• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TOOMIX: nemas nahodou nainstalovany resharper? mam dojem ze tohle hole VS nedela (bez resharperu si uz c# ve VS nedovedu predstavit, peklo kdyz nahodou chvili delam neco na notebooku, kde ho nemam). asi nejlpis investovane prachy do vyvojarskeho nastroje za posledni roky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VITI: mně to hlásí všechno hned

    VITI
    VITI --- ---
    TOOMIX: hmm, u mne se VS chova nejak divne nebo aspon jinak nez bych ocekaval :-/
    Nektere stare never used mi oznacuje, jak pridam novou, tak se neoznaci ani nevyrobi warning.
    Je fakt, ze pod VS2015 jsem pouzival SonarLint a Refactor Essential, tak sem mozna zvyklej na jiny chovani.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VITI: mně to normálně označuje a vyhazuje warning
    VITI
    VITI --- ---
    VS2017 + c#: zda se, ze nove VS neoznacuje 'unused variables'. Bych se vsadil, ze 2015 to delalo i bez r# atd ... to je nejaka novinka? ;-)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: ... aniž bych použil winpty při spouštění toho programu.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Nevíte, jestli se dá nějak použít Console.ReadKey v msys2-bash konzoli? (Console.Read funguje, o tom vím)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOOMIX: jdou přepsat šablony pro "Add new item", ale tam imho nedáš tu podmínku "pokud existuje namespace"
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TOOMIX: Tak „ručně dopisovat“… To jsou snad dvě klávesy při prvním použití něčeho z toho namespace, ne?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je nějaká možnost, jak donutit VS2012/2017 k tomu, že pokud je v solution jeden specifický projekt (pojmenovaný třeba Utils) s třídou obsahující extension metody, tak při každém vkládání nové třídy do projektu referencujícího tento specifický projekt v rámci solution automaticky přidal do této třídy následující kód
    using Utils.MethodExtender;
    ? V 90% případů tento projekt referencují všechny ostatní projekty v solution a mně se pořád nechce tenhle using do každé třídy nové dopisovat. Díky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Daruji trika Microsoft/Nokia, kdo by měl zájem. Osobní předání v Praze nebo za poštovné:
    Daruji trika Microsoft/Nokia - Album on Imgur
    http://imgur.com/a/gJQcK
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Máte nějakou preferovanou adresářovou strukturu pro .NET Core projekt? Když jsem před rokem pokukoval po .NET Core, tak tam byl src/tests a project.json soubor. Teď koukám, že se vracíme opět ke XML *solution* souboru a `src`, `tests` adresáře nepotkávám viz https://github.com/dotnet/docs/blob/master/docs/core/testing/unit-testing-with-dotnet-test.md.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    HALCYON: Ano, ale to mi to trvalo, než jsem to popsal. Trochu si to vyladím a případně se tu zase hloupě zeptám :D
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    UETOYO: Jo tak. A v applikačním kontejneru máš jen runtime. Už rozumím.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    HALCYON: "S SDK (dotnet?) v jiném kontejneru si nejsem jistý, že vím o čem mluvíš." Používám docker image z https://hub.docker.com/r/microsoft/dotnet/
    jen pro vývoj 1.1.1-sdk, takže z něho volám všechny příkazy `dotnet ...` Ten je jen na mém stroji, abych ho nemusel instalovat přímo.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    UETOYO: Tož dává a je to tak podle mě i správně :). S SDK (dotnet?) v jiném kontejneru si nejsem jistý, že vím o čem mluvíš. Vždycky musí být nějaký výchozí docker image, na který se přibalují další věci co potřebuješ.

    Přes compose pak už jen nakonfiguruješ a připravíš nějaký celistvý funkční celek (jeden image na web appku, druhej např. na apiny a třetí třeba na db). Workflow asi jak u čeho a jak kdo, já docker používám spíš jenom k tomu jak vyzkoušet víc platform rychle a bez nějakých větších komplikací...
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    HALCYON: Ó ano volal :D, Chtěl jsem se právě zeptat na workflow. Už jsem se asi nějak zorientoval, ale nemám to dost osahané.

    Mám vytvořený kontejner z obrazu, který obsahuje SDK. Ten používám jen na vývoj abych nemusel mít SKD na stroji. Ten si vždy spustím před vývojem abych mohl používat dotnet new, publish, watch atd., nastavené volume na adresář projektu a taktéž porty. Jestli jsem to pochopil, tak spouštím s --rm, protože všechno co bych někam uložil do kontejneru nepotřebuji a klidně zahazuji po vypnutí.

    Pak mám obraz bez SDK, vývojový, pro ten mám napsaný Dockerfile v projektu, ten slouží k distribuci aplikace.
    Teď mne čeká nastavit poslední obraz pro testy nad databází, takže asi to slepím pomocí docker-compose.

    Zatím mi to takto funguje, ale koukal jsem, že to fworkflow může hodně variovat. Např. v hodně ukázkách předpokládájí že máš SDK na stroji, ale já ho mám radši mimo v dalším kontejneru -- dává to smysl?
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    UETOYO: Volal jsi mě? netcorový věci co buildíme na linux a windows iot do dockeru strkám, ale žádné advanced věci, vlastně jenom v lokálním kontejneru. Proč? :)
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Je tu někdo kdo pracuje s Docker + .NET Core?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam