• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    VITI
    VITI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: mi s tim zkouseli psi kusy a prd, pak prisla 2015, ktera hodne veci z r# umela, tak sem si postupne naviknul na lehce primitivnejsi ale rychlejsi prostredi. Je mozny, ze je problem u nas a mame starsi hw ci tak neco.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    VITI: je mu treba obcas procistit cache (zjistil jsem, kdyz mi doslo misto na systemovem ssd disku a objevil jsem desitky gigabajtu vselijakych temp souboru a cache - po smazani se to zase vyrazne uklidnilo. ale jo, ma obcas tendence se hrozne zamyslet
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Po dlouhy dobe jsem opet napsal neco o C# - Garbage collection
    Garbage collection in C# :: Jakub Chodounský :: The diary of a software developer
    https://chodounsky.net/2017/05/03/garbage-collection-in-c-sharp/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    mám čistou instalaci, doinstaloval jsem tam jen DevExpress, Snippet designer a AnkhSVN
    VITI
    VITI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: na 2015 mi to slo i bez r#, ktery je si super a chybi mi, ale na vetsim projektu desne zpomaloval :-/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    TOOMIX: nemas nahodou nainstalovany resharper? mam dojem ze tohle hole VS nedela (bez resharperu si uz c# ve VS nedovedu predstavit, peklo kdyz nahodou chvili delam neco na notebooku, kde ho nemam). asi nejlpis investovane prachy do vyvojarskeho nastroje za posledni roky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VITI: mně to hlásí všechno hned

    VITI
    VITI --- ---
    TOOMIX: hmm, u mne se VS chova nejak divne nebo aspon jinak nez bych ocekaval :-/
    Nektere stare never used mi oznacuje, jak pridam novou, tak se neoznaci ani nevyrobi warning.
    Je fakt, ze pod VS2015 jsem pouzival SonarLint a Refactor Essential, tak sem mozna zvyklej na jiny chovani.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VITI: mně to normálně označuje a vyhazuje warning
    VITI
    VITI --- ---
    VS2017 + c#: zda se, ze nove VS neoznacuje 'unused variables'. Bych se vsadil, ze 2015 to delalo i bez r# atd ... to je nejaka novinka? ;-)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: ... aniž bych použil winpty při spouštění toho programu.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Nevíte, jestli se dá nějak použít Console.ReadKey v msys2-bash konzoli? (Console.Read funguje, o tom vím)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOOMIX: jdou přepsat šablony pro "Add new item", ale tam imho nedáš tu podmínku "pokud existuje namespace"
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TOOMIX: Tak „ručně dopisovat“… To jsou snad dvě klávesy při prvním použití něčeho z toho namespace, ne?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je nějaká možnost, jak donutit VS2012/2017 k tomu, že pokud je v solution jeden specifický projekt (pojmenovaný třeba Utils) s třídou obsahující extension metody, tak při každém vkládání nové třídy do projektu referencujícího tento specifický projekt v rámci solution automaticky přidal do této třídy následující kód
    using Utils.MethodExtender;
    ? V 90% případů tento projekt referencují všechny ostatní projekty v solution a mně se pořád nechce tenhle using do každé třídy nové dopisovat. Díky
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Daruji trika Microsoft/Nokia, kdo by měl zájem. Osobní předání v Praze nebo za poštovné:
    Daruji trika Microsoft/Nokia - Album on Imgur
    http://imgur.com/a/gJQcK
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Máte nějakou preferovanou adresářovou strukturu pro .NET Core projekt? Když jsem před rokem pokukoval po .NET Core, tak tam byl src/tests a project.json soubor. Teď koukám, že se vracíme opět ke XML *solution* souboru a `src`, `tests` adresáře nepotkávám viz https://github.com/dotnet/docs/blob/master/docs/core/testing/unit-testing-with-dotnet-test.md.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    HALCYON: Ano, ale to mi to trvalo, než jsem to popsal. Trochu si to vyladím a případně se tu zase hloupě zeptám :D
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    UETOYO: Jo tak. A v applikačním kontejneru máš jen runtime. Už rozumím.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    HALCYON: "S SDK (dotnet?) v jiném kontejneru si nejsem jistý, že vím o čem mluvíš." Používám docker image z https://hub.docker.com/r/microsoft/dotnet/
    jen pro vývoj 1.1.1-sdk, takže z něho volám všechny příkazy `dotnet ...` Ten je jen na mém stroji, abych ho nemusel instalovat přímo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam