• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ahoj, nemate nekdo nejaky tip, co pouzit pro zobrazeni struktury site (ruzne druhy serveru, pracovni stanice a podobne) a relaci mezi nimi.
    mam data a je mi jedno v cem to udelam, jestli mvc nebo winform, ale potrebuju aby se to dalo udelat bud pres nejakou free komponentu nebo nativne, neresil jste nekdo neco podobneho ?
    potrebuju aby se v tom dalo pohybovat a zoomovat a aby se daly pro jednotlive noody nejak zobrazit dalsi informace

    staci mi jen navest, ja uz si to nastuduji samozrejme, ale nejak sem nic kludneho nenasel

    diky
    MIRROR
    MIRROR --- ---
    PEPSIN: nemam s tim prakticke zkusenosti, ale rozchodit mono by tam snad melo jit.

    Jistejsi bych si (byt tebou) byl, kdybych tam mohl rozbehat normalni Windows VM ve https://cloud.google.com/compute/docs/instances/ a provozovat to tam...
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    FREELA: PM, ale v zasede koukam jak tam deploynout web apliakce a ruzny webovy sluzby. presne zadani jeste neni.
    VIRTUALVOID: Bohuzel nejsem ten kdo rozhoduj kde to bude....
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    PEPSIN: myslim, ze cokolvek mas v plne, tak s azure zajdes dalej
    FREELA
    FREELA --- ---
    PEPSIN: Co presne od toho chces?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Zdravim ve spolek. Mate nekdo zkusenosti s kombinaci .Net a Google Cloud? Muzete me nekdo nasmerovat na nejaky slusny vyzkouseny tutorial? Momentalne hledam na strankach googlu, ale jsou butdo neaktualni a nebo nejaky nefunkcni...
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Dik!
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    BRAP242: Da se, ale rozhodi ti tooling pro .NET Core (na googlu jsou navody, jak to zas dat dohromady).
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRAP242: dělám s ním od tý doby, co vydali RC a vše, až na občasný zásek při načítání solution po startu, funguje. VS 2015 projekty z VS 2017 načte, co se týče týmu, nemůžu sloužit, nepoužívám to.
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    Ahoj, uz jste nekdo zkouseli VS 2017 ? Jak moc je sance koexistovat v teamu kde maj starsi verzi? Je tam nejaka drsna zmena, ktera by ty projekty udelala zpetne nekompatibilni?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    URZA: ja uz ten ich naming-fuck-up ani neriesim. menia to podla toho ako sa vyspia...
    URZA
    URZA --- ---
    Misrosoft a jejich talent na verzování resp celé pojmenovávání projektů.... já se z nich... :) Jsem to musel přečíst dvakrát a stejně si nejsem jistej co podporuje co.. https://blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/09/26/introducing-net-standard/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: Windows 7 Embedded Compact...určitě to bude .NET Compact Framework 3.5 nebo novější, pokud je
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TOOMIX: Díky za tip :) Zní to na čas méně náročněji, než tu vizualizaci překlápět do CoDeSysu :D

    Jak to je prosím s Windows 7 Embedded CE? Co k tomu je potřeba doinstalovat do Visual Studia?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: tyhle "platformový" přechody (z win CE na Win 7 Pro, tedy trochu jinak, než potřebuješ) jsem řešil založením nového solution s projektem, a tam jsem zvolil "add existing item" a fláknul tam postupně vše z původního projektu pro jiný hw. Pak bylo třeba upravit pár věcí v kódu (přecejen .NET Compact Framework 2.0 měl svá specifika) a jelo to. Strávil jsem nad tím pár hodin, a vesměs to byl přístup ála lopata, ale fungovalo to dobře ;)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Mám lama dotaz a než mě odkážete na google, tak rovnou říkám, že jsem googlil, ale moc moudrý z toho nejsem.

    Mám aplikaci vytvořenou ve Visual Basi Formu a než se pustím do "přepisu" na jinou platformu, napadlo mě, zda by nebylo možné tu aplikaci zkompilovat pro jiné Win. Po změně hw a pár dalších zásadních věcí bude k dispozici PC s Windows 7 Embedded Compact. Nynější XP, kde to běží jsou pryč. Mno napadlo mě, zda by se nedalo "jednoduše" (čti méně časově náročněji) aplikaci překonvertit tak, aby běžela i na CE...

    Lze to? Případně co je k tomu potřeba? Visual Studio mi nic takového nenabízí.


    Díky všem
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    MORMEGIL: Inu, myšlenka, že mám na výběr je podobně komická. Naznačuje totiž, že tvořím nějaký nový protokol a to je samozřejmě ještě horší. Praxe je 99% taková, že holt pracuju v rámci parametrů. Pokud v parametrech je 3des2, neni to žádnej problém.
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    MAIMONIDES: Myšlenka „když používám des, jsem si vědom těchto limitů“ se zcela míjí se základní ideou všech podobných knihoven: Kryptografii chtějí/potřebují používat i lidé, kteří nestudují aktuální kryptoanalytickou literaturu a nejsou si vědomi limitů jednotlivých algoritmů. Proto připravíme knihovnu, kterou „nejde použít chybně“. (A pokud někdo používá standardní protokoly vyžadující nějaké konkrétní algoritmy, tak si je jistě neskládá sám z kryptoprimitiv. Doufám.)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: Roztomilý, ale zcela akademický.
    Fakticky potřebuješ, aby jsi se potkal pevnej blok z počátku a blok někdy později a celou tu dobu posílal známý data a věděl, jaký přesně v jakém bloku jsou. Birthday paradox nastane daleko dřív, ale ten sám o sobě ti dá jen xor dvou náhodnejch plaintextů.

    Patří to do kategorie, když používám des, jsem si vědom těchto limitů a nejspís na ně nenarazim, nikdy.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MAIMONIDES:
    Sweet32: Birthday attacks on 64-bit block ciphers in TLS
    Sweet32: Birthday attacks on 64-bit block ciphers in TLS and OpenVPN
    https://sweet32.info/
    OpenSSL has moved 3DES ciphersuites from the HIGH category to MEDIUM in the 1.0.1 and 1.0.2 branches, and will disable it by default in the upcoming 1.1.0 release.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam