• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    NECROMAN: Tohle ještě tak krásné není. Krásné to bude, až se podaří zbavit se té lokální proměnné (jinými slovy, aby to přežilo, když o řádek níž uděláš handler = null). ;-) Pro inspiraci ke skutečné kráse viz třeba Anonymous Recursion in C#.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: to nekdo dela jinak :)?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nasel jsem krasne reseni problemu, jak v C# odebrat anonymni event handler - v samotnem event handleru budu mit odkaz sam na sebe pro unsubscribe :)
    EventHandler handler = null;
    handler = (s, e) => {
        callback(e.Result);
        _client.AddMemberToTeamCompleted -= handler;        
    };
    _client.AddMemberToTeamCompleted += handler;
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    JACHYMKO: Diky! Ma to nejaka omezeni na ktera bych mel pamatovat? Bohuzel jsem winapi dost nepoznamenany...

    Ta DLL dela nejake celkem rychle vypocty, ale ze zvedavosti - udelat to nejak event-based asi nejde, co? I.e. abych mohl hned reagovat na nejakou zpravu (coz nyni nastesti nepotrebuju).
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Resili jste nekdo nekdy odchyceni zapisu do stdout pri P/Invoke do unmanaged (c++) DLL? Jak?

    Mam DLL, ktera zapisuje hromadu veci na stdout/stderr. Nemuzu ji menit a potrebuji logovat jeji vystupy do eventlogu. Jak na to? Google nasel relativne dost ruznorode pristupy, ovsem ani jeden se mi nepodarilo dotahnout do uspesneho konce...

    Napr. presmerovani stdout pre handle do souboru funguje, ale rad bych se tomu vyhnul, protoze by to jinak znamenalo konstantni sken toho souboru (nebo ne?).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Problém vyřešen...support mi odpověděl to, co už dávno vím, že mám posouvat range. Nevěděl jsem ale, jak získat přístup properties toho grafu v ChartControlu, už jsem na to přišel, tak kdyby se to někomu hodilo

    ((DevExpress.XtraCharts.SwiftPlotDiagram)grafFlow.Diagram).AxisX.Range.MaxValue = maxFlow;
    ((DevExpress.XtraCharts.SwiftPlotDiagram)grafFlow.Diagram).AxisX.Range.MinValue = minFlow;
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    NECROMAN: Tak aspoň, že tak. :) Ve verzi 8.0 to prostě nejede a hotovo a to jsou ty Wokna na trhu už rok, nebo jak dlouho...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LOOCAS: tak prave vyzkouseno - KB MojeBanka funguje v IE11 na Windows 8.1 Preview i v Metro rezimu.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    NECROMAN: Osobně, zcela upřímně, doufám, že metro na PC vymře a vrátěj se zpět k zcela perfektně funkčnímu start menu.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LOOCAS: aha, toho jsem si nevsiml... ale v Opere mi to bez Javy slape.

    Jinak oficialne bylo potvrzeno Windows 8.1 RTM, ale co je ponekud nepochopitelne, tak dostupnost pro MSDN/Technet nebude drive nez pred verejnou dostupnosti 18. rijna:
    Readying Windows 8.1 for release
    http://blogs.windows.com/...bloggingwindows/archive/2013/08/27/readying-windows-8-1-for-release.aspx

    Jako Windows 8 vyvojar, co uz mam prichystane nejake updaty pro svoje apps, se teda docela divim. Takhle to Metro jen tak neprotlaci.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    NECROMAN: "nový postup přihlášení bez rozhraní Java se prozatím netýká prohlížeče Internet Explorer" - což je (dle mejch informací) jedinej prohlížeč, kterej běží v Metru, ne?

    Co se "zarážek" týče, asi na ně inženýři v MS zapomněli při práci přes remote desktop.
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TOOMIX: nac alternativa? jim normalne napis, oni ti poradi. ja jsem tohle bezne delal, kdyz jsem pracoval s jejich reportovacima knihovnama.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TENCOKACISTROMY: a nějaká alternativa na takovýhle grafy plněný z datasetu by Tě napadla?
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    TOOMIX: napis na jejich podporu. tady ty devexpress komponenty moc lidi asi pouzivat nebude :(
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    NECROMAN: v tom pripade me ty zarazky fakt nedava. nejsem retardovanej, abych se zarazky nevsim ;). mozna to bude zpusobeny tim, ze jedu na win7. ale to mi muze bejt fuk zejo. ja potrebuju, aby mi to rdp byli schopni ovladat lidi, ktery ho ovladat maji. a jen u nas ve firme to znamena, ze tam na to lezou z win7, win8, linuxu, mac-osu a svete div se - dokonce i z androidu.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Vyskytl se mi zádrhel, nad kterým dumám už asi 3 hodiny...Mám DevExpress.XtraCharts.ChartControl a v něm DevExpress.XtraCharts.XYDiagram. Zaboha nemůžu přijít na to, jak přimět ten diagram k tomu, aby scrolloval automaticky pořád doprava, podle toho, jak přibývají nová data. Teď mi data přibývají, ale jakoby mimo graf a musím si na konec dojet sám...Nějaký nápad? Díky


    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LOOCAS: tak zrovna KB online bankovnictvi funguje uz pul roku i bez javy :)
    Přehled novinek v aplikaci MojeBanka
    http://www.mojebanka.cz/file/cs/novinky_20130427_mb.html
    TENCOKACISTROMY: u multi-monitor setupu lze snadno zajet do rohu, protoze system dava do rohu cca 10px "zarazky", tkaze staci jet podel spodni hrany obrazovky.
    viz zde "Improved mouse targeting on the shared edge"
    Enhancing Windows 8 for multiple monitors - Building Windows 8 - Site Home - MSDN Blogs
    http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/21/enhancing-windows-8-for-multiple-monitors.aspx
    TENCOKACISTROMY
    TENCOKACISTROMY --- ---
    LOOCAS: Jo, to mi povidej. Mit 3 monitory na nich RDP a snazit se vyvolat start nabidku mysi v rohu, kdyz se o ten roh nemuzes zastavit - to je fakt libovka.

    Na druhou stranu - non-business zakaznici s tim jsou celkem v pohode.
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    NECROMAN: Nutí, Microsoft. Krom toho, že v Metru v sandboxu nefunguje např. Java (problém s KB online bankovnictvím), tak ergonomie celýho Metra je v rozporu s pohodlnou a produktivní prací na desktopu. A to už vůbec nemluvim o práci přes Remote Desktop na Windows Server 2012. Něco tak příšernýho jsem už dlouho nezažil. Toho, koho napadlo nacpat Metro a ODSTRANIT start menu z Windows Serverů by měl Microsoft pověsit za koule do výtahový šachty.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LOOCAS: nikdo te nenuti Metro aplikace pouzivat :)
    Ja beru Start jen jako fulscreen launcher pro aplikace a nic vic, max. tam mam jednu zivou dlazdici, co ukazuje dnesni svatek - moje app :)
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    NECROMAN: A Metrem je to pořád ztracenej OS, kterej na desktopu, imho, neměl vůbec vzniknout...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICA: Windows 8.1 jsou tu za par tydnu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam