• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MIZUKI
    MIZUKI --- ---
    KRUPPI: atributy TestFixture a Test tam predpokladam mas...
    KRUPPI
    KRUPPI --- ---
    Zdravím, máte tu někdo s tím novým systémem pro spouštění testů ve vs2012? Začal jsem makat na jednom starším firemním projektu, kde kolega používá MSTest a jen ze zvědavosti jsem si do VS nainstaloval plugin pro NUnit a zkusil si napsat test v tom samém projektu, v kterém má testy on a vůbec se mi nedaří, aby se ten nový test po buildu objevil na seznamu testů tak jak by měl.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    TENCOKACISTROMY: spíš právě že to dojde až do té fáze, kdy se to někdo snaží upotřebit ve skutečným světě :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SLUPKA: jde o to, ze mame od dodavatele nejaky .dll s jeho "internim know how" od ktere odmita pustit zdrojaky, zkratka mame pouze popsane obsazene funkce. A nad tim mame postavit nejakou aplikaci, ktera tyhle funkce bude pouzivat.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    RUTHAN: Normalne to funguje.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nenasli jste nekdo / neudelali jste si verzi MonoDevelopu?

    Sem tam musim neco delat na kompu, kde nemam prava nainstalovat VS, v Jave a podobne to patlat nechci.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: a jak s ni chces komunikovat? pres sitovej protokol? to je hrozny rezije okolo. lepsi to je mit jako nactenou knihovnu. vsechno se pak o hodne zjednodusi.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: no, tak ta služba spuštěná na počítači může být na linuxovém stroji - tak jsem to myslel :))
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: no vsak rika, ze to chce rozbehnout pod monem. ale z toho php potrebujes tu .net funkci nejak zavolat.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    TENCOKACISTROMY: z mono jí nepoužije? a nějaké služby má linux také, ne? jen si tu knihovnu něčím obalit a pustit na stejném stroji.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    SLUPKA: musis spravovat dalsi pocitac - navic s windows, to te v linuxovym ekosystemu nikdy moc nepotesi. osobne bych tipoval nejakou bussiness logiku. je imho lepsi to mit napojeny jako knihovnu, nez se to snazit nejak portovat.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    mne osobně by zajímalo, na co přesně je potřeba z PHP volat .NET... co to je za funkce? jestli by nebylo lepší mít třeba spuštěnou .NET službu na počítači a s tou z php komunikovat...
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    KERRAY: tak nakonec tu interoperabilitu vzdycky nejak utluces. jde jen o to jak moc velkej pain in the ass to je :)
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    to teda docela koukám, co všechno je dneska možný :))
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    VERLIBA:
    TENCOKACISTROMY: dikes panove.. zkusim si s tim nejak pohrat.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TLOUDEV: nenapsal jsem to explicitne, ale predpokladam, ze i to PHP, pokud ma nejaky .NET support tak to jede pres C native wrapper. Volat funkce nativni DLL knihovny z PHP by nemelo byt moc tezke, a napsat nativni C wrapper pro .NET knihovnu by se take melo dat. Je tu na to nejaky article http://support.microsoft.com/kb/953836
    (opakuju, nic o tom nevim, mozna te svadim z jednodusi cesty)
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TLOUDEV: .NETovou assembly jsem z PHP nikdy volat nastesti nemusel.
    Nepomohlo by ti tohle? http://stackoverflow.com/questions/10211114/php-dotnet-hell
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TLOUDEV: ja tedy presne nevim, ale vim, ze toho jde docela dost. V minulosti jsem mel v jednom procesu na stacku pomichane funkce psane v C++, .NET, za behu generovany .NET a vsechni se to vzajemne volalo vsemi smery, takze to urcite nejak pujde, nevzdavej to
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hi, sorry za lama dotaz, jsem v oboru .NET absolutnim panicem. nicmene mam ted na krku nejaky projekt, kde nam firma dodala .dll (z woken, psano v mono) a potrebuji na linuxu rozjet aplikaci, ktera vola funkce z tohoto dll. tedy jsem nainstalil mod_mono do apache, ale absolutne nevim, jak pres tento modul volat funkce z tohoto dll? je treba jej nejak registrovat do mod_mono? je mozne volat fyfo funkce z php? pokud ano, jak? hlavni otazkou pro me tedy je, v jakem jazyce lze .net aplikace psat. propojeni s apache vidim ze je realizovano pres pripony .aspx.. toto vsak zrejme budou muset byt nejake zkompilovane .exe (windowsacke)? prosim nejaky odkaz na tuto problematiku, pokud mozno polopatisticky podanou. Dik
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    H_U_N_T_E_R: JJ PowerShell... Tím jsem začínal já a byl to asi nejlepší start.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam