• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    CRANK
    CRANK --- ---
    JACHYMKO: Exactly. Předběhl jsi mě. Už jsem si myslel, že využiju znalosti nabyté ze studia na ČVUT FIT. Tohle byla programovací úloha (konvertor mezi typy UTF) a nestihl jsem to.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Asi jsem uplne blbej. Snazim se pouzit entypo font v ramci WPF a to konkretne znak "lupa" (4. radek, 7. sloupec). Ten znak ma kod "#128269" coz se WPF nelibi, ze to je mimo rozsah unicode (2^16 = 65536). To ma WPF pravdu, ale jak tam ten znak teda dostanu?
    URZA
    URZA --- ---
    ze tu byly nedavno ty regexy..

    Debuggex: A visual regular expression debugger
    http://www.debuggex.com/?re=&str=
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Firma, kde tedka delam, shani Windows Phone a Windows 8 vyvojare na velke projekty pro nemecke zakazniky. Shanime lidi jak na full time, tak i na part time ci zivnostak. Prace v centru Prahy, nemcina neni treba. Pokud by mel nekdo zajem o detaily, tak prosim do posty. Diky :)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    GOSHEWAN: Me normalne v ramci SQL-CLR projektu intellisense funguje. Mas u sebe neco rozbity.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    JACHYMKO: Ah, vypadlo mi tam SQL [: Delam nejake SPs a TVFs v C#. ReSharper mi jinde normalne funguje.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Asi hloupy dotaz - proc neni pri vyvoji CLR veci (stored procedure etc.) k dispozici Intelisense? Pripadne jak ho zapnu, pokud to jde? Muze mit nejakou souvislost to, ze mam ReSharper?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    heheh, viemu určitě svoje makra má i ve vs2013...
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    c# interactive window, to zni dobre, to musim vyzkouset :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BCL team vydal HttpClienta pro .NET 4.0, Windows Phone a Portable Class Libraries!
    Spolu s Microsoft.Bcl.Async knihovnou pro .NET 4.0, WP7.5, Silverlight 4 a PCL je to paradni prinosr pro vyvoj:
    Portable HttpClient for .NET Framework and Windows Phone - BCL Team Blog - Site Home - MSDN Blogs
    Portable HttpClient for .NET Framework and Windows Phone - BCL Team Blog - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/bclteam/archive/2013/02/18/portable-httpclient-for-net-framework-and-windows-phone.aspx
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja pouzivam notepad+ na jednoduchy makra to staci, na jiny veci zase resharper a v podstate makra v visual studiu nevyuzivam, ale je to demence to vyhazovat.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    Jo, absence maker me taky vytocila. Jesteze mam programovatelnou klavesnici. Ta to nejvetsi peklo odstranuje.

    Kazdopadne si muzete nainstalit Roslyn a pouzivat C# interactive window. Pripadne si upravit ten jejich sample a ty makra si tam doprgat sami. Pripadne misto roslynu pouzit IronRuby/IronPython.

    Kdybych nemel co delat, tak si to naprgam sam. Ale znate to :).
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    MORMEGIL: Tohle mě taky hodně nasralo. Ekvivalentní textovej editor v podstatě neexistuje. Všude můžeš nahrávat, ale už to makro neupravíš v nějakým "rozumným" jazyce (doufám, že se pletu a někdo mi podobnej doporučí :-) ). Momentálně to řeším tak, že mám nainstalovanou i 2k10
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MORMEGIL: to sou blbouni
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    SLUPKA: COŽE? Cywe ten Microsoft by už měl vzít ty svoje dlaždice a jít se s nima zahrabat. Pardon my French.
    Hm, máš recht, „less than 1% of Visual Studio developers take advantage of this feature“. Neuvěřitelný. „Therefore, we’ve found ourselves investing more deeply in the Visual Studio areas that get used every day“ Třeba přebarvování ikonek a předělávání velikosti písma v menu. Pěkně děkuju.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    MORMEGIL: bohužel makra nejsou ve VS2012
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Já podobný věci dělám nejčastěji pomocí record temporary macro & run temporary macro, ale možností je samozřejmě spousta, u takhle jednoduchých věcí bude i ten regulární výraz vcelku v pohodě.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    problem je ze je to patlanina
    neda se to debugovat
    predstavoval bych si implementaci spis ve stylu linqu
    mozna to existuje, nezajimal sem se o to
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MAIMONIDES: reg expres neni c#, to si si nevsiml ? :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    ANDY_WARHOL: C# je pro začátečníky i pokročilé. Není důvod se stydět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam