• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TEAPACK: Zkus samply tady, v 99% tam najdeš, co hledáš
    Windows-universal-samples/Samples at master · Microsoft/Windows-universal-samples · GitHub
    https://github.com/Microsoft/Windows-universal-samples/tree/master/Samples
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, dělal jste někdo s kamerama na Win10? zrovna portuju jednu aplikaci z Win8.1 do W10 a nemohu nikde najít objekt Capture(), který byl předtím IMHO přímo dostupný bez potřeby přidávat nějakou reference... To, co mi to nabízí se netváří jako 2x kompatibilní - ICapture / VideoCapture. Ocením jakékoli nasměrování =)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    UETOYO: Zatím to "řeším" tak, že volám paket restore na ne-System knihovny a dotnet restore na zbytek. Současná stable verze paketu neumí přidávat reference podle paket.references (beta možná jo, nezkoušel jsem). Možná to takhle má být správně, nevím.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    SAJAGI: Budu se tím taky zabývat -- tento tyden, dám vědět.
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Ahoj, mohl by mě prosím někdo nasměrovat, jak funguje paket s netstandard projektama (VS 2017)? Dá se nějak vyhnout volání "dotnet restore"? Snažím se googlit, ale zatím jsem žádný kloudný článek nenašel. Díky moc!
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    Suave asi znáte, ale tohle přímo nadstavba nad ASP: https://github.com/dustinmoris/Giraffe
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MORMEGIL: Uz to vidim, diky! Jsem zblblej z jinejch systemu s metatridama, tady to funguje trosku jinak, pochopitelne. Diky!
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    JANFROG: No a proč máš dojem, že by snad typ AppDomain obsahoval metodu InvokeMember? InvokeMember nemůžeš volat na AppDomain, ale na Type. Tzn. musel bys (asi, trochu mi uniká smysl toho cvičení) psát
    Assembly A = (Assembly)D.GetType().GetType().InvokeMember( ...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Asi mi unika neco trivialniho, ale co?
    Mam test ktery projde.
    
    		[Test]
    		public void TestInvokeMember0() {
    			AppDomain D = AppDomain.CurrentDomain;
    			Assembly A = (Assembly)D.GetType().InvokeMember(
    					"Load",
    					BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    					null,
    					D,
    					new object[] { "mscorlib" });
    			Assert.IsTrue(D.Load("mscorlib") == A);			
    		}
    


    A pak mam test ktery neprojde:
    
    		[Test]
    		public void TestInvokeMember1() {
    			AppDomain D = AppDomain.CurrentDomain;
    			Assembly A = (Assembly)D.GetType().InvokeMember(
    				"InvokeMember", 
    				BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    				null,
    				D.GetType(),
    				new object[] {
    					"Load",
    					BindingFlags.Public | BindingFlags.Instance | BindingFlags.InvokeMethod,
    					null,
    					D,
    					new object[] { "mscorlib" }});
    			Assert.IsTrue(D.Load("mscorlib") == A);			
    		}
    


    Rozdil je v tom, ze druhy test zavola InvokeMember() ktery zavola InvokeMember() ktery zavola Load(). Ale neprojde to:
    
    
    Errors and Failures:
    1) Test Error : Bee.CLRInterop.Tests.TypeTests.TestInvokeMember1
       System.MissingMethodException : Method 'System.AppDomain.InvokeMember' not found.
       at System.RuntimeType.InvokeMember(String name, BindingFlags bindingFlags, Binder binder, Object target, Object[] providedArgs, ParameterModifier[] modifiers, CultureInfo culture, String[] namedParams)
       at System.Type.InvokeMember(String name, BindingFlags invokeAttr, Binder binder, Object target, Object[] args)
       at Bee.CLRInterop.Tests.TypeTests.TestInvokeMember1() in h:\Projects\Bee\sources3\bee-clr-interop-tests\Bee.CLRInterop.Tests\TypeTests.cs:line 142
    


    Napada nekoho, co mam blbe?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: jsou tam SDK (jak pro Win 10, tak i pro Win 8.1, iOS a Android), a to pak skáče po 10-15GB za jedno
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ZBYNEK: je tam milion emulatoru pro Windows Phone/Mobile, ani bych se nedivil.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    když tam člověk zvolí všechny možnosti (SDK, UWP atd), tak se není čemu divit
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    ZBYNEK: Oficiálně je uvedeno max 83GB. No je to i tak dost....
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Microsoft mě opět pobavil - komplet download Visual studia 2017 má něco přes 100G ;-))) Už chápu proč přestali dělat dvd/iso...
    VITI
    VITI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: mi s tim zkouseli psi kusy a prd, pak prisla 2015, ktera hodne veci z r# umela, tak sem si postupne naviknul na lehce primitivnejsi ale rychlejsi prostredi. Je mozny, ze je problem u nas a mame starsi hw ci tak neco.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    VITI: je mu treba obcas procistit cache (zjistil jsem, kdyz mi doslo misto na systemovem ssd disku a objevil jsem desitky gigabajtu vselijakych temp souboru a cache - po smazani se to zase vyrazne uklidnilo. ale jo, ma obcas tendence se hrozne zamyslet
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    Po dlouhy dobe jsem opet napsal neco o C# - Garbage collection
    Garbage collection in C# :: Jakub Chodounský :: The diary of a software developer
    https://chodounsky.net/2017/05/03/garbage-collection-in-c-sharp/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    mám čistou instalaci, doinstaloval jsem tam jen DevExpress, Snippet designer a AnkhSVN
    VITI
    VITI --- ---
    SHIGORBIRDMAN: na 2015 mi to slo i bez r#, ktery je si super a chybi mi, ale na vetsim projektu desne zpomaloval :-/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam