• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Jaká je vaše oblíbená c# Lock-Free Priority Queue?


    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SIRLOON: člověk co to bude dělat neni webař a webař mě s tím poslal do hajzlu, že má důležitější věci na práci :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MAIMONIDES: tohle docela prevalcoval javascript :-/ ten nejak embednout nemuzes? Tam je knihoven 3... i interaktivnich, pokud bys to dal do webgl nebo canvasu
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    MAIMONIDES: QuickGraph, ale uz je to par let, co jsem to pouzival. Je to spis knihovna na grafovy struktury a algoritmy, ale ma k sobe i zobrazovani
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    TOOMIX: 900 dolarů je trochu moc, ale díky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MAIMONIDES: v práci používám tohle, ale stojí to raketu a máme to v rámci předplatnýho

    Diagram Control | WinForms Controls | DevExpress Documentation
    https://docs.devexpress.com/WindowsForms/114834/controls-and-libraries/diagrams/diagram-control
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Nevíte někdo o nějaké aktuální knihovně na vytváření UI typu grafy, mindmapy, UML?
    Zkrátka šipky a obdélníčky.

    Našel jsem opendiagram, ale nic víc..
    SPINGEE
    SPINGEE --- ---
    SAJAGI: ja doufam ze adhd zaid najde vic nasledovniku :)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SPINGEE: Jj, Feliz je radost :) Neskutečný, kolik Zaid udržuje knihoven. Doufám, že mu to ještě pár let vydrží :)
    SPINGEE
    SPINGEE --- ---
    SAJAGI: zatim jsem si vystacil s kaskadovym stylem ale uz posilhavam po Feliz.React kde to ted jde snado kombinovat
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SPINGEE: Používáš to kaskádovým stylem, jak sami popisují jako "elmish way", nebo s nějakou nadstavbou, co ti umožňuje trochu decouplovat parent-child? Sám jsem skončil u hybridního modelu, kdy se sice stav drží v elmishi, ale komponentám se předává redux-reactím stylem (connect).
    SPINGEE
    SPINGEE --- ---
    SAJAGI: ja to pouzivam s elmish a da se
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Používáte někdo Fable.React (resp. Feliz) pro nějakou větší appku? S kterým state management systémem se vám pracuje nejlíp? (bonus bod, pokud state bude sídlit někde mimo React, jako třeba Redux)
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    SIRLOON:
    ARANIUS: Díky, máte s tím nějakou osobní zkušenost? Dá se VSInstaller projekt používat i mimo VS? (nechtěl bych se zbytečně vracet k VS z Rideru)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SAJAGI: to by mel zvladnout installshield
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Máte tip na nějaký installer pro (netcore standalone) aplikaci, který by uměl, resp. je docela jednoduché tam udělat následující: Vytvoření Windows service, vytvoření Windows uživatele, nějaký základní GUI s uživatelským vstupem a validací. Ideálně, pokud by si nějak rozuměl s netstandard knihovnou.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MORMEGIL: to mě napadlo hnedka z první, ale msbuild se pouští správný, resp. stejný jako předtím. Tohle je jen update minor verze, tkaže původní msbuild to přepsalo
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    CERMI_FOX: .NET5, natož nové VS jsem ještě vůbec nezkoušel, ale určitě pouštíte ten správný msbuild? To u nás byl vždycky největší problém při přechodu na nové VS: aby se pouštěl správný msbuild se správnými knihovnami a nastavením. (Právě se typicky dělo, že ve VS to chodilo, ale samostatný msbuild se pouštěl starý atp.)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    .NET5 je krásný, ale update na VS16.8 nám rozbil konzolový build pomocí msbuildu - vypadá to, že msbuild nějak špatně detekuje reference projektu a nepředává všechny /reference: parametry když spouští csc.exe pro kompilaci netstandard projektů. Zajímavý je, že build z VS projde v pohodě a všechny /reference parametry tam jsou. Neměnilo se něco v tomhle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam