• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Jedna vec je spusteni aplikace uvnitr tvoji aplikace. Druha vec je komunikace mezi obema aplikacema.

    Spusteni aplikace uvnitr svoji aplikace muzes udelat pres "System.Diagnostics.Process.Start()", pak si z toho zjistit MainWindowHandle a pomoci Win32 API funkce "SetParent" presunout dotycne okno dovnitr tvoji aplikace (treba do panelu). Musis si ale osefovat spravny nastaveni velikosti okna atd...

    Co se tyce komunikace s tou aplikaci, tak to je zavisly primo na dotycny aplikaci.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Ahoj lidi, jen rychlej dotaz do placu. Existuje nějakej způsob, jak spustit externí aplikaci uvnitř mojí vlastní aplikace?

    Např. kdybych chtěl na ostro spustit IExplore.exe uvnitř vlastní WinForms aplikace a předávat mu nějaký parametry z tý mojí WinForms aplikace (např. url adresa atp.)

    Tohle byl jen příklad, potřebuju to na jinou aplikaci psanou v C++ s Qt GUI atp.

    Předem díky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VIRTUALVOID: to se da lehce zmenit, ovsem je to default, to je pravda
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    Ale aj taky resharper ma radsej _fieldy
    MINUSQ
    MINUSQ --- ---
    JACHYMKO: jedem podle http://weblogs.asp.net/lhunt/pages/CSharp-Coding-Standards-document.aspx, takze "_"
    MS to ve spouste sveho kodu pouziva, a presto s tim stylecop ma problem :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAJAGI: diky
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    ANDY_WARHOL: "Do not use underscores, hyphens, or any other nonalphanumeric characters."
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SAJAGI: muzes mi rict, kde na te strance to presne je, ja to tam nevidim.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    ANDY_WARHOL: Způsob pojmenovávání identifikátorů je vždy dobrým základem flamewaru snad všude, kde jsem měl tu čest pracovat, a kde dosud tyto konvence nebyly sjednocené.

    Prvním faktem je, že je to dost jedno.

    Druhým faktem je, že naučit se v práci psát identifikátory, odřádkovávání a mezerování jinak, než jsem zvyklý, nevyžaduje mnoho námahy - zvlášť, když jsou k tomu nástroje, které to dělají defakto za tebe (VS, ReSharper).

    Třetím faktem ale taky je, že lidi jsou schopní se o těchto píčovinách hádat do krve.

    Osobně jsem pro "test", a to z několika důvodů:
    - MS to doporučuje (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms229045.aspx), takže je větší šance, že to používá víc lidí a nebudu muset se to učit pokaždé jinak.
    - líp se mi to čte (člověk vnímá slovo vlastně jen pomocí prvního a posledního písmena a délky. Ještě horší než podtržítko jsou písmenné prefixy)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    hadame se z kolegou, potrebuju rozsoudit
    on zastava ze se nazvy globalnich privatnich properties udavaji s podtrzitkem na zacatku

    public class Ahoj
    {
    private String _test;
    public Ahoj(string test)
    {
    _test = test;
    }
    }

    ja tvrdim ze ne

    public class Ahoj
    {
    private String test;
    public Ahoj(string test)
    {
    test = test;
    }
    }

    jaky mate nazor a proc vy ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    z toho si nic nedelej, ja se tesim az budu zkouset na raspberry pi silverlight.
    MICA
    MICA --- ---
    PIGSTER: No, je to totálně na hovno, ale moc s tim nenadělám
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    MICA: linux - arm - apache ... jsi si jistej ze asp.net je spravna technologie? i s ohledem na time to market?
    MICA
    MICA --- ---
    TENCOKACISTROMY: Je to smutný a dlouhý příběh o debilitě a tlačení na time-to-market, kterej bych radši nerozebíral :) Zkrátka ten Apache jede na Linuxu na ARMu.
    A já jsem ho dostal do ruky s tím, že na něm vše funguje. Jenže ten kdo to dělal to zkoušel na stránkách tvořený jedním aspx souborem ve kterém bylo jen pár inline divočin, které ale fungují...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MICA: Ja to kdysi zkousel. Nicmene nedivil bych se, kdyby problem s "App_Code" byl jediny problem na ktery narazis.

    Jedna vec je naportovat behovy prostredi a zakladni knihovny, druha vec je naportovat vsechny ty knihovny a frameworky okolo. Jsi si jistej, ze opravdu chces pouzivat Mono misto .NET Frameworku?
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s ASP .NET na Apache webserveru na kterym jede Mono framework? Mám problém s tím, že mono ignoruje zdrojáky v App_Code a nevím si s tím rady :-/
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: Dobre, dobre, zkompiluju si to a diasembluju :).
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: „Udělá to samý“? Přeloží se to na jiný (složitější) IL. Ve výsledku to samozřejmě _udělá_ totéž, resp. s možná trošilinku jinou výkonností (pokud to JIT překladač nezoptimalizuje na totéž).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    clanecek na toto tema :)
    best practice je od .NETu 3.5 pouzivat Func a Action
    .net - C#: Why Func<T,bool> instead of Predicate<T>? - Stack Overflow
    http://stackoverflow.com/questions/665494/c-why-funct-bool-instead-of-predicatet
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: Zadnej vzacnejsi telesnej organ bych na to nevsadil, ale rekl bych ze "new Func<int, bool>(a)" udela to samy co "x => a(x)".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam