• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    LIRO: Máš nějak řešenou ochranu proti CSRF? Viewstate podobné věci (za určitých podmínek) řeší tak nějak mimochodem, takže jestli se ho zbavíš, tak to patrně musíš řešit nějak sám.
    LIRO
    LIRO --- ---
    Ahoj, předem se omlouvám, ale teď se zeptám asi jako úplná lama. Ne že by tomu jindy bylo jinak. Programuju víceméně pro zábavu a před časem jsem začal na vlastním CMS-ku. Teď jsem dospěl do fáze, že se mi komplet obsah generuje ze šablon, z databáze a přestal jsem potřebovat základní form runat="server". Tím pádem ze stránek zmizeli viewstate a další skryté prvky.
    Otázka zní, jestli nepřítomnost těhle prvků, nebude mít nějaký vliv na bezpečnost webu a když tak na co si dát pozor.
    Formuláře, vyhledávání atd řeším přes Request.Form.
    Předem moc díky za rady.
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    PEPSIN: Koukni na Udemy nebo Pluralsight.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    UETOYO: Diky, mrknu.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    PEPSIN: No já to myslel tak, že .NET Core má ještě pár much. Např. občas chybějící knihovny jako pro Oracle (pravda to jsem teď dlouho nezkoumal, ale před půl rokem ještě nebyla). Také se teď přechází na verzi 2.0 a třeba tooling pro F# není ve VS dotažený. Jinak já úspěšně programuji na Ubuntu a nasazeno mám na Windows serveru, takže v tomhle ohledu jsem docela spokojen. Být tebou zkusím si F# + Fable (transpiler do JS) + Elmish (Elm architektura) + React.
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    UETOYO: spis jsem to chtel pojmout jako sebevzdelavani.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    PEPSIN: Doporučim oficiální dokumentaci. Od té doby co je na githubu je dobrá. Je tam i tutorial. Jinak co chceš psát nad .net core?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    Par otazek na zkusenejsi programatory:

    Mate nekdo nejake dobre rady na literaturu/blog/tutorial na .Net Core?

    Vite nekdo o nejakem hezkem blogu zabyvajicich se patterny a jejich aplikaci v ruznych frameworkcich? (nevim uplne presne jak polozit tuhle otazku, tak z toho aspon trosku vyplyva co mam na mysli)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SAJAGI: Jinak paket už umí podporu pro netstandard a netcore docela dobře. Každý druhý den navíc vychází nová verze paketu, autoři se dost snaží, chválím je.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TEAPACK: Zkus samply tady, v 99% tam najdeš, co hledáš
    Windows-universal-samples/Samples at master · Microsoft/Windows-universal-samples · GitHub
    https://github.com/Microsoft/Windows-universal-samples/tree/master/Samples
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, dělal jste někdo s kamerama na Win10? zrovna portuju jednu aplikaci z Win8.1 do W10 a nemohu nikde najít objekt Capture(), který byl předtím IMHO přímo dostupný bez potřeby přidávat nějakou reference... To, co mi to nabízí se netváří jako 2x kompatibilní - ICapture / VideoCapture. Ocením jakékoli nasměrování =)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    UETOYO: Zatím to "řeším" tak, že volám paket restore na ne-System knihovny a dotnet restore na zbytek. Současná stable verze paketu neumí přidávat reference podle paket.references (beta možná jo, nezkoušel jsem). Možná to takhle má být správně, nevím.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    SAJAGI: Budu se tím taky zabývat -- tento tyden, dám vědět.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, mohl by mě prosím někdo nasměrovat, jak funguje paket s netstandard projektama (VS 2017)? Dá se nějak vyhnout volání "dotnet restore"? Snažím se googlit, ale zatím jsem žádný kloudný článek nenašel. Díky moc!
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Suave asi znáte, ale tohle přímo nadstavba nad ASP: https://github.com/dustinmoris/Giraffe
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MORMEGIL: Uz to vidim, diky! Jsem zblblej z jinejch systemu s metatridama, tady to funguje trosku jinak, pochopitelne. Diky!
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JANFROG: No a proč máš dojem, že by snad typ AppDomain obsahoval metodu InvokeMember? InvokeMember nemůžeš volat na AppDomain, ale na Type. Tzn. musel bys (asi, trochu mi uniká smysl toho cvičení) psát
    Assembly A = (Assembly)D.GetType().GetType().InvokeMember( ...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Asi mi unika neco trivialniho, ale co?
    Mam test ktery projde.
    
    		[Test]
    		public void TestInvokeMember0() {
    			AppDomain D = AppDomain.CurrentDomain;
    			Assembly A = (Assembly)D.GetType().InvokeMember(
    					"Load",
    					BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    					null,
    					D,
    					new object[] { "mscorlib" });
    			Assert.IsTrue(D.Load("mscorlib") == A);			
    		}
    


    A pak mam test ktery neprojde:
    
    		[Test]
    		public void TestInvokeMember1() {
    			AppDomain D = AppDomain.CurrentDomain;
    			Assembly A = (Assembly)D.GetType().InvokeMember(
    				"InvokeMember", 
    				BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    				null,
    				D.GetType(),
    				new object[] {
    					"Load",
    					BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    					null,
    					D,
    					new object[] { "mscorlib" }});
    			Assert.IsTrue(D.Load("mscorlib") == A);			
    		}
    


    Rozdil je v tom, ze druhy test zavola InvokeMember() ktery zavola InvokeMember() ktery zavola Load(). Ale neprojde to:
    
    
    Errors and Failures:
    1) Test Error : Bee.CLRInterop.Tests.TypeTests.TestInvokeMember1
       System.MissingMethodException : Method 'System.AppDomain.InvokeMember' not found.
       at System.RuntimeType.InvokeMember(String name, BindingFlags bindingFlags, Binder binder, Object target, Object[] providedArgs, ParameterModifier[] modifiers, CultureInfo culture, String[] namedParams)
       at System.Type.InvokeMember(String name, BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object target, Object[] args)
       at Bee.CLRInterop.Tests.TypeTests.TestInvokeMember1() in h:\Projects\Bee\sources3\bee-clr-interop-tests\Bee.CLRInterop.Tests\TypeTests.cs:line 142
    


    Napada nekoho, co mam blbe?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: jsou tam SDK (jak pro Win 10, tak i pro Win 8.1, iOS a Android), a to pak skáče po 10-15GB za jedno
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZBYNEK: je tam milion emulatoru pro Windows Phone/Mobile, ani bych se nedivil.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    když tam člověk zvolí všechny možnosti (SDK, UWP atd), tak se není čemu divit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam