• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JACHYMKO: update 2 ctp resi Git integraci? A nepotrebuji kvuli tomu TFS server nebo tak nejak. Mame vlastni klasicky Git server.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Doporucte mi prosim nejaky for-dummies navod na Git ve Windows. Pouzivame ho pro Visual Studio projekt. Idealn jak naklonovat repo, jak dat update, prohlednout si diffy pred commitem, jak na commit a jak si prohlednout zmeny pred pushem do masteru? jsem z toho nejaky zmateny :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: no pokud jeste neni pryc tak casem bude a ty si teprve na studiich, takze byt tebou, radsi bych se vzdelaval dal aby si se pak chytal. oop je proste vec, bez ktery se casem podle me neobejdes ani ve svem oboru, trendy jsou dost jasne.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ať můžeme ukončit ten OffTopic s mým oborem a neznalostí OOP: skladba mého oboru zde. S OOP se tam řeší jen dva předměty, jejichž koncepce a náplň je naprosto mimo od toho zbytku předmětů :)

    - není tam
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak Atmely se pořád používají, tak jako primitivní PIC. často je to nejlevnější řešení... Ale pravda, že se toho nedělá tolik jako dříve, co říkají kolegové. Značné množství se vyřeší přídavným modulem k PLC. NEbo nasazením dalšího PLC, což je i jednoduší z hlediska záruky a spolehlivosti. když se posere HW, tak jen zvedneš telefon...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: no ja si myslim, ze doba atmelu uz je pryc a co vim (a to se o to nejak nezajimam) zda se ze i na jednocipy uz dneska je levny pouzit platformu podobnou tomu na cem beha treba rasppery a tam podle me nemuzes mit vubec problem uz. ale nevim jak tyhle veci jdou pouzivat v nejakem prostredi typu tovarna, prasny, ci znecisteny, aby to drzelo, mozna ze tam se tyhle vychytanejsi vecicky nedaji pouzit z hlediska toho ze jsou choulostivejsi. ale to uz se opravdu poustim na tenky led
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Jop už se objevují nástavby pro C++ např pro Ardunio a apod. Kolegové o tom mluvili, řešili jsme to, ale zatím nám to připadá, že to krade drahocenný výkon kontrolérů...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Je hodně zavádějící :) Skladba předmětů je ve většině snůška teoretických keců téměř bez žádné praktické aplikace...

    SLUPKA: možná s abstrakcí prblém mám, ale ač programuju jen to co potřebuju a ve většině toho ani moc není, protože do práce dělám hlavně hw. Navíc název oboru moc nekoresponduje se skladbou předmětů. Ve velké části se řeší simulace dynamických systémů, spojité řízení apod. teoretické záležitosti a vše přes Matlab. A k tomu zmíněnému quicksortu, jop ten jsem měl problém postavit jako algoritmus... Ale quicksort se např. pro řízení angulárního robota od ABB fakt nepoužívá a ABB má svůj paskvil jazyk - a to mě čeká příští týden :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SLUPKA: jestli programuje radice a podobny kraviny, tak mu oop asi fakt na nic moc nebude. aleje pravda, ze uz sem letmo zahlid i v tomto oboru, ze se s necim takovym delaji pokusy, ale jak to je presne to nevim, protoze to neni muj salek kavy.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: tak to potom ano, jen nazev tveho oboru je velmi velmi zavadejici. a promin ten sarkasmus. ale vim co se na tehlech skolach uci a je to az k smichu nekdy
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: Hele, sry, ale to tvé bez obtíží bych chtěl vidět. Nedokázal jsi udělat v C# ani quicksort. A to se implementace v C# a v C neliší. Jak jsi se tu ptal, tak jsi demonstroval, že nemáš moc tušení ani o rekurzi. A z toho jak se tu projevuješ, tak mi přijde, že obecně nemáš schopnost jakékoliv abstrakce.

    Pokud máš jako součást oboru informační systémy, tak bys měl zvládat oop naprosto bez problémů. A povinně. Je to stavební kámen většiny informačních systémů. A i kdyby jsi to tedy v praxi nepoužil (jak se snažíš naznačit, že tys to nepotřeboval a ani potřebovat nebudeš), tak pokud umíš alespoň trochu programátorsky myslet, tak bys neměl mít problém se naučit programovat jazyky objektovými, prototypovacími, ale třeba i funkcionálními. A čím víc těch typů budeš umět, tím víc ti to obohatí schopnosti v tom, kde se nakonec pohybuješ.

    Možná by stálo za to přestat vykřikovat, jak to nepotřebuješ a prostě se to naučit. Nakonec, pokud opravdu softíš bez problémů v C, tak základy C# musíš zvládnout za víkend.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak s IS jako takovým jsem se ve škole pořádně nesetkal... Celý obor je koncipovaný jako běžná automatizace, jen se to jinak jmenuje... A hlavně já sám se snažím co nejvíce specializovat na HW jako takový... A pro programování řadičů displejů, frekv. měničů a všemožných jiných krabiček do fabrik se programuje na úrovni hw, takže assebler či C, které si dávám :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CERMINEK: no ale pak nechapu jak chces vytvaret informacni systemy, pokud to nema byt okynko v dosu s par volbama nebo neco jako konverzant, tak nevim jak to chces dokazat
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: Ale programuju :) Jen ne v OOP jako .NET. Bez obtíží softím kdejaké PLC, dělám ve VHDL a Assembleru pro MCU a FPGA, C, skipty pro Matlab :) Softím toho dost, ale nic z toho není OOP a nikdy jsem to v praxi nepotřeboval...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SLUPKA: to asi ne kdyz neprogramuje, jak by to asi udelal ? :))) bude o tom moudre skolene vypravet, delat prezentace v power pointu a tak dal
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: jakože vytváření těch systémů?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak vlezlá nápověda mi vnutila toto:
    h.cisla.ListChanged += new ListChangedEventHandler(cisla_ListChanged);
    A vypadá to, že to funguje :D

    TENCOKACISTROMY: Jasné chápu, ale když uvážím, že kromě tohoto předmětu, to zvládám sám, bez cizí pomoci a s minimální námahou, tak na tom tak bídně nejsem :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    SLUPKA: Elektronický informační a řídicí systémy... Při skladbě ostatních předmětů je tam .NET naprosto mimo...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    CERMINEK: Co že to máš za obor, že tam přibíráš programování kvůli kreditům, ačkoliv je to pro tebe hovadina?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    CERMINEK: Ja se vubec nehodlam prit o tom, jestli to v tvym oboru k necemu je nebo neni. Ja sam povazuju soucasnej system za nevyhovujici. Ale i presto jsem presvedcenej, ze by se melo hrat fer. Ty pravidla jsou jaky jsou a mit to odjinud je proste podvod. Ne ze bych si nikdy nenechal s necim vypomoct, ale nejsem na to hrdej, a nebylo to spravne.

    Proste pak nakonci nekolik lidi dostane titul. A ja jakozto zamestnavatel bych byl rad, aby kdyz ke mne nekdo s titulem prijde, tak jsem mel +- jistotu, ze to je JEHO titul. Ne nekoho jinyho, kdo se slitoval. To mi je k nicemu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam