• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: jinak vybornej web, diky !
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Ja taky nejsem "matematickej" programator, takze si tyhle veci nepamatuju a vymejslim je silene dlouho (cti: tak dlouho, ze by mi to zakaznik nezaplatil), takze dekuji dobre dusi (je tady z nyxu), ktera vytvorila stranku Algoritmy.NET.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EDUDANT: mozna by si mohl pomoci i ty me. ja potrebuju analyzovat nejaky patterny, jak se opakuji.
    treba by prave kombinatorika byla to co potrebuju (too prave chci zjistit)

    predstav si nejaky dlouhy string. napriklad 'abcdavbhjkhajhasduafdshdfjkyiwuyeruwvnvmahfdsjkhfasjfdsmnfhasdhfjkhfdshsdjkhfjhdjks'
    proste velmi dlouhy retezec s pismeny. ja bych potreboval najit vsechny opakujici se casti, nekde to budou dve pismena, nekde treba pet, nekdy jen jedno pismeno to ja dopredu nevim.
    ale potrebuju to nejak zanalyzovat aby mi to vypadlo z tohoto.

    ps> samozrejme tohle by bylo k nicemu, budu analyzovat ve skutecnosti tonove sekvence v hudbe, kde neni jen jeden parametr (hodnota) ale v podstate 3 hlavni (hodnota, delka, sila), ale to je ted vedlejsi, princip je stejny jako v tom prikladu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale mozna pro to jsou nejaky vestaveny funkce. tuhle sem se trapil s goniometrickejma funkce, protoze sem potreboval spocitat uhel, a pak sem zjistil, ze staci vytvorit dva objekty typu vektor a pak se zeptat na uhel :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EDUDANT: jo takhle, to neni nic tezkeho, nejakej cyklus a nejaky random. za deset minut napsany, za dvacet odladeny. kdybys potreboval pomoc tak se ozvi.
    EDUDANT
    EDUDANT --- ---
    ANDY_WARHOL: No Variace s opakováním je součástí kombinatoriky.

    Jednoduše řečeno, potřebuji z N hodnot setavit M dlouhý řětezce , přičemž se můžou opakovat. Chci využít všech N hodnot.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja sem programator a nejak nevim co to je variace s opakovanim :) nedokazu si pod tim nic predstavit. :)
    EDUDANT
    EDUDANT --- ---
    TENCOKACISTROMY: To neni domácí úkol, kdyby byl tak se tim tolik nezatěžuju. Potřebuju to do jedný aplikace ale nejsem programátor vyloženě. Respektive programuju něco jinýho a tohle prostě neumim :D
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    EDUDANT: To uz se zase delaj domaci ukoly :)?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    KEDRIGERN: Tak ještě jednou u mě: https://gist.github.com/4326905 , nevšiml jsem si, že jsem odhlášen.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    EDUDANT: No tohle jsem si psal v prváku: https://gist.github.com/4326878
    Netuším v jakém je to stavu. Ale imho to chodilo, čili si to kdyžtak dodělej (nejspíš tam budou ošetřeny jen základní chyby). Popřípadě mi pak i opravenou verzi pošli :). Dole je krátké readme.
    EDUDANT
    EDUDANT --- ---
    Ahojte, nemáte někdo hotový script na variace s opakováním? Moc by mi to pomohlo. Díky. Nemůžu se toho algoritmu dopídit a už sem v koncích :D díky
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Pokud s nim dal nepracujes, tak si na to promenou vytvaret nemusis. C# kompilator si tu promenou na ten syntax sugar vytvori sam.
    Na stacku tedy bude stejne.

    Daji se s tim delat ruzny kouzla, docela to pouzivam.
    SPRUZY
    SPRUZY --- ---
    NECROMAN: Urcite je to mozne, i kdyz asi ne tak caste.
    Mrkni se treba na tridu WaitCursor a jeji pouziti, to je podle me to co hledas.

    private void butClickSaveSettings(object sender, EventArgs e)
    {
    using (new WaitCursor())
    {
    SaveSettings();
    }
    }
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Je mozne v using blocich neukladat si objekt, nad kterym je ten usign postaveny, takto:

    using (new DisposableClass())
    {
    ...
    }

    nebo je vzdy treba si to uzlozit
    using (DisposableClass dc = new DisposableClass())
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TENCOKACISTROMY: diky moc. mrknu na to
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    ANDY_WARHOL: Mozna by ses mohl inspirovat na prikladu ( http://www.codeproject.com/Articles/22952/WPF-Diagram-Designer-Part-1 ) s designerem diagramu. Tomu tvymu to vypada dost podobny a nevypada to nejak zvlast narocne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ahoj lidi. potreboval bych nasmerovat. delam takovou wpf aplikaci, ktera ma sadu kontrolu, ktery sem udelal. a potrebuju vyrobit nejaky designer, ktery umozni userovi aby si ty kontroly v libovlnem poctu vynesl do okna aplikace tam si je rozmistil jak bude potrebovat sam.
    vubec nevim co mam hledat, nejaky jakysi designer, ale kdyz to hledam, tak mi vyleze spousta nepouzitelnyho.
    diky za jakoukoliv uzitecnou informaci
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    VIRTUALVOID: potrebuji neco stabilniho, co ma zajisteny support a ne alpha projekt 4 roky neudrzovany...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam