• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: „Udělá to samý“? Přeloží se to na jiný (složitější) IL. Ve výsledku to samozřejmě _udělá_ totéž, resp. s možná trošilinku jinou výkonností (pokud to JIT překladač nezoptimalizuje na totéž).
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: Zadnej vzacnejsi telesnej organ bych na to nevsadil, ale rekl bych ze "new Func<int, bool>(a)" udela to samy co "x => a(x)".
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: To je zbytečný, stačí použít plnou syntaxi místo té implicitně typující zkratky:

    Predicate<int> a = x=> x==42;
    Func<int, bool> b = new Func<int, bool>(a);
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Maji stejnou signaturu, ale je to jiny typ.
    Lze to obejit obalenim anonymni metodou:
    Predicate<int> a = x=> x==42;
    Func<int, bool> b = x => a(x);
    
    return b(15);
    
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    takova drobnost, na co jsem prave narazil - bohuzel nelze priradit
    Predicate<T>
    do typu
    Func<T, bool>
    ac ma oboje identickou signaturu :(
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    NECROMAN: Rozhodně bych doporučoval zvolit některou z volně dostupných implementací, protože už třeba jen ta manipulace s těmi obrovskými čísly, která tam uvnitř je, je prostorem pro takové množství exploitů, že se z toho posereš, když to zkusíš naprogramovat sám. RSA a další jsou přitom v kdejakém opensource, takže by mělo jít něco najít. Tohle byl hned první odkaz při hledání RSA c#
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SLUPKA: nechci to psat uplne sam, ale jen se ptam, jak se treba pouziva RSACryptoServiceProvider a zda to funguje tak snadno, jako v tom samplu?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Co tě motivuje k tomu, aby sis to psal sám?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    mate nekdo zkusenosti s implementaci asymetricke kryptografie v c# zalozene treba na RSA?

    Ma predstava je vytvorit jendoduchou appku, kde vygeneruji dva klice, verejny a soukromy a dale bude fungovat, ze pujde zasifrovat zprava soukromym a rozsifrovat verejnym klicem a naopak. Funguje takto RSA, nebo je to trochu slozitejsi? Pro jednoduchost predpokladejme, ze distribuci klicu mam vyresenou a certifikacni autority nebudu pouzivat, jen vlastni klice :)

    idealne by to melo byt takto jednoduche:

    CryptoProvider c = new CryptoProvider(some_settings);

    Key k1, k2;
    c.CreateKeyPair(out k1, out k2);

    string s = "secret message";

    string encrypted = k1.Encrypt(s); // idealne aby encrypted byl v base64

    string decrypted = k2.Decrypt(encrypted);

    if (s == decrypted)
    {
    // it works!
    }

    URZA
    URZA --- ---
    btw jsem si prave vsiml ze asp.net razor atd dali opensource http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2012/03/27/asp-net-mvc-web-api-razor-and-open-source.aspx

    super :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    me ani tak nevadi chodit do prace, jenze sem ted ve firme, ktera za to stoji, nejlepsi zamestnavatel, problem je z to je v reichu a ja se budu muset vratit, protoze moje zena tu nechce byt na porad. a prave se desim toho, ze bych zase byl v nejake ceske firme.
    je to opravdu nebe a dudy
    ESY
    ESY --- ---
    URZA: bejt to v praze ;]
    URZA
    URZA --- ---
    My máme s pár kolegy (podnikáme na sebe, hledáme si klienty atd.) vlastní "kancelář" - pronajatý byt (brno), který bereme jako "místo kde člověk může vklidu pracovat", kvalitní repro, kuchyňka, no managers:).. do velké firmy bych už jen tak nešel.. užil jsem si zaměstnanecký poměr ve velké i malé firmě a zpětně to fakt nechápu... teď naopak přemýšlíme o tom jestli přibrat další lidi do týmu.. posledních několik let děláme c#/wpf tak jestli si někdo ceníte samostatnost a baví vás programovat, tak klidně pošta :)

    hm a neuděláme anonymní anketu platů? by mě docela zajímalo jak tu na tom nyxáci jsou.. dvou-dimenzionální s osvc/zamestnanec na jedné ose a po desítkách rozfázovaný příjem na druhé ose?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    JANFROG: jo, o nejakem cowork centru nebo vlasnim kanclu jsem premyslel taky.


    LOOCAS: nj, si nevyberes :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Na tohle je celkem dobře stavěnej Hub např. Prostě se tam sejde pár lidí stejnýho zaměření, pokecaj, povyměňujou si zkušenosti a pak se zas můžou vrátit zpět do svý homeoffice. :)

    Mě freelancování z domova taky lezlo chvíli na palici, tak jsem si založil firmu a najal lidi a mám zas lidí až po krk. :D:D
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Jo jo, homeoffice mam necely rok a celkem mi to zacina vadit. Jako prace je "dream job", 1 za 2 mesice vylet do Nemecka + sem tam nejake prednasky nekde po univerzitach, ale i tak...nekdy vazne uvazuji o tom, ze si nekde ve meste pronajmu co-kancl...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SHIGORBIRDMAN: tak jeslti ses jen zalezly doma tak to chapu, ale tahle prace bude obnaset hodne cestovani po svete, takze to nebude takovy nudo
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANDY_WARHOL: ja takhle funguju (s dvoumonitorovym pocitacem, notebookem, tablety a hromadou konzoli kolem dokola jednoho custom made stolu) uz peknych par let... a uz se mi ten homeoffice celkem prejida, docela bych i sel nekde nekam delat zase na cas do kanclu, jen jsem nejak nenarazil na vhodny kancl a praci :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja si udelam svoji kancelar, kde budu jen ja a muj trimonitorovy pocitac, slusny bedny, takze nebudu muset mit ty otravny sluchatka a to se bude programovat jedna radost, pri testovani softu si strihnu vytvoreni tracku :) uz se na to moc tesim, zadnej debilni zmrdimanazer me nebude otravovat.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: To byl prave dobrej efekt! :)
    STANDART: Jo, napriklad tyhle.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Open space je peklo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam