• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    URZA
    URZA --- ---
    Announcing .NET Framework 4.6.2 | .NET Blog
    https://blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/08/02/announcing-net-framework-4-6-2/

    - Allow paths that are greater than 260 character (MAX_PATH).
    - Enable extended path syntax and file namespaces (\?, \.).
    - X509 Certificates Now Support FIPS 186-3 Digital Signature Algorithm (Keys > 1024 bits)
    - SignedXml Support for SHA-2 Hashing
    - Groundwork for more informative NullRefrence Exceptions
    - ClickOnce TLS 1.1, 1.2 and client certificate support
    - ASP.NET DataAnnotation Localization
    - System.Data.SqlClient Always Encrypted Modus
    - WCF removed support for SSL 3
    - Per monitor DPI support for WPF
    - Show/Hide soft keyboard from WPF code
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Otazka zacatecnika na veterany: Nemate nekdo nejaky slusny tutorial kombinujici WPF a castle windsor? Uz jsem nasel tutorialy na oboji, a castecne mi to pomoholo....
    ale nic kombinujiciho a zaroven trosku kvalitniho a pokousim se pronikat hloub
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    JAACOB: To stává ... ano řeč je o novém .NET Core ...
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    NIXX: ajo, my bad.. mam si to číst pořádně..
    NIXX
    NIXX --- ---
    JAACOB: Řeč je o toolech k Dotnet Core. Ne o .NET Frameworku....
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    UETOYO: jenom takove OT popichnuti - vzhledem k tomu, ze kdyz vznikal node.js, byl uz .NET skoro ve verzi 4.0, tak si toho asi moc z nodu vycorovat nemohl...
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    SIRLOON: Jen přídavné věci k vývoji tedy *tooling* nikoliv jazyk jako takový. Namátkou ... běhové prostředí jako v podstatě balíček; Drobnosti: `dotnet test`, `dotnet new -t` ... : managování a distribuce projektu ... zdá se mi, že dotnet si hodně vzal z node.js světa a Pythonu by to prospělo taky;
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    UETOYO: omluv moji neznalost, ale v jakem smyslu to porovnavas s pythonem?
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Když nějaký ten týden zkouším .NET Core tooling jsem zatím jen přijemně překvapen, když to porovnám s Pythonem.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    URZA: a jeste
    Announcing Entity Framework Core 1.0
    Announcing Entity Framework Core 1.0 | .NET Blog
    https://blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/06/27/entity-framework-core-1-0-0-available/
    URZA
    URZA --- ---
    MILL
    MILL --- ---
    MILL: Tak konečně se přišlo na příčinu, dělala to jeda z verzí Vmware Tools pro Win Server 2008 R2, po aktualizaci na poslední se to zase chová po nasazení aplikace na IIS normálně
    PECA
    PECA --- ---
    Narazil jsem u jednoho NuGet baličku na problém s PostBuildEvents v projektu. Já potřebuju mít nějaké své post build event, ale tento balíček mi je surově nahradí svými vlastními. V googlu najdu akorát informace o sestavení balíčku, ale nic o mém problému :(
    Je to principiální problém NuGetu, blbě udělaný balíček, nebo jsem dement a má to jiné (tak primitivní, že to není ani v googlu) řešení? Jde mi o to, komu nadávat...
    FOLKEN
    FOLKEN --- ---
    JANFROG: delal jsem to obracene, i.e. custom CLR host, ale pak uz prace z C# nebo Delphi pres COM, to je signifikantne jedondussi :)
    1/ primitivy, struct, string nebo (safe)array jsou podle VT_ pomerne primocare; VT_UNKNOWN je IUnknown a z toho jde dostat ITypeInfo, primo nebo pres IProvideClassInfo.
    2/ SEH RaiseException, s nejakym vlastnim error kodem, dostanes do managed jako System.Runtime.InteropServices.SEHException (stringy bych tim neposilal).
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    FOLKEN: Super, neni mi uplne jasne, jak
    1) pokud mam referenci na managed objekt (variant_t) tak jak zjistit jeho typ.
    2) Jak hodit vyjimku do managed kodu abu ji ten mohl zpracovat v try/catch.
    I kdyz je fakt, ze predavani unmanaged objektu do managed kodu je mi cele takove celkem nejasne...
    FOLKEN
    FOLKEN --- ---
    JANFROG: kdysi, asi .NET 1.1, z Delphi ktera ma pouzitelny COM, a nedavno .NET 3.5.1 z C++ na experimenty s VEH handlery, takze jen primerene zakladni zalezitosti
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    PECA
    PECA --- ---
    NECROMAN: Bohužel, mám to tak jak píšeš.

    No nic, teď na to kašlu, deploy daleko. Zamakám na core aplikace a v nejhorčím udělám controls celé do WPF - což jsem se snažil prosadit hned, ale neprošlo to...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PECA: v jakem .NETu to implementujes? Novejsi 4.5.2 a 4.6.x by to jiz mel podporovat.
    "To enable this feature, add a new <appSettings> element to the configuration file (app.config) and set the EnableWindowsFormsHighDpiAutoResizing element to true:"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam