• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Používáte někdo Fable.React (resp. Feliz) pro nějakou větší appku? S kterým state management systémem se vám pracuje nejlíp? (bonus bod, pokud state bude sídlit někde mimo React, jako třeba Redux)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SIRLOON:
    ARANIUS: Díky, máte s tím nějakou osobní zkušenost? Dá se VSInstaller projekt používat i mimo VS? (nechtěl bych se zbytečně vracet k VS z Rideru)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SAJAGI: to by mel zvladnout installshield
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Máte tip na nějaký installer pro (netcore standalone) aplikaci, který by uměl, resp. je docela jednoduché tam udělat následující: Vytvoření Windows service, vytvoření Windows uživatele, nějaký základní GUI s uživatelským vstupem a validací. Ideálně, pokud by si nějak rozuměl s netstandard knihovnou.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MORMEGIL: to mě napadlo hnedka z první, ale msbuild se pouští správný, resp. stejný jako předtím. Tohle je jen update minor verze, tkaže původní msbuild to přepsalo
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    CERMI_FOX: .NET5, natož nové VS jsem ještě vůbec nezkoušel, ale určitě pouštíte ten správný msbuild? To u nás byl vždycky největší problém při přechodu na nové VS: aby se pouštěl správný msbuild se správnými knihovnami a nastavením. (Právě se typicky dělo, že ve VS to chodilo, ale samostatný msbuild se pouštěl starý atp.)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    .NET5 je krásný, ale update na VS16.8 nám rozbil konzolový build pomocí msbuildu - vypadá to, že msbuild nějak špatně detekuje reference projektu a nepředává všechny /reference: parametry když spouští csc.exe pro kompilaci netstandard projektů. Zajímavý je, že build z VS projde v pohodě a všechny /reference parametry tam jsou. Neměnilo se něco v tomhle?
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    .NET 5 a C# 9.0 je RTM
    Announcing .NET 5.0 | .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/announcing-net-5-0/
    C# 9.0 on the record | .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/c-9-0-on-the-record/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Tak sem jeste jednou pogooglil a gui.cs vypada docela dobre
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Nenarazil nekdo na implementaci nejakeho textoveho ui pro core, ktery bych mohl pustit na linuxu bez nainstalovaneho gui? Psat to from scratch se mi moc nechce a googlenim sem nic nenasel :-/
    P19
    P19 --- ---
    Zdravím,
    používáte tu někdo Visual Studio spolu s podporou pro docker-compose?
    Přidal jsem do docker-compose.yml službu, která se odkazuje na Dockerfile s LDAPem, jehož poslední příkaz je CMD ["java","-jar","ldap-server.jar", "users.ldif"].
    Nicméně když to spustím přes Visual Studio, tak ve výpisu "docker ps" v COMMAND vidím "tail -f /dev/null" a na LDAP se nejde připojit. Kdyžto pokud to celý vykopíruju (docker-compose.yml i Dockerfile) a spoustím to normálně přes "docker-compose up", tak při výpisu "docker ps" mám v COMMAND správně "java -jar ldap-serv…" a na LDAP se připojím.
    Nějaký nápad? :)
    Děkuji
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    NECROMAN: ,) tusil jsem, ze se jdu napichnout na vidle -
    maximalne 100 MB "dat" + nizke GB pdf souboru
    nezavisle objekty
    dotazy simple (hledani podle id/data zadani/jmena)
    single file offline (coz jsem myslel, ze specifikuju tim pro ukladani dat na klientovi, ale jasne to neni - proste neco lightweight)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FONTAN: to je dotaz typu "jaké si mám koupit auto". Pro začátek možná specifikovat kolik dat chceš ukládat - MB/GB/TB? Jedná se o relační data, nebo jen nějaké nezávislé objekty, nebo bloby? Budeš nad těmi daty dělat nějaké složité dotazy nebo jen hledání podle Id? Chceš to provozovat jako embedded db v jednom souboru (SQLite, LiteDB), nebo on-premise (Oracle/MS SQL/MongoDB) nebo v Cloudu (AWS DynamoDB/DocumentDB/ Azure CosmosDB)?
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    ahoj - prosim
    je aktualne nejaky pekny sql/nosql db storage pro ukladani dat na klientovi, ktery stoji za to neprehlednout?

    idealne s moznosti snadne praci se soubory jako soucast "zaznamu"

    sql/nosql pisu, protoze zatim to vypada, ze nosql muze byt dobra cesta
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SMOKY: jj ale porad se s tim da kompilovat .net aplikace co ma 4kB navic je to na kazdy windows masine
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    SIRLOON: to je tak minimalne deset let mrtva vec ne ?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    Nemate nekdo nahodou stazenou nejakou knihu na JScript.net? Je to docela zajimava blbustka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam