• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dnes na AppParade by mel byt Rober Varga, Tomas Slavicek a snad i ja :)
    AppParade | Médiář.cz
    http://www.mediar.cz/appparade/
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Škoda :-) Zajímá mne, co tam bude za lidi :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: no rad bych, ale asi nedostanu volno v praci, takze smula :(
    ESY
    ESY --- ---
    NECROMAN: to zni zajimave :] ale obavam se o cas a o pracovni stainici :D
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Účastníš se?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: bude prednaset neco na Hackathonu, tak se ho tam muzes zeptat, nebo se rovnou zucastnit :)
    hackathon.cz
    http://www.hackathon.cz
    ESY
    ESY --- ---
    NECROMAN: presne z toho duvodu, volych mist na trhu em to porad zajima. Je ten Robert alespon trochu sdilny ?:]
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ESY: co jsem cetl ruzne clanky, tak u Windows Phone je nejvetsi mira zakoupeni aplikaci na pocet aplikaci zdarma v porovnani treba s iPhone/Androidem, a take je to relativne nova platforma, takze je zde spousta mist na trhu - staci prijit s necim, co tu jeste neni a muzes si vydelat klidne par tisic USD za mesic. Kdyztak se zeptej Roberta Vargy - nejaktivnejsiho ceskeho vyvojare pro WP7, ten uz ma par tisic zakoupeni aplikaci - par destiek tisic vydelano, za nejake dva tri mesice, co jsem tak zjistil z ruznych zdroju :)
    ESY
    ESY --- ---
    mam tu mensi dotaz k WP7. Ma tu nekdo zkusenosti nemusi byt z prvni ruky. S prodejema vyvojem app na WP7 a to z komercni sfery? Potom co jsem se koukal na pocet app a jejich event hodnoceni. ME prijde jako uplne zabity se tam o cokoliv snazit, s cily podilu an trhu apod jsme se jeste vice utvrdil. Platforma se me uz odzacatku libi, ale...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Šuškanda: Windows 8 pro ARM bude rozumět pouze aplikacím pro Metro - Živě.cz
    http://www.zive.cz/bleskovky/suskanda-windows-8-pro-arm-bude-rozumet-pouze-aplikacim-pro-metro/sc-4-a-161344/default.aspx
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    VIRTUALVOID: jj - to tady propaguju porad dokola :) na to primy pripojeni do DB jsem uplne zapomnel - to je fakt..

    jediny, s cim jsem tam mel drobnej problem bylo SQL Server CE - tusim, ze se mi tam nepodarilo rozjet aktualni verzi, ale treba uz to zmenili
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    BUTHRAKAUR: Zmenovy skripty jsem schopnej zaridit. Stejne tak upravuje DB v produkcnim prostredi. Rucne to je sebevrazda :).

    VIRTUALVOID: To je dobry, obcas do DB potrebuju sahat naprimo.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    BUTHRAKAUR: ja som rozmyslal, ze fluent migrator - https://github.com/schambers/fluentmigrator - by som na tento ucel skusil vyuzit.

    ale zas, mas moznost sa na ten sql server pripojit aj cez sql managera a urobit zmeny tak.
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    TENCOKACISTROMY: ja mam na free appharbor jednu malinkou vec uz par mesicu a proste to funguje :) maximalne mi to vyhovuje - proste pushnes a hotovo. akorat musi clovek pocitat s nutnosti mit automatizovany veskery upgrady DB apod.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: Moc nerozumim to procingu tam.
    Pisou $0.05 za hodinu. Takze kdyz bych mel aplikaci, ktera ma na pozadi proces, kterej jede nonstop, tak zaplatim $1,2 denne -> $36 mesicne?
    Priplatil bych si $10 za SQL Server a pak bych platil $ za cas spotrebovanej zpracovanim http requestu?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    VIRTUALVOID: A jak to jede? Chci nejaky info :))
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: ok - zkusim to zitra nadhodit a budu si drzet palce
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    FONTAN: Tak jestli je pruchozi pouziti neceho novyho placenyho, tak drzim palce at to tam nejakej managor neudela "dulezity rozhodnuti" :).

    Jinak me DevExpress prisli fajn i z toho duvodu, ze dodavaji zdrojaky. Stoji to asi o $100 vic, ale diky tomu jsem si usetril spoustu casu, kdyz jsem chtel vyvadet nejaky nepristojnosti a chtel jsem vedet, jak to funguje uvnitr.

    Mapoval jsem konkurenci asi pred tremi roky, tehdy jsem se rozhodoval mezi Telerik a DevExpress, ktery mi vysli jako nejlepsi. Za tu dobu se to mohlo samozrejme zase zmenit.

    Nedoporucuju ale ActiveReports. Driv byly nejlepsi, ale pak usnuli na vavrinech a spolecne s jejich obfuscovanim (cimz se stalo reseni jejich vyjimek prakticky nemozne) sla jejich pouzitelnost niz. Ale porad to je mnohem lepsi nez CrystalReports.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: ,) zapomnel jsem podotknout, ze crystal report mame, ale pouzivat ho taky nechceme. mame ho kuli jedne stare aplikaci napsane v clarionu a letosni "upgrade" z verze 8.5 (nekdy z roku 2000) na 2011 byl vlastne dost nestastnej krok - spoustu veci tam stihli "pokazit" (a oduvodnili to (na supportu) tim, ze ve verzi 8.5 to fungovalo jen proto, ze "tam" to bylo spatne [i kdyz dost prekvapila "feature" - odebrani moznosti pouzivat dlouhej text v DBF souboru...]) - takze povzdych na CR chapu - nechapu (teda krome tlacenky SAPu) proc je zrovna tahle hovadina pribalena...
    kouknu se na ty dalsi a uvidim, zda se vyskrabne na licenci...
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    TENCOKACISTROMY: jo, akurat pracujem na jednom prototype, takze to tam nasupujem asap.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam