad by byl, ze bych mel obecne sablony pro "stranku" dopisu s (fixni) hlavickou, mistem pro adresu, hlavnim obsahem (v idealnim pripade uzivatelsky "formatovatelnym"), ktery by umel bindovat data a (fixni) patickou (i kdyz obcas by pata mela obsahovat (nejen) barcode)

    zkousim
    fixeddocument (inspirovan http://www.codeproject.com/KB/WPF/MailMergePrintWPF.aspx),
    flowdocument,
    kombinaci obeho, "ale vzdy se mi podari uspokojive jen "cast""
    dalsi moznosti mam MS Reporting Service, Crystal Reports ci to rvat do Wordu (pri pouziti techle je jasny, ze wpf binding muzu zapomenout (coz bych mozna mel tak jako tak))

    zkousim uplne nesmysly, nebo si proste mam pripustit, ze to nebude/neni tak jednoduchy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam