• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TENCOKACISTROMY: je tam get a set metoda, ale nejak se mi nedari nastavit to na ten zkraceny zapis.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Jestli si dobre vzpominam, tak pro tu property musis vytvorit geter & seter metodu. A ty scope pak nastavis u tech metod.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    je tu nekdo zkuseny v CodeDom? Jak v nem zadefinuji propertu typu { get; private set; } ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    K0TEL: Tohle neni zrovna trivialni ukol. Sharepoint na to ma nejake knihovny (ale nevim v jake edici a jaka je licencni politika). Pokud chces bejt HC, tak muzes vzit dotycny *.docx / *.xlsx, rozzipovat, otevrit dotycne XML, patricne ho upravit, ulozit a zase zazipovat.
    K0TEL
    K0TEL --- ---
    Zdarec, nenavedl by me nekdo kde nebo co hledat kdyz potrebuji aby si uzivatel mohl vytvorit v Office nejakou sablonu dokumentu a pote aby ji ASP aplikace vzala, doplnila daty (na nejak definovana mista) a vratila zase jako Office dokument? Dik moc za popostrceni
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Dotaz - kdyz mam nejakou WCF service, ktera pouziva named pipes, a mam pro ni zapnute message tracing, jak si zobrazim parametry predavane v jednotlivych volanich? Nasel jsem nejaky priklad na netu, kde jim to ukazovalo pro http binding parametry, ale mne to nic takoveho ukazat nechce.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    skoda ze si se me nezeptal pred trema rokama, to sem v sharepointu delal, ale ted si nemuzu ani za mak vzpomenout.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Kdyz mam featuru v SharePointu a ta ma v sobe
    ConfigurationManager.AppSettings["Mossquito.DmssLockedRoleSuffix"]
    tak to taha z app.config u te feature, nebo z web.config webu, kde to bezi?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: bingo!
    Reverse Engineering and Modifying Windows 8 apps
    http://justinangel.net/ReverseEngineerWin8Apps
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Samotné WinRT by měly být nativní knihovny... A uvolnění zdrojáků bych moc nevěřil, k WinAPI taky zdrojáky nemáš volně dostupné (pokud se nepletu, tak volně dostupný jsou jen zdrojáky kernelu a to ještě starších windows)...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: takze to, co si napisu ve VS 2012 v C# pro WinRT, to by teoreticky melo jit disassemblovat, ale puvodni knihovny samotneho WinRT uz nepujdou, jak to slo u .NETu, kde nebyl problem prochazet System.Core a pod.
    Treba ale take uvolni zdrojaky WinRT podobne, jako u .NET frameworku :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: cetl jsem neco podobneho - ze jsou to jen metadata nad unmanaged kodem. Ptotm je tedy otazka, co vypadne z kompilatoru - zda take unmanaged knihovna, nebo nejaka managed, ktera pouziva ty nativni kniovny s metadaty?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, jak jsou na tom WinRT assembly ohledne disassemblovani? Lze je normalne prochazet jako klasicka neobfuskovana .NET dllka? Nebo je to uplne jiny intermediate jazyk a zatim na to zadny tool neni?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    MORMEGIL: To je jediny co me napada - a pripada mi to teda jako kanon na vrabce. Nicmene jinou moznost fakt asi mit nebudu :(.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Já jsem tedy dlouho takové věci ve WinAPI nedělal, ale měl jsem dojem, že by to obecně mělo fungovat (resp. závisí na integrity level a podobných věcech), ale to je fuk. Nevím, k čemu to chceš, ale případnou alternativní možností je nainjektovat si do cílového procesu thread a volat SetWindowText tam odtud.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ESY: To je rada nad zlato :). Ja hlupak to chtel pretesat do kamenny desticky ;).
    MORMEGIL: Funkce SetWindowText prave posila WM_SETTEXT a tam je dotycny "problem" od Win Vista vejs, ze to funguje pouze v pripade ze dotycne okno je z tvyho procesu.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TENCOKACISTROMY: Můžeš mu poslat zprávu WM_SETTEXT, ale nikdo ti nezaručí, že si nadpis okna za chviličku nepřenastaví zase podle sebe.
    ESY
    ESY --- ---
    TENCOKACISTROMY: co zmenit hodnotu primo v pameti ?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Potřeboval bych měnit titulek oken jiných aplikací. Bohužel funkce SetWindowText z user32.dll funguje pouze na okna, který jsou v rámci stejnýho procesu. Nemáte nápad jak to obejít?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam