• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    PECA
    PECA --- ---
    Potřeboval bych do názvu assembly dostat verzi, a dost možná i namespace (radši). Něco jako "firma.funkce.14.2.0.1.dll".
    Získal jsem dojem, že samotné VS 2013 to neumí. A googlu se ptám asi blbě. Existuje nějaké jednoduché řešení?
    Děkuji za případné rady.
    P19
    P19 --- ---
    VERLIBA: Přidal jsem:

    message.HeadersEncoding = Encoding.Unicode;
    message.Headers.Add("Content-Type ", " text/plain");
    message.Headers.Add("charset ", " UTF-16");

    A vůbec to nepomohlo.. :/
    P19
    P19 --- ---
    VERLIBA: Plain text. Ale naivně jsem si myslel, že když kódování nastavím na Unicode, že to pošle i správnou hlavičku. Zkusím to.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    P19: posilas html, text, nebo multipart ? v multipartu se da nastavit kodovani ke kazde casti zvlast. Vlastne asi i k obyc textu se da pridat hlavicka Content-Type: text/plain; charset=UTF-8
    P19
    P19 --- ---
    Zdravím,

    mám aplikaci, ze které posílám emaily. Body i subject encoding mám Unicode. Na Gmail mi to dorazí v pořádku, ale na Seznam.cz mi dorazí změť čínských znaků a i odkazy jsou odebrány.
    Jsem na nějakém blacklistu (doména existuje pár dní a odešlo z ní asi 5 emailů), nebo se tvářím podezřele?

    Díky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Nevíte někdo o nějakém funkčním emulátoru pro Windows CE 5, který je schopen se připojit i ven na net?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JULIEEHARSHAW: Tak to jenom vypíná tu validaci na _konkrétní_ položce toho modelu, každopádně „všechno encodovat“ _samozřejmě_ platí pořád, všude a vždy! (Ovšem s tím, že s Razorem se o to nemusím v drtivé většině případů vůbec starat, protože se to děje automaticky, pozor si musím dávat prakticky jen u ručně skládaného HTML.) Pokud _uživatelům_ dovoluješ vkládat HTML tagy, tak věz, že bez nějakého filtrování/sanitizace tím umožníš komukoli hacknout všechny, kterým se jeho HTML zobrazí.
    P19
    P19 --- ---
    JULIEEHARSHAW: Ok, zkusím se vydat tou cestou, uvidím. Díky.
    P19
    P19 --- ---
    Zdravím.
    Potřebuju v MVC aplikaci vkládat html tagy. Zbuchne to na ValidateRequest, což je v pořádku. Co je tedy správný postup?
    Vypnout validaci a všechno encodovat? A co kdybych chtěl povolit jenom špičatý závorky, ale tagy ne? Jde nějak definovat povolené znaky?

    Díky
    PECA
    PECA --- ---
    JULIEEHARSHAW: Nakonec jsem po "rozchození" fuslogvw na PC bez studia dokázal problém vystopovat :-) Problém dělal jiný COM (říkejme mu COM2), který dodával kolega, ale zapomněl tam přibalit log4net.dll.
    Nevím proč, ale přestože je COM1 zaregistrovaný, tak assembly, které jsou k němu přikopírované už nikoliv. V logu je hláška, že log4net.dll se v GAC nenašel, a hledá se u win32 exe (kde není), pak namísto ve složce s COM1 se hledá ve složce COM2 a na tom to zhebne - do složky s COM1 se to už nedívá.
    Instalačku jsem doplnil a už to chodí.

    Děkuji za nakopnutí :-)
    PECA
    PECA --- ---
    Tak mám takový problém...
    Mám v .Netu napsaný COM, který volám z Delphi 7. Minulá verze mi šlape OK. Nová verze (prakticky jenom nový build s novou verzí licenčky (naše interní assembly) při pokusu o zavolání COM (CoInitialize(nil); v := CreateOleObject('Firma.NameSpace.MojeTrida');) něco nenajde. Z Delphi SW vypadne výjimka:
    Třída výjimky: EOleSysError; Hlášení výjimky: Systém nemůže nalézt uvedený soubor.; Adresa výjimky: 004394ED

    Tohle se mi stává, pokud zapomenu zabalit nějaký dll z .Netu, ale co jsem zkontroloval, tak bych tam teď všechno měl mít. Použil jsem i Assembly Visualizer a doplnil knihovny, které mi deployment od DevExpressu nenabízel (asi se ani nevolají - v minule instalačce je nemám a funguje to).

    U mě na kompu, kde mám studio a kde jsem to sestavil to samozřejmě funguje jak má, takže si to ani neodkrokuju.

    Nemáte tušení, jak zjistit, co konkrétně se nemůže najít, nebo kde by mohl být ten problém zašitej? Seru se s tím druhej den a progress žádný :-(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Zdravím, rád bych Vás poprosil o radu ohledně školení SQL.

    S kolegou jsme si u šéfa řekli o školení a bylo nám řečeno, že si máme něco vybrat, a on nám to zařídí.

    Zaměření naší firmy je primárně průmyslová automatizace (SCADA, PLC...) (mlékárny, pivovary, cukrovary atd.), přičemž s kolegou pracujeme jako programátoři IT nadstaveb nad naše systémy. Managerské aplikace pro sledování výroby, reporting atd., tudíž musíme zpracovávat relativně dost dat (desítky GB), která se z výroby shromažďují (teploty, tlaky, průtoky atd.) a dávat jim nějakou normální podobu pro BFU.

    Vyvíjíme to v .NET 4 (nebo 4.5) s knihovnami DevExpress 13.2, přičemž všechna data jsou v SQL2008R2/2012.
    Hodilo by se nám školení ohledně automatizace některých akcí, které se nyní neprovádí nebo je provádí IT zákazníka (často na to serou, a výjimkou není 4 roky stará výrobní DB, která nemá jediný backup), a dále optimalizace dotazů.

    Na MS Festu mě zaujali lidi od BI Experts, přičemž jejich nabídka školení nevypadá špatně. (Ladění a optimalizace dotazů, Administrace Microsoft SQL Serveru 2012/2014)

    Rád bych ale poprosil o tip na firmu, která dělá dobrá a zajímavá školení na SQL a máte s nimi zkušenost. Díky
    MILL
    MILL --- ---
    Konečně jsem se dostal k ASP .Net vNext a zaujala mě možnost hostovat MVC Aplikaci mimo IIS. Nezkoušel jste někdo rozjet MVC Web pod WinService ? Našel jsem jen článek to hostují v konzolovce.

    Mám hotovou jednu servicu, která má pod sebou x pluginů, spojený to mám přes MEF. Každej plugin implementuje interface IJob a/nebo IService pro spoštění jobů a vystavení WCF service. Rád pár pluginů rozšířil o funkčnost celkem jednoduchýho WebServeru.

    Co vím, tak v aktuální stable verzi ASP a MVC to nešlo, uvažoval jsem o Nancy FX, ale podle všeho ve vNext by to mělo jít spíchnout a dal bych tomu do budoucna přednost.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    FREELA: ja tusim, ze se to da vypnout v tom tisku
    FREELA
    FREELA --- ---
    Neresil jste nekdo tisk z prohlizece bez hlavicky a paticky (prohlizec pridava url atd.). Mam nejakou funkcni dll, co posila tisk rovnou do windows print dialogu, ale sef chce nejaky zmeny a ja nemam zdrojak. Nejakej opensource?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vysel ReSharper 9, ale trochu bych vahal s updatem, teprve nedavno vysla prvni beta...
    ReSharper :: What's New in ReSharper 9
    https://www.jetbrains.com/resharper/whatsnew/
    MISO
    MISO --- ---
    JULIEEHARSHAW: diky za rady, pokracujem v patrani
    MISO
    MISO --- ---
    TOOMIX: diky za tip, skonci chybou, vid priloha. pardon za blbe otazky, v .NETe som jak v risi divov :)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MISO: zkusil bych přes regsvr32 do systému registrovat to problémový dllko ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam