• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    MORMEGIL: Tohle mě taky hodně nasralo. Ekvivalentní textovej editor v podstatě neexistuje. Všude můžeš nahrávat, ale už to makro neupravíš v nějakým "rozumným" jazyce (doufám, že se pletu a někdo mi podobnej doporučí :-) ). Momentálně to řeším tak, že mám nainstalovanou i 2k10
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MORMEGIL: to sou blbouni
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SLUPKA: COŽE? Cywe ten Microsoft by už měl vzít ty svoje dlaždice a jít se s nima zahrabat. Pardon my French.
    Hm, máš recht, „less than 1% of Visual Studio developers take advantage of this feature“. Neuvěřitelný. „Therefore, we’ve found ourselves investing more deeply in the Visual Studio areas that get used every day“ Třeba přebarvování ikonek a předělávání velikosti písma v menu. Pěkně děkuju.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    MORMEGIL: bohužel makra nejsou ve VS2012
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Já podobný věci dělám nejčastěji pomocí record temporary macro & run temporary macro, ale možností je samozřejmě spousta, u takhle jednoduchých věcí bude i ten regulární výraz vcelku v pohodě.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    problem je ze je to patlanina
    neda se to debugovat
    predstavoval bych si implementaci spis ve stylu linqu
    mozna to existuje, nezajimal sem se o to
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAIMONIDES: reg expres neni c#, to si si nevsiml ? :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    ANDY_WARHOL: C# je pro začátečníky i pokročilé. Není důvod se stydět.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JACHYMKO: boli me z nich hlava
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: VS2012 regexp aktivně podporuje.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES: JACHYMKO: asi tak :)
    Napsal jsem si ReSharper makro, pomoci ktereho je vymena jedne property otazka cca 5 vterin. Asi si s tim vystacim.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    NECROMAN: neumel by to resharper ?
    FREELA
    FREELA --- ---
    NECROMAN: urcite chces typ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: regularni vyraz?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    nejaky typ, jak v cca 10 souborech nahradit cca 100 propert z
    public string City { get; set; }
    na toto?
    public string City
    {
    get { return city; }
    set { Set(ref city, value); }
    }
    private string city;
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    taky dotaz: jsem nucen upravovat nejakou starsi asp aplikaci - generuje se tam v kodu docela rozsahla "form" tabulka a ja bych potreboval pro nektere radky vygenerovat validaci typu, ze field A je required pokud je field B na tom samem radku > 0. radky, kde je field A required vzdy, mi problem nedelaji
    [
    RequiredFieldValidator rfv = new RequiredFieldValidator();
    rfv.Display = ValidatorDisplay.Dynamic;
    rfv.ErrorMessage = "*";
    rfv.ControlToValidate = tb.ClientID;
    c.Controls.Add(rfv);
    ]

    ale mozna na to jdu uplne blbe.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Chtel bych udelat ve wpf itemscontrol (listbox/listview/je mi to fuk), kterej by pri oznaceni polozky zobrazil jeji detail primo v tom seznamu polozek (viz priloha).
    Idealni by byl asi nejak upravenej wrap_panel. Mam se snazit nejak priohnout wrappanel a nebo si mam rovnou udelat nejakej vlastni panel? Nebo uz neco takovyho existuje?

    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: Tak normalne referencuj tu assembly X.
    Ta hierarchie je:
    soubor
    +-> assemblies
       +-> modules
          +-> types
    


    Takze by ti melo stacit nareferencovat patricny soubor *.dll/*.exe a ziskas tim vsechny ty assembly.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    JANFROG: No, napriklad moje IDE, kdyz presouvam soubor mezi jednotlivymi projekty (*.dll/*.exe), tak je odmita presunout, ale kopiruje je. Takze v tom mi moje IDE nepomuze (uznavam, ze za to muze IDE).

    Delame maly commity, takze se stava velice zridka (cili obcas se to stava), ze by se zmenil zasadne obsah nebo nazev/umisteni souboru.

    Kdyz to porovnam se SVN nebo se starickym SourceSafem (kterej, mel nejaky jiny vychytavky), tak mi to prijde porad ziskovy.

    Ale prave me zajimal ta workflow, protoze jednou jsem nasazoval version-control ve firme, ktera neprogramovala a jejich soubory byly z 99,99% binarni. Tam napriklad to "rucni" sledovani zmen nazvu souboru dava absolutni smysl.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak vyreseno pomoci 'extern alias' syntaxe, kterou jsou vubec poprve pouzil
    http://www.davidarno.org/c-howtos/aliases-overcoming-name-conflicts-part-2-extern-alias/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam