• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: VS2012 regexp aktivně podporuje.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: JACHYMKO: asi tak :)
    Napsal jsem si ReSharper makro, pomoci ktereho je vymena jedne property otazka cca 5 vterin. Asi si s tim vystacim.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NECROMAN: neumel by to resharper ?
    FREELA
    FREELA --- ---
    NECROMAN: urcite chces typ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: regularni vyraz?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    nejaky typ, jak v cca 10 souborech nahradit cca 100 propert z
    public string City { get; set; }
    na toto?
    public string City
    {
    get { return city; }
    set { Set(ref city, value); }
    }
    private string city;
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    taky dotaz: jsem nucen upravovat nejakou starsi asp aplikaci - generuje se tam v kodu docela rozsahla "form" tabulka a ja bych potreboval pro nektere radky vygenerovat validaci typu, ze field A je required pokud je field B na tom samem radku > 0. radky, kde je field A required vzdy, mi problem nedelaji
    [
    RequiredFieldValidator rfv = new RequiredFieldValidator();
    rfv.Display = ValidatorDisplay.Dynamic;
    rfv.ErrorMessage = "*";
    rfv.ControlToValidate = tb.ClientID;
    c.Controls.Add(rfv);
    ]

    ale mozna na to jdu uplne blbe.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Chtel bych udelat ve wpf itemscontrol (listbox/listview/je mi to fuk), kterej by pri oznaceni polozky zobrazil jeji detail primo v tom seznamu polozek (viz priloha).
    Idealni by byl asi nejak upravenej wrap_panel. Mam se snazit nejak priohnout wrappanel a nebo si mam rovnou udelat nejakej vlastni panel? Nebo uz neco takovyho existuje?

    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Tak normalne referencuj tu assembly X.
    Ta hierarchie je:
    soubor
    +-> assemblies
       +-> modules
          +-> types
    


    Takze by ti melo stacit nareferencovat patricny soubor *.dll/*.exe a ziskas tim vsechny ty assembly.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JANFROG: No, napriklad moje IDE, kdyz presouvam soubor mezi jednotlivymi projekty (*.dll/*.exe), tak je odmita presunout, ale kopiruje je. Takze v tom mi moje IDE nepomuze (uznavam, ze za to muze IDE).

    Delame maly commity, takze se stava velice zridka (cili obcas se to stava), ze by se zmenil zasadne obsah nebo nazev/umisteni souboru.

    Kdyz to porovnam se SVN nebo se starickym SourceSafem (kterej, mel nejaky jiny vychytavky), tak mi to prijde porad ziskovy.

    Ale prave me zajimal ta workflow, protoze jednou jsem nasazoval version-control ve firme, ktera neprogramovala a jejich soubory byly z 99,99% binarni. Tam napriklad to "rucni" sledovani zmen nazvu souboru dava absolutni smysl.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak vyreseno pomoci 'extern alias' syntaxe, kterou jsou vubec poprve pouzil
    http://www.davidarno.org/c-howtos/aliases-overcoming-name-conflicts-part-2-extern-alias/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    dotaz, kdyz mam windows phone projekt a potrebuji v nem pouzit jednu externi knihovnu X a take Json.NET knihovnu. Problem je, ze X ma uz v sobe namergovanou knihovnu Json.NET. Da se nejak globalne nastavit, aby vsechny reference a Json.NET sli do separatni knihovny a ne do te v X?
    Pouzit pouze X nemuzeme, protoze potrebujeme deserializovat Json data i v background agentovi a X obsahuje API, kvuli kteremu nemuze byt pouzita v background agentovi.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    TENCOKACISTROMY: Co se tyce prejmenovani tak problemy byly dva na nasi codebase: 1) chvili to trvalo (20 a neco let commitu :-) 2) melo to dost velkou chybovost, proste to nepoznal.
    99% vyvoje delame v IDE, takze ide se postara aby udelalo svn/hg rename.

    Ne ze by se bez toho nedalo zit, ale kdyz uz investuji cas do implementace neceho noveho, tak at to umi vsechno a rychle. Navic to nebyl jediny problem, jak jsem jiz rikal.

    JACHYMKO: Mercuyrialu to bud reknes nebo mu reknes "zkus hadat". Informace o renamu (at jiz explictne dana nebo uhadnuta) je ulozena....
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JANFROG: Pokud v jednom commitu nějaký soubor zmizí a současně se na jiné cestě objeví soubor se zcela (či téměř) identickým obsahem, tak je to vcelku jednoduchý „odhad“, že se ten soubor přesunul/přejmenoval… Oproti tomu, jak jsem říkal, svn přejmenovávat neumí, což zase může být pro někoho jiného show-stopper. Každopádně, jak říkám, doporučil bych rozhodovat se primárně podle užívaného workflow.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JANFROG: Ja teda nevidim zasadni rozdil mezi chytrym hadanim a hloupym prejmenovanim od uzivatele (vyvojare). Vysledky budou dost podobny.
    Co v procesu vyvoje vam tak zalezi na tom exaktnim trackovani presunu? (nereju, jsem zvedavej)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    BUTHRAKAUR: Ne, on to nevi, o to hada, a to je (alespon pro me) dost rozdil. V nasem pripade je to show-stopper. A to neni jediny problem na ktery jsem narazil.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: My pouzivame IM. Nerusime tak ostatni :). Pripadne muzes pouzis datum/cas.

    MORMEGIL: Ja to mam stejne. Obcas delam pro nekoho externe. Stahnu si SVN verzi, u sebe verzuju v gitu a pak to commituju do SVN.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JANFROG: Tak přijde mi trochu zvláštní porovnávat dva dost odlišné nástroje s odlišnou filosofií způsobem „co to umí a neumí“ – ale pokud nemám jasno zejména v rozdílech decentralizovaného VCS oproti centralizovanému (a jak který odpovídá způsobu mé práce)… Mně se git hodně líbí (a to jsem v něm začátečník), ale v práci, kde máme striktně centralizovaný způsob práce, se rozhodně nechystáme ze svn přecházet na git. (Ale když jsem chvíli pracoval na jedné featuře bokem, tak jsem si přes git-svn dělal lokálně v gitu, commitoval si dle libost a nakonec to zpropagoval do svn.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam