• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    DUCK
    DUCK --- ---
    APH: to je prave utf8. Vsechno mimo ten grid je vporadku.
    APH
    APH --- ---
    a page locale nepomoze ?
    afaik tie gridy lokalizuju podla toho
    DUCK
    DUCK --- ---
    MORMEGIL: POmohlo string text = System.Web.HttpUtility.HtmlDecode(e.Row.Cells[i].Text.ToString()); Nicmene me stve, ze je stranka rozbita :(
    DUCK
    DUCK --- ---
    MORMEGIL: MORMEGIL: praveze se to blbe nacita z e.Row.Cells[i].Text.ToString(); vr & # 225 tnice regex je tenhle :

    text = Regex.Replace(text, hledej , delegate (Match match)
    {
    return string.Format("span style = 'background-color:#FFFF00'{0} /span", match.Value);
    }, RegexOptions.IgnoreCase);

    vyhledavani funguje korektne. Presneji receno hledej je vrátnice. To oznacovani delam v rowdatabound. Z DB se to nacita dobre. podela se to az pri databindu na gridview.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    DUCK: Prostě máš někde bordel v kódování. Co přesně máš uloženo v databázi/co přesně se ti z ní načte? Dej si breakpoint a podívej se, co přesně máš v té proměnné po načtení z databáze. Anebo druhá varianta: všechno je správně, jenom máš blbě regex. Jak přesně vypadá?
    DUCK
    DUCK --- ---
    Mam jeden problem a netusim, co s nim. Mam asp.net projekt (c#) a tam pres entity framework plnim gridview. Pri dodelavani malickosti (zvyrazneni hledaneho retezce) jsem narazil na problem, ze mi neoznacuje cokoliv s diakritikou. Kdyz se podivam do zdroje stranky tak je tam cestina taky pomrvena napr. kancelář Prohlizec se s tim popera a zobrazi to korektne, nicmene regex selze. Netusim, kde by mohl byt problem. Data nacitam z nvarcharu (mssql). Site.master ma meta charset="utf-8"

    Netusim, kde dochazi ke ztraceni v prekladu :( prosim o nejake nakopnuti, co jeste zkontrolovat.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    NECROMAN: No zalezi na tom co vymysli zakaznik, ale WPF ma jako pozadovanou technologii
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PEPSIN: Od Charlese Petzolda: Application = Code + Markup
    Ještě otázka, co chceš vyvíjet pomoci WPF? Dnes se da už většina aplikaci napsat pomoci UWP frameworku.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    PEPSIN: letem svetem je napr. WPF_Succinctly - free, pokud je u nich clovek zaregistrovanej http://files2.syncfusion.com/Downloads/Ebooks/WPF_Succinctly.pdf
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    doporucil by mi nekdo nejakou dobrou knihu a nebo tutorial na Windows presentation foundation? dekuji
    (ale radeji knihu, nejak se lip cte)
    MILL
    MILL --- ---
    Announcing .NET Core RC2 and .NET Core SDK Preview 1 | .NET Blog
    https://blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/05/16/announcing-net-core-rc2/
    VITI
    VITI --- ---
    Lehke OT na zkusene webaře - jak doporucujete zacit s ASP NET MVC + angular/react/knockout?
    Zatim zkoumam tutorialy a videa, ale je toho silene moc a uvital bych tip na neco 'zarucene' dobreho, kde jsou pouzity pouze ty spravne patterny ;-) ... idealne nejaka example app step by step. Nebo je to chybna cesta?

    Zkusenosti mam za poslednich 15 let hlavne s tlustymi aplikacemi (delphi, c#, sql, orm), parkrat sem amatersky neco patlal v webformsech a php.
    Dik za kazdy navrh.
    MILL
    MILL --- ---
    MORMEGIL: To mě taky napadlo, ale účty v AD jsou ok a FW to neblokuje. Navíc se to děje pouze při prvním startu po nasazení nové verze a třeba po restartu serveru ne. A taky by to na předprodukci postihlo obě aplikace jak front-end tak aplikáč, když běží na stejném virtuálu.
    Zkoušel jsem to projet profilerem a 90% času se zpracovává native/optimized code.
    Vyžádal jsem dohledání logu, kdy se to stalo poprvé, začínám podezřívat nějakou aktualizaci Windows.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MILL: Nějaká Windows autentizace, které překáží firewall na cestě k AD? I když teda 30 minut je nějak fakt podezřele moc.
    MILL
    MILL --- ---
    Máme jednu letitou aplikaci v ASP .NET WebForms a od určité doby se drasticky prodloužila doba prvního startu po nasazení nové verze. Podle logování to od opuštění Application_AuthenticateRequest do vstupu do aspx.cs někde visí cca 30 minut i více. Děje se to na produkci i předprodukci - Win2008 R2, ale ne na vyvojových stojích, kde máme Win2012 R2.Zvláštní také je, že to postihuje pouze front-end servery ale ty aplikační kde jsou WCF jsou ok, stejne tak WF Server.
    Netušíte, kde by mohl být zakopanej pes?
    SUK
    SUK --- ---
    Napadá vás nějaký rozumný způsob, jak "wrapovat" ASP.NET webovky? Na úrovni .NETu/assembly, nikoliv HTTP. Mám existující aplikaci a potřeboval bych k tomu přidat určitou drobnou funkcionalitu. Je a bude to na nějakým hostingu, takže řešit to nějakou rev. proxy na HTTP nepřipadá v úvahu.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NECROMAN: este vcera to bolo bez vsce, vedel som, ze to rychlo zmenia :)


    tak ci onak, davam bolsevikovi rok,...bude to rovnako nahovno ako doteraz.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Xamarin je free a Open Source, nice!
    Xamarin for Everyone | Xamarin Blog
    https://blog.xamarin.com/xamarin-for-all
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam