• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MAGDENZII
    MAGDENZII --- ---
    Hledáme do týmu PROGRAMÁTORA. Více info zde –> bit.ly/strkrSDevGig . Pište do zpráv nebo na mail v dokumentu. Těším se na šikovné hlavičky!

    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    Předběžný program MSFestu Praha k dispozici: http://www.ms-fest.cz/praha
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Pěkný blog o C#/F#: http://blog.ploeh.dk/
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    FREELA: Dík za reakci.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Tak vyřešeno -- ideální řešení (tedy pro mne): http://stackoverflow.com/a/21439310/2490538
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    FREELA: :) asi co nejvíce deklarativně -- XAML -- ne moc kódu v code-behind souboru -- tedy ideálně žádný -- neznám WPF zas tak dobře -- v Qt to je normálně v implementaci textového pole. Dík.
    FREELA
    FREELA --- ---
    UETOYO: co si predstavujes pod pojmem elegantne?
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Má někdo tip jak elegantně umístit zástupný text (placeholder) do TextBoxu?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    PECA
    PECA --- ---
    PEPSIN: my používáme nini. Dělá to klasický INI fajly.
    ESY
    ESY --- ---
    PEPSIN: xml a xmlserializer?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    potreboval bych tip. Chci si udelat v C# nejky ini file, idealne dostatecne citelny pro uzivatele, uplne mimo aplikacniho configu. Budu z toho tahat nejaky trivialni nastaveni.

    jsou na to nekde nejake knihovny a nebo si to mam psat od zacatku?
    PECA
    PECA --- ---
    MORMEGIL, MORIARTY, GARFIELD: Děkuji za hinty. Nakonec se ukázalo, že problém byl v MORIARTY. Jen číst pozorně ty "vyguglovaný internety". Defaultně je tam anonymní uživatel "IUSR", nikoli IIS_IUSRS (což je taky skupina uživatelů, ale nejspíš pro účely správy uživatelů v rámci podnikové sítě).

    Takže helflo doplnit RO přístup k fyzické cestě pro usera IUSR.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    PECA: Zkontroluj si v IIS Managerovi, že máš v Authentication povolenou Anonymous Authentication.
    PECA
    PECA --- ---
    MORIARTY: Jo, to jsem někde našel, takže jsem to nastavil. Teď jsem to raději ještě prošel, zkontroloval a nechal znovu nastavit - a prd :(
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    PECA: Co souborová práva k adresáři Styles? Má tam právo pro čtení defaultní uživatel IIS? (pravděpodobně skupina IIS_IUSRS )
    PECA
    PECA --- ---
    Vedle se mi nikdo neozval, zkusím dotaz ještě sem.
    Pokud na web přijde nepřihlášený uživatel, tak se mu nenatáhnou styly (cesta Styles/site.css")
    IIS7, asp.net 4.0
    Poněkud se peru s web konfigem - nastavením přístupu k css. V jedné appce mi to fachá, ve druhé ne. Ve složce 'Styles' mám jenom tohle:
    
    <?xml version="1.0"?>
    <configuration>
    	<system.web>
    		<authorization>
    			<allow users="*"/>
    		</authorization>
    	</system.web>
    </configuration> 
    


    Dělám nějaké úpravy aplikace, tak jsem si udělal kopii do složky 'AplikaceTest', hned vedle té původní aplikace. Celý jsem to zkopíroval, vyměnil upravené zdrojáky a přidal to do IIS. Ve 'web.config' je též 'allow="*"' přístup do složky 'Styles'. Prostě vše, co jsem byl schopen ověřit je nastavené totožně s původní aplikací, vyjma kořenové složky.

    Děkuji za radu.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    GARFIELD: Tak to už si pomalu rozumíme .) Já doufám, že M$ vydělá více na službách v poměru k nástrojům pro vývojáře a nějak to celé otevře.

    Co WPF, myslíte že se udrží?
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    UETOYO: Tomu uz zacinam rozumet, nicmene nevim jak moc je to realne. MS se timto smerem pomalu ubira, nicmene ani VS Code neni AFAIK open source i pres to, ze je na open source postaveno.

    Posledni dva roky s velkou legacy aplikaci napsanou v ruby a co bych dal za to, kdybych mel poradne IDE (k tomu bych potreboval pravdepodobne staticky typovany jazyk, takze je to takovej zbytecnej povzdech) a klidne uzavrene.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam