• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    nepouziva niekto nahodou devart dotconnect for oracle ?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    VIRTUALVOID: pokud se jedná o dynamický data, tak bych se podíval na B-stromy, případně na nějaké modifikace, co by se ti hodilo nejvíc... pokud jsou to statická data, tak si je můžeš uspořádat jak chceš, stačí si je rozpočítat...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    GARFIELD: posta
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Nevite o super zajimave praci s bezva lidma pro prevazne .NET programatora? Idealne i s vyuzitim nejakych funkcionalnich jazyku.

    [ GARFIELD @ Programatorska spoluprace - spoluprace na projektech, nabidky prace ]
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ciste pro zajimavost, zna tady nekdo jazyk vala, pripadne ma nejake prakticke zkusenosti?
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    MORMEGIL:
    TENCOKACISTROMY: Jen si s tím chci trochu pohrát :) Na Gr1du jsem kdysi byl, docela mě to bavilo, ale nějak to bylo málo interaktivní a debugovat každou prkotinu se mi nechtělo...
    SIRLOON: kdybych věděl, tak bych se neptal ;)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: hmm, zvazim to :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SIRLOON: unity nemuzes kompilovat za chodu
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    NECROMAN: spíš jsem tě chtěl ukecat, jestli si tam nechceš zopakovat C# 5 :-)
    Ale proč si nedat hned 2 přednášky ;-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    H_U_N_T_E_R: pokud to vyjde a uvolni se NDA, tak bych tam mel mit prednasku o novinkach ve Windows Phone 8 pro vyvojare, takze urcite prijdte :)

    Od vcerejska si hraju s developer preview SDK, ale o tom vam bohuzel nic rict nemohu.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Letošní MSFest se koná 1.12. - 2.12.
    Program bude snad do 3 týdnů.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    PIGSTER: diky moc; kouknu na to a pripadne se poptam
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SAJAGI: a neco v mono neni? Unity pouziva "javascript" :) A iron python by teoreticky mohl mit taky .net ale u toho si nejsem jistej
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    FONTAN: tak ten kolega jsem byl ja, pokud je to jeste aktualni, tak tady jsou kompletni zdrojaky http://sourceforge.net/projects/naps/
    Umi to WIA a TWAIN
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Neco podobnyho resil Gr1d ( [ gr1d - A persistent multiplayer online programming game ] ).
    Kouknul bych se na DLR, jestli tam nejde debugovat (nikdy jsem to nehledal). Umi to python a ruby. Na Roslyn si budeme muset asi jeste pockat :(, ten by byl asi idealni.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SAJAGI: To budeš psát vlastní Robocode? ;-)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Díky. Ještě mě napadlo použít přímo .NET - buď plaintext C# a zkompilovat a udělat audit kódu (Roslyn / Cecil), jestli nepoužívá vlákna, apod. A na měření použít QueryThreadCycleTime.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Jeste me napada conscript a s#, ale ani jeden jsem nikdy nepouzival (oboji by mely byt script enginy s vlastni VM)... pripadne muzes zkusit pouzit nejaky dynamicky NET jazyk, ale co jsem to zkousel naposledy, tak to bylo takove vselijake ;)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SAJAGI: ten podmineny strojovy cas by se mel dat v lue taky udelat (lua ma interni debugger, ktery by ti to mel umoznit stopovat).
    Akorat teda zabezpecit to tak, aby ti do toho mazanejsi hackeri nelezli a treba si nekradli strojovy cas navic bude docela zabavne ;) (ja bych to tam mimochodem schvalne nechal, kdyz programatorska hra, proc ne i hackovaci)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SAJAGI: pouzij luu. Existuje jak primo implementace v lue, tak lua.net (tusim), ktera napoji standardni luu do netu (vcetne toho, ze lua kod ma pak pristup k net assemblies a teoreticky pak muzes delat cokoli)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam