• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    PECA
    PECA --- ---
    NECROMAN: Bohužel, mám to tak jak píšeš.

    No nic, teď na to kašlu, deploy daleko. Zamakám na core aplikace a v nejhorčím udělám controls celé do WPF - což jsem se snažil prosadit hned, ale neprošlo to...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PECA: v jakem .NETu to implementujes? Novejsi 4.5.2 a 4.6.x by to jiz mel podporovat.
    "To enable this feature, add a new <appSettings> element to the configuration file (app.config) and set the EnableWindowsFormsHighDpiAutoResizing element to true:"
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Implementoval jste nekdo CLR hosting z unmanaged aplikace? Neni mi ttam uplne jasna jedna vec...
    PECA
    PECA --- ---
    Peru se s rozlišením (velikost prvků, DPi a podobně) ve WinForm. V designu to vypadá ok, v runtime je to prťavý. Jedu na 3k displeji s 200× zvětšením. Ještě do nedávna (fakt nevím kdy, ale řekněme v lednu) to fungovalo dobře. Přikládám obrázek, jak by to mělo být velké a jak to je velké ve skutečnosti. Ono to asi takhle nevynikne, ale v tom malém okně jsou ty checkboxy vpravo vysoké pouhý 1 mm, což je skoro nečitelné.
    Neřešil jste to někodo? Co jsem našel rady na netu, tak z toho nejsem moudrý (AutoScale Font/DPI)...

    DUCK
    DUCK --- ---
    MORMEGIL: No funguje. Proc myslis, ze je lepsi to encodovat a ne decodovat ?
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    Vidím, že mě tu nikdo nečte. Tohle nemá nic společného s kódováním znaků (ve smyslu UTF-8 či whatever). Zkoušel jsi místo hledání zadaného textu hledat HtmlEncode(text)?
    DUCK
    DUCK --- ---
    FREELA: ve Visual studiu je nstaveny ukladat jako UTF8, nicmene to take jeste zkontroluju.
    FREELA
    FREELA --- ---
    DUCK: nevim jestli ti to pomuze, ale resil jsem nedavno podobny problem v razoru (umbraco). nakonec jsem zkusil vsechny soubory (.aspx, .csthml) otevrit v notepadu a zkusit dat Save As. Tam uvidis v jakym kodovani je ten soubor ulozenej. Jeden z nich byl misto UTF8 v ANSI a to byl ten problem. stacilo ulozit v UTF8 a jelo to
    DUCK
    DUCK --- ---
    a co jsem ted objevil je to, ze to delaji jenom znaky á ý é í ú - čtvrtlet & # 237 ;
    DUCK
    DUCK --- ---
    Nastavil jsem

    requestEncoding="utf-8"
    responseEncoding="utf-8"
    culture="cs-CZ"
    uiCulture="cs-CZ"

    a dela to to same
    APH
    APH --- ---
    DUCK: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/bz9tc508(v=vs.100).aspx
    (cywe preco maju sample code behind priamo v markupe som nevidel pekne dlho)
    DUCK
    DUCK --- ---
    APH: OK tim myslis html lang="cs" ?
    APH
    APH --- ---
    DUCK: utf8 je encoding, nie locale
    DUCK
    DUCK --- ---
    APH: to je prave utf8. Vsechno mimo ten grid je vporadku.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    DUCK: Já bych zkusil do toho regexu jako text dávat spíš HtmlEncode(text).
    APH
    APH --- ---
    a page locale nepomoze ?
    afaik tie gridy lokalizuju podla toho
    DUCK
    DUCK --- ---
    MORMEGIL: POmohlo string text = System.Web.HttpUtility.HtmlDecode(e.Row.Cells[i].Text.ToString()); Nicmene me stve, ze je stranka rozbita :(
    DUCK
    DUCK --- ---
    MORMEGIL: MORMEGIL: praveze se to blbe nacita z e.Row.Cells[i].Text.ToString(); vr & # 225 tnice regex je tenhle :

    text = Regex.Replace(text, hledej , delegate (Match match)
    {
    return string.Format("span style = 'background-color:#FFFF00'{0} /span", match.Value);
    }, RegexOptions.IgnoreCase);

    vyhledavani funguje korektne. Presneji receno hledej je vrátnice. To oznacovani delam v rowdatabound. Z DB se to nacita dobre. podela se to az pri databindu na gridview.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    DUCK: Prostě máš někde bordel v kódování. Co přesně máš uloženo v databázi/co přesně se ti z ní načte? Dej si breakpoint a podívej se, co přesně máš v té proměnné po načtení z databáze. Anebo druhá varianta: všechno je správně, jenom máš blbě regex. Jak přesně vypadá?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam